News

Alarm włączył się 125 razy. Seniorzy z opaskami

alarm-wlaczyl-sie-125-razy-seniorzy-z-opaskami

Kolejne opaski GPS na nadgarstek trafiły do kolskich seniorów  

Ze względu na duże zainteresowanie systemem teleopieki, udało się pozyskać kolejne opaski dla kolskich seniorów. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, burmistrz Krzysztof Witkowski wręczył 23 opaski osobom po 65. roku życia, które ze względu na stan zdrowia potrzebują całodobowej opieki na odległość.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Przypomnijmy, że miastu udało się pozyskać 52.438.31 zł z funduszu przeciwdziałania COVID-19, programu „Korpus wsparcia seniorów” na 2022. Jeszcze grudniu opaski otrzymało 60 seniorów, a koszt zakupu urządzeń wyniósł 38 710,80 zł brutto. Za resztę pozyskanej kwoty udało się dokupić 23 urządzenia (za 12.609,96 zł brutto), które dziś trafiły do mieszkańców Koła objętych programem teleopieki.

Monitoring stanu zdrowia seniorów

Opaski będą nosić na nadgarstku, by całodobowo monitorować stan zdrowia oraz wezwać pomoc w przypadku zagrożenia życia. Seniorzy po aktywacji opasek przeszli szkolenie z ich obsługi. Przyznali, że będą czuli się bezpieczniej. Burmistrz życząc seniorom dużo zdrowia, dodał, że w najbliższym czasie, z innego programu, dostępna będzie kolejna partia opasek, by zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie.

Odkąd w grudniu uruchomiono 60 opasek, alarm włączył się 125 razy, a o podjęciu działań zdecydował ratownik medyczny.

Fot. Miasto Koło