Bez kategorii

Alarm osobisty jako prezent: Dlaczego to dobry pomysł?

alarm osobisty bezpieczeństwo prezent lokalizacja GPS prezent czujnik upadku

Alarm osobisty jako prezent: Dlaczego to dobry pomysł?

 

Alarm osobisty to doskonały pomysł na prezent. Ten nowoczesny, niezwykle użyteczny gadżet to nie tylko wyraz troski, ale i inwestycja w spokój, bezpieczeństwo oraz komfort funkcjonowania obdarowywanej osoby. Najważniejsze jest, by wybrać model wielofunkcyjny, który sprawdza się nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Na co zwrócić uwagę?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Dlaczego alarm osobisty jako prezent to dobry pomysł?

Alarm osobisty to mobilny gadżet, dzięki któremu można poczuć się bezpieczniej i pewniej w wielu sytuacjach. Urządzenie jest małe i dyskretne oraz łatwe w użyciu. Można je nosić w torebce czy w plecaku, na pasku czy w kieszeni, przy kluczach czy na szyi (dostępne są gadżety w formie breloka czy wisiorka).

Czy alarm osobisty to dobry prezent? Zdecydowanie tak, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo w nagłych sytuacjach. Działa jak środek odstraszający potencjalnych napastników, ale i pozwala na udzielenie pomocy, gdy ta jest konieczna.

Można także kupić urządzenie, które jest bardziej funkcjonalne. Dzięki temu wspiera nie tylko w sytuacjach zagrożenia, ale i na co dzień. Tak czy inaczej prezent w postaci alarmu osobistego to dowód troski o bezpieczeństwo obdarowanej osoby, ale i inwestycja w komfort psychiczny jej bliskich.

Jak działa alarm osobisty?

Większość alarmów osobistych działa tak, że po aktywacji urządzenie emituje głośne dźwięki. Ma to odstraszyć potencjalnego napastnika i zwrócić uwagę otoczenia. Z tego powodu typowy alarm antynapadowy sprawdza się w sytuacjach awaryjnych, takich jak napaść, atak czy inna forma agresji.

Nieco bardziej zaawansowany, wielofunkcyjny alarm bezpieczeństwa sprawdza się nie tylko podczas napadu, ale i upadku, kontuzji czy wypadku komunikacyjnego oraz utraty orientacji w terenie, także nagłego zaostrzenia choroby przewlekłej bądź innych problemów ze zdrowiem. To na przykład napad padaczki czy astmy, wstrząs anafilaktyczny, incydent kardiologiczny, zasłabnięcie czy omdlenie, gwałtowny spadek bądź wzrost ciśnienia tętniczego krwi). Pomaga też, gdy nie dzieje się niż złego.

Na przykład alarm osobisty Locon Safe Call czy Locon Safe Call Pro:

  • dzięki wbudowanej karcie SIM i nieograniczonym minutom na rozmowy w pakiecie zapewnia kontakt z bliskimi bez konieczności sięgania po telefon,
  • oferuje funkcję lokalizacji GPS, co pozwala na szybkie ustalenie położenie osoby, która potrzebuje wsparcia czy udzielenia natychmiastowej pomocy w przypadku utraty przytomności, orientacji w terenie czy zaginięcia. Alarm osobisty z GPS może także zwiększać szanse na ujęcie sprawcy, ponieważ ma funkcję nasłuchu otoczenia,
  • wysyła powiadomienia o zagrożeniu czy zdarzeniu do wybranych bliskich lub służb ratunkowych. Pozwala na to zainstalowany w urządzeniu czujnik upadku. Ten w razie omdlenia, utraty przytomności lub upadku automatycznie wysyła sygnał alarmowy w postaci SMS. Dzięki temu pomoc może przybyć szybciej, nawet jeśli wokół nie ma innych ludzi,
  • umożliwia wezwanie pomocy w sytuacjach nagłych, ponieważ posiada przycisk SOS. Oznacza to, że w przypadku nagłego zachorowania, wypadku, kradzieży lub innej stresującej sytuacji wsparcie może nadejść nie tylko szybciej, ale i wtedy, gdy wokół poszkodowanej osoby nie znajdują się inni ludzie.

Dla kogo alarm osobisty na prezent?

Alarm osobisty: brelok czy wisiorek, alarm osobisty na rękę czy urządzenie mobilne w j innej formie jest doskonałym prezentem właściwie dla każdego. Rozwiązanie szczególnie docenią jednak osoby, które:

  • w podeszłym wieku,
  • leczące schorzenia układu sercowo-naczyniowego czy oddechowego, ale i choroby neurodegeneracyjne czy choroby wieku starczego,
  • o ograniczonej mobilności, zmagające się z chorobami układu ruchu,
  • mieszkające samotnie, często przebywają same w domu,
  • podróżujące samodzielnie,
  • wracające samotnie do pracy nocą czy przez potencjalnie niebezpieczne tereny (tak lasy, jak i parki czy zaułki miejskie). Alarm osobisty powinny nosić ze sobą zwłaszcza kobiety,
  • uprawiające sporty ekstremalne, ale i jeżdżące na rowerze, żeglujące czy biegające w lasach.

Gdy nie dzieje się nic złego, niepokojącego lub stresującego, alarm osobisty zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa. W sytuacji zagrożenia pełni funkcję koła ratunkowego. Ponieważ dba o spokój i komfort funkcjonowanie w każdym okolicznościach, nie tylko użytkowników, ale ich bliskich, to doskonały prezent i mądra inwestycja.