Smartwatche dla dzieci

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw: na co zwracać uwagę?

Plac zabaw dzieci bezpieczeństwo zabawa opieka rodzice smartwatch dla dziecka

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw: na co zwracać uwagę?

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw, ale w i każdych innych okolicznościach, jest szalenie ważne, ponieważ wpływa na funkcjonowanie w bardzo szerokim kontekście. Aby o nie zadbać, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. O czym pamiętać, co robić i czego unikać, by zapewnić dzieciom bezpieczne warunki do zabawy?

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw – zapewnij wsparcie

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw, ale i w innych okolicznościach, zależy od wielu czynników. Najważniejsze jednak jest, by nie przeceniać dzieciaków i czuwać nad nimi — tak osobiście, jak i zdalnie.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Małe dzieci potrzebują nadzoru dorosłych, z czym wiąże się konieczność ich stałej obecności w zasięgu wzroku.  Obserwowanie zabawy pozwala szybko reagować na potencjalne zagrożenia.

Starsze dzieci, które mogą już przebywać na placach zabaw samodzielnie, powinny wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych bądź niekomfortowych, ale i jak ich unikać, o ile to oczywiście możliwe.

To dlatego od najmłodszych lat należy z dziećmi rozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa — nie tylko na placu zabaw. Trzeba podkreślać, jak istotne jest rozważne korzystanie z zabawek, ale i niepopychanie się czy unikanie biegania w pobliżu huśtawek, także nierozmawianie z nieznajomymi, nieoddalanie się od placu zabaw i proszenie o pomoc zaufanych dorosłych.

Dla bezpieczeństwa dziecka i spokoju rodziców, samodzielne dzieci dobrze jest wyposażyć w smartfon, a jeszcze lepiej smartwatch (to opcja bardziej komfortowa i bezpieczna pod wieloma względami). To gadżety, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa i spokój, ale i wspierają samodzielność oraz otwartość dziecka na nowe doświadczenia.

Bezpieczeństwo dzieci – smartwatch Locon

Na przykład smartwatch Locon Watch Lite, smartwatch Locon Watch Video czy smartwatch Locon Watch Health to urządzenia, które są nie tylko wielofunkcyjne (dbają o komfort i bezpieczeństwo funkcjonowania), ale i proste oraz wygodne w użytkowaniu. Jakie są ich zalet?

  • Smartwatch Locon posiada przycisk SOS, z którego dziecko może skorzystać w sytuacjach awaryjnych, gdy potrzebuje pomocy (np. gdy źle się czuje, jest zagrożone lub się zgubi).
  • Rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Funkcja lokalizacji GPS pozwala także na wyznaczanie stref bezpieczeństwa (np. szkoła, dom, podwórko, plac zabaw) i wysyłanie powiadomień, gdy dziecko je opuści. Możliwy jest także nasłuch otoczenia dziecka.
  • Smartwatch Locon doskonale zastępuje telefon komórkowy czy smartfon. Trudniej go też zgubić, ponieważ nosi się go na nadgarstku. Co ważne, dziecko może prowadzić rozmowy, ale zadzwonić do niego mogą wyłącznie osoby, których numery są zapisane w książce kontaktów.
  • Urządzenie nie ma dostępu do internetu ani mediów społecznościowych, co chroni dziecko przed nieodpowiednimi treściami.

Smartwatch Locon jest atrakcyjny nie tylko dla rodziców, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci i cenią sobie spokój, ale i małoletnich użytkowników, ponieważ oferuje interaktywne gry zręcznościowe i matematyczne rozwijające różne umiejętności dziecka, także krokomierz, stoper i aparat fotograficzny, które zachęcają do aktywności oraz funkcję przyjaciel.

Co więcej, smartwatch Locon Watch Health monitoruje kluczowe parametry życiowe dziecka, ponieważ umożliwia pomiary ciśnienia krwi, tętna, saturacji i temperatury ciała. To szczególnie przydatne w przypadku dzieci zmagających się z problemami zdrowotnymi lub dla tych, które są ciekawe, jak funkcjonuje ich organizm.

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw – wybierz odpowiednie miejsce

Wybierając się z dzieckiem na plac zabaw trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego atrakcyjność, ale i stan techniczny przyrządów oraz inne istotne okoliczności.

Upewnij się, że wszystkie huśtawki, drabinki, karuzele i inne urządzenia są w dobrym stanie, nie widać na nich widocznych uszkodzeń. Ważne, by sprzęty nie miały ostrych krawędzi czy wystających elementów. Sprawdź, czy konstrukcje są stabilne i nie chwieją się pod ciężarem dzieci.  Plac zabaw powinien być regularnie sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa, a wszelkie uszkodzenia powinny być natychmiast zgłaszane i naprawiane.

Przyjrzyj się podłożu. Najlepiej sprawdzają się nawierzchnie, które amortyzują upadek: gumowe maty, nawierzchnie syntetyczne, także piasek czy żwir, kora drzewa. Lepiej unikać placów zabaw z betonowym czy asfaltowym podłożem, ponieważ nie amortyzują upadków.

 

Bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw – zadbaj o komfort dziecka

Dziecko, który wychodzi na podwórko czy na plac zabaw, powinno być także odpowiednio ubrane. Warto zadbać o:

  • wygodną, przewiewną i odpowiednią do pogody odzież, która jest pozbawiona na przykład długich sznurków, które mogą się zaczepić o drabinki czy huśtawki,
  • komfortowe i dobrze dopasowane obuwie, które zapewnia dobrą przyczepność i chroni stopy.

W upalne dni upewnij się, że dzieci mają nakrycie głowy i są posmarowane kremem z filtrem UV. Warto wybierać place zabaw, które oferują cień.

Bezpieczeństwo dziecka to ważna kwestia, nad którą powinien pochylić się każdy rodzic czy opiekun. Dzięki ich staraniom i zapobiegliwości dzieci mogą bowiem nie tylko dobrze się bawić, ale i rozwijać w przyjaznym środowisku.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)