JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Telefon w zegarku gps dla dziecka. Jak to działa?

Miniaturyzacja i wielofunkcyjność – te dwie idee przyświecają konstruktorom i projektantom dzisiejszych gadżetów elektronicznych. Można je śmiało przypisać do smartwatchów, czyli inteligentnych zegarków, które mają o wiele więcej funkcji niż zwykłe czasomierze. Producent tego typu gadżetów, firma Locon, oferuje między innymi telefon w zegarku. Sprawdźmy, jak on działa i dla kogo właściwie jest przeznaczony.

Historia telefonu

Właściwie pierwszy telefon wynaleziono zupełnie przypadkiem, a jego twórcą był Alexander Graham Bell. To lekarz i nauczyciel głuchoniemych, którego życiowym celem było skonstruowanie urządzenia, dzięki któremu jego podopieczni mogliby odzyskać lub uzyskać słuch. Został on profesorem fizjologii słuchu bostońskiego uniwersytetu, gdzie poznał Mabel Hubbard, w której się zakochał. Dziewczyna była głucha od wczesnego dzieciństwa, dlatego jej rodzice chętnie sfinansowali badania Bella w kierunku wynalezienia rzeczonego urządzenia. W pracowni stworzonej przez Alexandra pracował również jego asystent Thomas Watson.

Przy okazji prac nad urządzeniem dla głuchoniemych Bell wynalazł telefon. Połączył on w jednym urządzeniu mikrofon i głośnik. W słuchawce wykorzystał delikatną membranę, drgającą pod wpływem głosu, którą umieścił obok elektromagnesów. Wibracje membrany wywoływały zmiany w polu magnetycznym i generowały natężenie prądu. Do zestawu wynalazca dołączył baterię, która miała wzmocnić przesyłany na odległość sygnał. Bell opatentował telefon 14 lutego 1876 roku. Wówczas jednak jeszcze urządzenie nie działało tak, jak powinno.

Tylko teraz, specjalnie dla naszych czytelników, przygotowaliśmy promocję! Wpisz kod: BLOG10 i otrzymaj 10% rabatu. Uwaga! Kod ważny tylko do północy!

Chłopiec na spacerze z zegarkiem gps dla dziecka

Co ciekawe, inne źródła, z amerykańskim kongresem na czele, wskazują, że wynalazcą telefonu nie jest Alexander Bell, ale Włoch, Antonio Meucci. To on skonstruował prymitywny system ułatwiający porozumiewanie się pracowników teatru podczas spektaklu. Kiedy pojechał na Kubę, opracował metody leczenia różnych chorób przy użyciu elektrowstrząsów. On również, podobnie jak Bell, zajmował się czymś innym, ale przy okazji odkrył, że dźwięki mogą płynąć przez kabel w postaci elektrycznych impulsów. Swoje prace nad urządzeniem kontynuował po powrocie z Karaibów na Staten Island, niedaleko Nowego Jorku.

Przez wzgląd na swoją obłożnie chorą żonę Meucci skonstruował Teletrofono, który pozwalał mu rozmawiać z nią na odległość dzięki okablowaniu. Wynalazek działał, ale Meucci nie miał pieniędzy na wykupienie patentu. W końcu sprzedał go przedsiębiorstwu telegraficznemu Western Union.

Od tamtej pory minęło już sporo czasu i świat powoli zapomina, jak wyglądały telefony z kablem, które nazywa się powszechnie telefonami stacjonarnymi. Coraz częściej się z nich rezygnuje na rzecz telefonów komórkowych. Funkcję telefonu sprawują dziś także zaawansowane urządzenia inteligentne, tzw. smartfony czy smartwatche, w których obok czasomierza i jego mechanizmu instalowana jest karta SIM.

Jak w praktyce działa telefon w zegarku?

