Co roku stajemy przed dylematem, gdzie wybrać się na wakacje ze swoim czworonogiem. Zawsze musimy jednak pamiętać, że pies na wakacjach to nie tylko wspólne spacery, ale też ogromna odpowiedzialność. Przed wyjazdem warto zastanowić się, czy wielogodzinna podroż nie będzie dla psa męcząca i czy nasz pupil odnajdzie się w nowym miejscu? Z badań wynika, że tylko 8 % właścicieli zabiera swojego pupila na wyjazd. Czy wynika to obawy o jego bezpieczeństwo? A co jeśli na wakacje zabierzemy lokalizator gps dla psa?
Beztroskie wakacje dla psa – lokalizator GPS
Co zazwyczaj robi pies na wakacjach? Ulubionym zajęciem naszych pupili jest wspólna zabawa, aktywność w wodzie, czy bieganie za piłką. Pies poszukując przygód może zniknąć w naszego pola widzenia i niekoniecznie znać drogę powrotną. Dzięki nadajnikowi gps dla psa możemy jednak szybko określić jego położenie, a aplikacja mobilna lokalizatora gps precyzyjnie wskaże drogę do naszej zguby. Ponadto czip dla psa posiada przycisk SOS, dyskretny podsłuch i wysyła automatyczne powiadomienia. Jako właściciele tego urządzenia sami możemy określić częstotliwość lokalizowania psa.
Wygodną opcją jest określenie bezpiecznych stref. Lokalizator GPS to urządzenie, które koniecznie powinno znaleźć się w wakacyjnej torbie dla psa. Od kilku lat istnieje wiele akcji promujących “lato z psem”. Powstała również strona, która wyszukuje na terenie Polski dostępne hotele, restauracje, czy inne miejsca przyjazne dla czworonogów. Planując podróż warto je odnaleźć i zadbać o komfort naszego przyjaciela. Wspólny wyjazd przyniesie wtedy obopólną korzyść i odpoczynek.
Pies na wakacjach – 5 kroków do wyjazdu za granicę
Pamiętajmy, że pies na wakacjach wymaga stałej kontroli. Musimy uzbroić się w cierpliwość i wiedzieć,że nasz przyjaciel w nowym miejscu potrzebuje dłuższej aklimatyzacji. Wybierając się za granicę trzeba odpowiednio przygotować nasze zwierzę na podróż i pamiętać o odpowiednich dokumentach, które umożliwią przekroczenie granic.
1 Mikrochip – podstawą do wydania paszportu jest wczepienie psu mikroczipa, zawierający 15-cyfrowy numer identyfikacyjny, który wpisywany jest do książeczki zdrowia.
2 Szczepienie przeciwko wściekliźnie – szczepienie musi być zidentyfikowane z numerem chip psa i odnotowane w książeczce zdrowia. Jest to drugi obowiązkowy warunek umożliwiający wyjazd za granicę np. na obóz dla zwierząt.
3 Paszport dla psa – paszport zawiera niezbędne informacje, identyfikujące psa: rasę, datę urodzenia, płeć, umaszczenie, dane właściciela oraz wszystkie odnotowane szczepienia.
4 Odrobaczenie – odrobaczenie musi być wykonane przez weterynarza nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem oraz być odnotowane w paszporcie.
5 Przygotowanie psa – warto zabrać książeczkę zdrowia psa oraz przydatne gadżety, zadbać o jego bezpieczeństwo pakując do walizki lokalizator GPS, 24 godziny przed podróżą nie podawać posiłków oraz sprawdzić warunki wwozu zwierząt na terytorium wybranego państwa.