JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Czy zegarek gps do dobry prezent dla seniora?

Gdy tylko zbliżają się urodziny, imieniny, Gwiazdka, kolejny jubileusz albo Dzień Babci i Dziadka, zaczynamy głowić się nad tym, co podarować swoim ukochanym seniorom. Czy kwiaty i czekoladki to dobry wybór? Niekoniecznie. Takie prezenty nie są praktyczne. Współcześni seniorzy oczekują czegoś więcej od życia. Częściej interesują się nowinkami technologicznymi i nie stronią od nich. Dlatego idąc tym tropem, można skorzystać ze sklepu dla seniora i tam znaleźć odpowiedni gadżet, który nie tylko żywo zainteresuje babcię lub dziadka, ale jeszcze będzie dla nich przydatny. Połączeniem przyjemnego z pożytecznym jest z pewnością zegarek GPS wyposażony w pulsometr oraz darmową, bezterminową kartę SIM, pozwalającą na dzwonienie i odbieranie połączeń głosowych w wąskim zakresie – wyłącznie do zdefiniowanych osób. Dlaczego taki prezent dla seniora będzie dobrym wyborem i ucieszy babcię lub dziadka?

Estetyczny czasomierz

Zegarki od lat są dobrym pomysłem na prezent, dlaczego więc nie pójść tym tropem przy wybieraniu podarunku dla bliskiej osoby? Zwyczajny zegarek tylko odmierza czas. Co prawda na rynku jest do wyboru cała masa czasomierzy różniących się między sobą mechanizmem działania, designem, sposobem wyświetlania godziny i dodatkowymi funkcjami, ale szczególną uwagę powinniśmy poświęcić zegarkom GPS dla seniorów. Zostały one stworzone właśnie z myślą o starszych osobach.

Na pierwszy rzut oka właściwie niewiele różnią się od zwyczajnego zegarka elektronicznego, który na ekranie pokazuje i odmierza czas. Zegarek prezentuje się estetycznie na nadgarstku, wyświetla wystarczająco duże cyfry, aby starsza osoba mogła je bez większych problemów odczytać. Na przykład zegarek GPS dla seniora firmy Locon dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dlatego można go dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb bliskich nam starszych osób. Inny zegarek wybierzemy ze sklepu dla seniora z myślą o babci, a inny, kiedy będziemy go chcieli podarować dziadkowi.

Uśmiechnięta para, która właśnie zakupiła zegarek gps

Funkcja dzwonienia

Nowoczesne gadżety w prezencie dla seniora mają być proste w obsłudze i funkcjonalne. Takie założenia bez wątpienia spełnia zegarek Locon z GPS oraz z kartą SIM, który pozwala na wykonywanie połączeń głosowych i odbieranie ich. Funkcja telefonu w zegarku została uproszczona do minimum. Nie ma możliwości wysyłania krótkich wiadomości tekstowych i odbierania ich, ale tak naprawdę starsze osoby bardzo rzadko z niej korzystają, dlatego pozbawienie ich takiej możliwości nie będzie dużą stratą. Za to zamiast nosić często duży i nieporęczny, trudny dla nich w obsłudze smartfon czy tradycyjny telefon komórkowy, mogą korzystać z funkcji dzwonienia w zegarku GPS z telefonem.

Za pomocą jednego przycisku senior wybierze numer telefonu zdefiniowany w pamięci zegarka i wykona połączenie. Wszystko w bardzo intuicyjny sposób, dlatego obsługa tego szczególnego prezentu nie będzie dla nikogo trudna. Ponadto karta SIM w zegarku pozwala dodzwonić się do jego posiadacza z telefonu komórkowego czy stacjonarnego. Na ekranie zegarka wyświetli się połączenie i zacznie być słyszalny sygnał głosowy. Odebranie połączenia wymaga naciśnięcia jednego przycisku.

GPS w zegarku

Nadajnik GPS w zegarku dla seniora to doskonały pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa starszej osoby. Ze starością związane jest ryzyko wystąpienia wielu schorzeń zaburzających pamięć oraz zwiększających otępienie. Mowa tu o demencji starczej czy chorobie Alzheimera. Zdarza się, że senior wychodzi z domu, idzie do centrum i nagle znajduje się w otoczeniu, które jest mu nieznajome i nieprzyjazne. Nie wie, jak wrócić do domu, a często zaniki pamięci są tak duże, że nie pamięta nawet, jak się nazywa. To dla niego duże niebezpieczeństwo. Opiekunowie nie mogą być z nim 24 godziny na dobę, ale zegarek z GPS zwiększy poziom bezpieczeństwa seniora w wielu różnych sytuacjach. Jest elementem teleopieki nad starszą osobą. Jeśli wnuk, ktoś z rodziny czy opiekun starszej osoby nie wiedzą, gdzie ona się znajduje w danym momencie, bez trudu będą mogli ją namierzyć.

Służy do tego celu prosta aplikacja na smartfona lub inne urządzenie mobilne, można też wykorzystać konto www w serwisie oferującym usługę namierzania osób i obiektów przy użyciu sygnału GPS. Podarowany w prezencie zegarek dla seniora emituje taki sygnał cały czas. Wystarczy więc, że senior będzie miał go na ręce, aby móc go zlokalizować. Firma Locon udostępnia użytkownikom służącą do tego usługę Bezpieczny Senior. Na mapie lokalizuje ona zegarek z GPS i pokazuje aktualne położenie użytkownika. Ponadto pozwala na sprawdzenie, jaką drogę przemierzyła starsza osoba w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy była w miejscach, w których nie powinna się znaleźć.

Skupiony senior myślący o zakupie smartwatcha gps

Pulsometr na dodatkowym wyposażeniu

Co jeszcze sprawia, że zegarek GPS z kartą SIM i możliwością dzwonienia jest tak ciekawą opcją dla seniorów i zarazem odpowiednim prezentem dla każdego z nich? Tą rzeczą jest pulsometr. Użytkownik w prosty sposób może za jego pomocą rozpocząć pomiar pulsu i sprawdzić w dowolnym momencie wynik. Jednocześnie można uruchomić taką funkcję zdalnie, przy użyciu wspomnianej już aplikacji. Starsza osoba nie musi być nawet świadoma dokonywanego pomiaru, a jej opiekun od razu uzyska cenną informację na temat jej aktualnego stanu zdrowia.

Jeśli starsza osoba ma problemy z sercem, odczyt z pulsometru w skrajnych przypadkach może zadecydować o jej życiu.

Sygnał SOS

Zegarek dla seniora w prezencie to jak widać gadżet zwiększający bezpieczeństwo starszej osoby. Wspomnieć należy przy tym o jeszcze jednej ważnej funkcji, w którą jest wyposażony. Zegarki GPS z pulsometrem marki Locon posiadają cenny przycisk alarmowy – przycisk S.O.S., który po wduszeniu generuje alert w aplikacji mobilnej, w programie na koncie w serwisie WWW, lub wysyła wiadomość tekstową pod zdefiniowane numery telefonów. Bliscy osoby starszej od razu uzyskują informacje, że dzieje się coś złego i że należy natychmiast otoczyć seniora należytą opieką. Mogą sami udać się do niego, określając miejsce jego położenia na mapie dzięki sygnałowi GPS z zegarka, albo wysłać tam inną osobę, która znajduje się najbliżej i będzie w stanie pomóc seniorowi.

Poznaj zegarek gps dla osób starszych BS.01

Zegarek gps dla seniora

[product id="54, 107, 224" limit="3" slider="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium