Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem

Jak działa Alarm osobisty i dlaczego każdy powinien go mieć?

Alarm SOS Alarm osobisty monitoring zdrowia lokalizacja GPS urządzenie mobilne

Jak działa alarm osobisty i dlaczego każdy powinien go mieć?

Alarm osobisty jest niewielkim i mobilnym urządzeniem, które nosi się przy sobie w celu zapewnienie ochrony oraz wezwania pomocy w przypadku zagrożenia. Gadżet sprawdza się w wielu okolicznościach, u osób w każdym wieku, tak seniorów i osób schorowanych, jak i sportowców czy podróżujących samotnie kobiet. Jak działa? Dlaczego warto go mieć?

Jak działa alarm osobisty?

Alarm osobisty, znany także jako alarm bezpieczeństwa czy alarm antynapadowy, to gadżet, który dzięki swojej funkcjonalności i specyfice zapewnia spokój i bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Jak działa alarm osobisty? Urządzenie dba o komfort funkcjonowania użytkownika na różne sposoby. Na przykład alarm osobisty Locon Safe Call czy Locon Safe Call Pro:

  • umożliwia kontakt z bliską osobą, bez stresu związanego z niemożnością realizacji połączenia, co jest możliwe dzięki zainstalowanej karcie SIM i nielimitowanym minutom na rozmowy,
  • posiada funkcję lokalizacji GPS, co pozwala na szybkie ustalenie położenie osoby, która potrzebuje wsparcia czy udzielenia natychmiastowej pomocy w przypadku zaginięcia, ale i utraty przytomności czy orientacji w terenie. Alarm osobisty z GPS może także zwiększać szanse na ujęcie sprawcy, ponieważ ma funkcję nasłuchu otoczenia,
  • wysyła automatyczne powiadomienia o zagrożeniu czy zdarzeniu do wybranych osób lub służ ratunkowych. Zainstalowany w urządzeniu czujnik upadku w razie omdlenia, utraty przytomności lub upadku automatycznie wysyła sygnał alarmowy do upoważnionej osoby, dzięki czemu pomoc może przybyć szybciej, nawet jeśli wokół nie ma innych ludzi,
  • ma wbudowany przycisk SOS, który służy do wezwania pomocy, tak bliskich, jak i służb medycznych, w przypadku nagłego zachorowania, wypadku, kradzieży lub innej stresującej sytuacji.

Alarm osobisty dźwiękowy po naciśnięciu przycisku często emituje głośny dźwięk, który może zaalarmować sąsiadów czy przechodniów. Celem jest nie tylko przyciągnięcie uwagi innych osób, ale i odstraszenie potencjalnego napastnika.

Dlaczego każdy powinien mieć alarm osobisty?

Alarm osobisty to małe, przenośne urządzenie, które można nosić w torebce czy w plecaku, na pasku czy w kieszeni. Dostępne są także gadżety w formie breloka do kluczy czy wisiorka. Dzięki temu są nie tylko mobilne i poręczne, ale i dyskretne — można je mieć zawsze przy sobie i aktywować w sytuacjach zagrożenia. Dlaczego warto?

W przypadku napadu czy kradzieży, upadku czy wypadku komunikacyjnego lub innego zagrożenia alarm osobisty może zapewnić dodatkową ochronę, umożliwiając szybkie wezwanie pomocy. Działa błyskawicznie, co może być kluczowe w sytuacjach, gdy liczy się każda sekunda.

Gdy nie dzieje się nic złego, niepokojącego lub stresującego, alarm osobisty zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pełni funkcję koła ratunkowego, po które można sięgnąć, gdy zajdzie taka potrzeba. To zdecydowanie poprawia komfort funkcjonowania w każdych okolicznościach, tak w przestrzeni publicznej, jak i z dala od ludzi.

Alarm osobisty brelok czy wisiorek, alarm osobisty na rękę czy urządzenie mobilne w każdej innej formie jest rozwiązaniem, które najbardziej docenią osoby:

  • w podeszłym wieku,
  • o ograniczonej mobilności, zmagające się z chorobami układu ruchu,
  • mieszkające samotnie, często przebywają same w domu,
  • podróżujące samodzielnie, wracające samotnie do pracy nocą czy przez potencjalnie niebezpieczne tereny (tak lasy, jak i parki czy zaułki miejskie). Alarm osobisty powinny nosić ze sobą zwłaszcza kobiety,
  • uprawiające sporty ekstremalne, ale i jeżdżące na rowerze, żeglujące czy biegające w lasach,
  • leczące schorzenia układu sercowo-naczyniowego czy oddechowego, ale i choroby neurodegeneracyjne czy choroby wieku starczego.

Alarm osobisty jest gadżetem, który trudno przecenić. Urządzenia są tak przemyślane, że ułatwiają życie nie tylko użytkującym je osobom, ale również ich bliskim, tak parterom czy dzieciom, jak i rodzicom oraz opiekunom (np. seniorów).