Dzięki zminiaturyzowaniu telefonu komórkowego pojawiła się szansa na jego wdrożenie w zegarkach. Dziś smartwatche z funkcją odbierania i wykonywania połączeń głosowych nikogo nie dziwią. Są użytecznym urządzeniem, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników, z którymi rodzice chcą pozostawać w stałym kontakcie bez względu na to, gdzie się znajdują.

Telefon w zegarku z GPS-em, taki jak np. model GJD.06 to doskonały wybór dla młodszych i starszych użytkowników, którzy chcą mieć zawsze przy sobie telefon, ale nie chcą zajmować nim swoich rąk. Telefon w zegarku o wiele trudniej jest zgubić czy nie wziąć go ze sobą z domu lub ze szkoły, jak to bywa w przypadku zwyczajnej komórki. Urządzenie to ma formę telefonu wbudowanego w zegarek GPS. Zawsze można wykonać z niego połączenia lub na niego zadzwonić, a użytkownik nie przeoczy dzwonka i odbierze telefon przy użyciu jednego guzika. To także ważna cecha zegarka GPS z telefonem, w szczególności dla osób, które jeszcze niezbyt sprawnie posługują się smartfonami czy nawet zwyczajnymi telefonami komórkowymi.

Smartwatch gps

W zestawie wraz ze smartfonem z GPS-em z opcją telefonu klient otrzymuje kartę SIM, ważną bezterminowo, która działa dokładnie tak samo jak karta SIM z komórki.

Telefon w zegarku to uproszczone urządzenie, dlatego nie można za jego pomocą m.in. wysyłać MMS-ów czy SMS-ów. Użytkownik, np. rodzic kupujący zegarek z telefonem dla swojego dziecka, może samodzielnie ustawić, kto oprócz niego będzie mógł zadzwonić do jego pociechy i od kogo ona będzie mogła odebrać połączenie. Likwiduje się w ten sposób ryzyko, że na telefon dziecka zaczną dzwonić marketerzy czy przedstawiciele handlowi, a ono wyrazi zgodę na jakiś zakup. Ustrzec można się też sytuacji, w której dziecko będzie mogło nawiązać kontakt z obcą osobą.

Zegarek z telefonem ma możliwość edycji kontaktów. W tym celu rodzic konfigurujący smartwatcha swojego dziecka powinien zalogować się na konto w serwisie lub do aplikacji mobilnej Locon, pozwalającej na obsługę zegarka, i dowolnie nazwać kontakty, które będą pokazywać się na wyświetlaczu zegarka GPS. Może też sam decydować, czy dany kontakt ma otrzymywać połączenia GPS. Kolejną opcją jest czasowa blokada połączeń przychodzących na zegarek GPS. Przydaje się ona zdecydowanie, kiedy dziecko znajduje się w szkole albo na zajęciach dodatkowych i telefon w zegarku nie powinien mu wówczas przerywać jego zajęć.

Telefon w zegarku ma nieco inny kształt, ale taką samą funkcjonalność jak zwyczajny telefon komórkowy. Ograniczono w nim liczbę kontaktów, od których można odbierać połączenia oraz wybierać je z poziomu smartwatcha. Zegarek z telefonem przeznaczony jest do noszenia na nadgarstku, dzięki czemu na pewno użytkownik go nie zgubi. Taki telefon odbiera się przy użyciu zaledwie jednego przycisku funkcyjnego, umieszczonego z boku koperty zegarka. Cenną informacją będzie również to, że dzięki funkcji dzwonienia osoba obsługująca zegarek z GPS-em i telefonem może skorzystać z funkcji dyskretnego nasłuchiwania otoczenia, w którym znajdzie się ten gadżet.

Pamiętaj o rabacie na wszystkie produkty Bezpiecznej Rodziny! Wpisz w zamówieniu kod: BLOG10 i otrzymaj rabat 10%!
Uwaga! Kod ważny tylko do północy!

Poznaj zegarek wodoodporny GPS dla dzieci GJD.03

[product id="51, 99, 224" limit="3" slider="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium