Opieka nad seniorem

Bezpieczeństwo w podróży: Dlaczego Alarm osobisty to Twój nowy must-have

Usuń termin: lokalizator alarm osobisty czujnik upadku lokalizacja GPS lokalizator alarm osobisty czujnik upadku lokalizacja GPS

Bezpieczeństwo w podróży: dlaczego alarm osobisty to Twój nowy must-have

Alarm osobisty to niewielkie, przenośne urządzenie, które można nosić tak w kieszeni, jak i w torebce czy plecaku. Niektóre mają formę wisiorka czy breloka. Ich główną funkcją jest powiadamianie bliskich o zagrożeniu lub potrzebie pomocy. To zapewnia spokój, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jak, kiedy i dlaczego alarm osobisty może się sprawdzić w podróży?

Dlaczego alarm osobisty to Twój nowy must-have?

Alarm osobisty jest nowoczesnym gadżetem, który zdecydowanie warto mieć pod ręką, zwłaszcza podczas podróży. Dlaczego?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

To kompaktowe, proste, mobilne i nieduże, sprytne oraz dyskretne urządzenie dba o spokój w każdym okolicznościach, a i zapewnia bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia. To sprawia, że tak codzienne funkcjonowanie, jak i podróż oraz wypoczynek mogą być o wiele bardziej komfortowe.

Jak alarm osobisty może się sprawdzić w podróży?

W jaki sposób alarm osobisty sprawdza się w podróży? Pozwalają na to zastosowane rozwiązania. Jakie?

Na przykład alarm osobisty Locon Safe Call czy Locon Safe Call Pro zapewnia szybki kontakt z bliskimi — nie tylko w razie zagrożenia. Umożliwiają to dwukierunkowe połączenie głosowe i opcja wysyłania komunikatów głosowych. Do prawidłowego działania urządzenia niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina.

Ponadto alarm osobisty umożliwia dokładną lokalizację 24/7 oraz jej monitoring. Gwarantują to różne systemy, takie jak GPS, WIFI, BTS. Lokalizację GPS można uruchomić na żądanie w każdej chwili w aplikacji, przy czym funkcja aktywuje się samoistnie w przypadku alertu SOS, upadku oraz włączenia i wyłączenia urządzenia. Lokalizacja BTS odświeża się w aplikacji mobilnej co pół godziny. To nieocenione, gdy problemem staje się kłopot ze zdrowiem, brak orientacji w terenie czy kolizja.

Dzięki temu, że alarm osobisty jest wyposażony w czujnik upadku i przycisk SOS, możliwa staje się natychmiastowa reakcja w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Rozwiązania te pozwalają bowiem szybko poinformować bliskie osoby, ale i ratowników medycznych o niepokojącym bądź niebezpiecznym zdarzeniu oraz konieczności udzielenia pomocy (tak automatycznie, jak i po wciśnięciu przycisku).

Kiedy może się przydać alarm osobisty?

Scenariusze, w których pomóc może alarm osobisty, są bardzo różne. Nieprzewidziane sytuacje, które wymagają pomocy i wsparcia zwykle trudno przewidzieć, życie lubi zaskakiwać. To dlatego groźne bądź stresujące okoliczności mogą zaistnieć tak na co dzień, jak i od święta, tak w domu, jak i poza nim, w podróży, na spacerze czy w drodze do pracy.

Kiedy może się przydać alarm osobisty? To zarówno omdlenie czy utrata przytomności, wypadek komunikacyjny, upadek czy kontuzja, ale i napaść bądź kradzież czy zgubienie się w obcym miejscu.

Dla kogo alarm osobisty to must-have?

Alarmy osobiste są szczególnie polecane osobom, które lubią czuć pewnie, ale i:

  • mają kłopoty ze zdrowiem,
  • z różnych powodów są narażone na niebezpieczeństwo lub czują się zagrożone. To na przykład osoby starsze czy kobiety,
  • przebywające z dala od ludzi, tak mieszkają samotnie, jak i wracają same do domu, ale i samodzielnie podróżują,
  • uprawiają sport na świeżym powietrzu czy w terenie (biegacze, rowerzyści).

Alarm osobisty to urządzenie, które nie tylko daje poczucie bezpieczeństwa, ale i je zapewnia, nie tylko w przypadku nagłych sytuacji i niebezpiecznych zdarzeń. To sprawia, że jest gadżetem, który stanowi realne wsparcie tak w czasie podróży, jak i podczas wykonywania codziennych czynności.