Aplikacja

Bezpieczny Smartfon, czyli ochrona Bliskich w sieci z Bezpieczną Rodziną

Mama z córkami

 

Internet otwiera przed naszymi dziećmi wiele możliwości — pomaga w nauce, zapewnia świetną zabawę i pozwala zdobywać wiedzę o świecie. I chociaż we wspaniały sposób może poszerzać horyzonty, nie do końca jest miejscem bezpiecznym. Ponieważ obsługa smartfona i korzystanie z przeglądarek, czy kanałów Social Media nie jest już problemem nawet dla kilkulatków, Bezpieczna Rodzina razem z największą w Polsce siecią operatorską PLAY, stworzyła praktyczną i wygodną usługę Bezpieczny Smartfon. Dzięki niej jeszcze lepiej troszczysz się o swoich Bliskich, chroniąc ich przed niebezpieczeństwami, które czają się w sieci. 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

 

Cyberprzemoc w sieci

Jak wynika z przeprowadzonego w październiku i listopadzie 2019 roku badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej, prawie 42% dzieci zaczęło korzystać z własnego telefonu w wieku 7-8 lat. Co więcej, każda z osób w wieku 13-15 lat posiada już swoją własną komórkę, z czego 90% to posiadacze smartfonów. Internet to miejsce, w którym spotyka się aż 90% dzieci w wieku 7-15 lat, a do przeglądania sieci ponad 82% ankietowanych używa właśnie smartfona.* Badania wyraźnie pokazują ogrom skali — widzimy, jak bardzo popularne jest dziś korzystanie z internetu przy pomocy telefonu. Musimy pamiętać, że każde z tych dzieci, nawet nieświadomie, może stać się ofiarą cyberprzemocy.

Internetowe wyzwania, szkodliwe treści, stalking, pornografia, mowa nienawiści — form agresji jest naprawdę wiele. Ich cechą charakterystyczną jest często anonimowość, która niestety daje sprawcom poczucie wrażenia bezkarności. Rodzic, mimo zaufania, którym obdarza swoje dziecko, powinien mieć kontrolę nad jego bezpieczeństwem. Konieczne jest tu zatem narzędzie, które umożliwi zdobycie ważnej wiedzy o tym, co kilku, czy kilkunastolatek robi w internecie — jak się zachowuje i jakie treści wzbudzają jego zainteresowanie. Co daje nowa funkcja Bezpieczny Smartfon, którą znajdziemy w aplikacji Bezpieczna Rodzina? Dzięki niej wszystkie najważniejsze informacje opiekun ma zawsze pod ręką, w swoim telefonie komórkowym.

Kontrolowana swoboda

Aby móc prawidłowo się rozwijać, uczyć nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi, każde dziecko potrzebuje swojej przestrzeni, swobody i zaufania swoich rodziców. Nagminna kontrola może wywoływać rodzinne niesnaski, kłótnie i prowadzić do buntu. Pamiętajmy jednak o tym, że czy to młodszy kilkulatek, czy dorastający nastolatek, potrzebuje także opieki i poczucia bezpieczeństwa. Dzieci często nie zdają sobie sprawy z tego, jak duże zagrożenie czeka na nich w internecie. Nie kontrolują upływającego szybko czasu zmarnowanego na ciągłe przeglądanie social mediów, a co z tego wynika — zaniedbują swoje obowiązki. Dobrze, kiedy rodzice mają kontrolę nad tym, jakie treści przeglądają ich pociechy. Powinni być w stanie sprawdzić, ile godzin w ciągu dnia ich syn lub córka spędzają z telefonem w ręku. Teraz jednak ochrona dziecka w sieci jest szybka, łatwa i niezwykle dyskretna — wystarczy korzystać z funkcji Bezpieczny Smartfon w aplikacji Bezpieczna Rodzina.

 

Chroń swoje dziecko w sieci z aplikacją Bezpieczna Rodzina

Chcesz ze spokojem przyglądać się działaniom swojej pociechy w sieci? Pobierz aplikację Bezpieczna Rodzina, a na telefonie dziecka zainstaluj aplikację Bezpieczny Smartfon.

Rodzic natychmiast ma możliwość korzystania z funkcji umożliwiających lepszą opiekę. Może wygodnie troszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka.

 

Aplikacja Bezpieczny Smartfon

Jakie możliwości daje rodzicom aplikacja? Jest ich naprawdę wiele! Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu, rodzic w każdym momencie będzie miał możliwość weryfikacji tego, przez jaki czas i jakie strony internetowe i filmy video przegląda jego dziecko na swoim telefonie. Sprawdzi także, jak wiele godzin jego pociecha spędza w aplikacjach typu social media i grach mobilnych. Jeżeli jakaś witryna wzbudzi jego niepokój, może ją zablokować i uniemożliwić ponowne jej otwarcie w przyszłości. W takim przypadku, bez odblokowania i zgody dorosłego, dziecko nie będzie mogło danej strony ponownie uruchomić. Kilkulatek lub nastolatek zbyt dużo czasu spędzają w sieci zaniedbując przy tym swoje obowiązki? Rodzic z łatwością ustawi dzienny limit korzystania z Internetu. Po jego przekroczeniu telefon dziecka automatycznie się zablokuje. Pozostanie oczywiście możliwość wykonywania i odbierania połączeń, czy wysyłania SMS-ów. Kiedy Twoja pociecha skończy odrabiać lekcje, nauczy się już do klasówki lub skończy sprzątać swój pokój, będzie mogła wysłać prośbę o odblokowanie urządzenia.

Chcesz, by Twoje dziecko korzystało wyłącznie z wybranych aplikacji? Blokuj nieodpowiednie treści korzystając z naszej usługi!

Pamiętaj! Na Twoje dziecko czeka w internecie wiele zagrożeń. Nie trać kontroli nad jego bezpieczeństwem w sieci. Wyznaczaj własne granice i zrób wszystko, by odpowiednio chronić przed zagrożeniami wszystkich, których kochasz.

Korzystając z usługi Bezpieczna Rodzina możesz chronić bliskich w sieci, wyznaczać własne strefy bezpieczeństwa i lokalizować 24/7 tych, o których komfort chcesz zadbać.

 

Pobierz aplikację:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.locon.br.pc

Regulamin świadczenia usługi znajdziesz tu: https://www.play.pl/nowy/uslugi/bezpieczna-rodzina