Opieka nad seniorem

Czuj się bezpiecznie gdziekolwiek jesteś z alarmem osobistym!

Alarm osobisty bezpieczeństwo Czujnik upadku SOS

Czuj się bezpiecznie gdziekolwiek jesteś z alarmem osobistym!

Każdy chciałby się czuć bezpiecznie w każdej sytuacji, gdziekolwiek jest, w domu i poza nim. Co można zrobić? Przede wszystkim być czujnym, przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zachować środki ostrożności. Dobrze też mieć pod ręką pomocne gadżety, takie jak  alarm osobisty.

Co to jest alarm osobisty?

Alarm osobisty, inaczej alarm bezpieczeństwa czy alarm antynapadowy, to niewielki gadżet, który nosi się przy sobie w celu wezwania pomocy w przypadku zagrożenia, ale nie tylko.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Urządzenie sprawdza się w wielu okolicznościach. To dlatego korzystają z niego tak kobiety (np. wracające samotnie nocą do domu), jak i sportowcy, podróżnicy oraz seniorzy czy osoby mieszkające samotnie oraz często przebywające same w domu.

Gadżet jest wsparciem również dla ludzi o ograniczonej mobilności czy zmagających się z chorobami układu ruchu, leczących schorzenia układu sercowo-naczyniowego czy oddechowego bądź borykających się z chorobami neurodegeneracyjnymi czy wieku starczego.

Kiedy przydaje się alarm osobisty?

Alarm osobisty jest niewielki, przenośny i dyskretny. Dzięki temu można mieć go zawsze przy sobie: w plecaku, saszetce czy torebce, w kieszeni, przy kluczach czy na pasku, ale i na szyi  (gadżety często mają formę breloka czy wisiorka).

Możliwość posiadania alarmu osobistego pod ręką umożliwia szybkie aktywowanie go w razie potrzeby. Można zatem powiedzieć, że urządzenie jest kołem ratunkowym, które sprawdza się:

  • podczas napaści czy kradzieży,
  • upadku, kontuzji czy wypadku komunikacyjnego,
  • utraty orientacji w terenie, zgubienia drogi,
  • gwałtownego zaostrzenia choroby przewlekłej bądź innych problemów ze zdrowiem. Mowa o takich sytuacjach jak zasłabnięcie czy omdlenie, gwałtowny spadek bądź wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zawał serca, atak padaczki czy astmy, wstrząs anafilaktyczny,
  • stresującej bądź potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, kiedy potrzebne jest pomoc i wsparcie.

Jak działa alarm osobisty?

Jak działa alarm osobisty? Proste alarmy osobiste po aktywowaniu wydają głośny dźwięk, który pozwala zarówno na przyciągnięcie uwagi innych osób (np. sąsiadów czy przechodniów), ale i odstraszenie napastnika.

Bardziej zaawansowane urządzenia, takie jak na przykład alarm osobisty Locon Safe Call czy Locon Safe Call Pro, są bardziej funkcjonalne, ponieważ:

  • pozwalają na wezwanie pomocy, tak bliskich, jak i służb medycznych (ma wbudowany przycisk SOS),
  • wysyłają automatyczne powiadomienia o zagrożeniu czy zdarzeniu do wybranych osób lub służ ratunkowych (pozwala na to zainstalowany czujnik upadku),
  • umożliwiają kontakt z bliską osobą (dzięki zainstalowanej karcie SIM i nielimitowanym minutom na rozmowy),
  • posiadają funkcję nasłuchu otoczenia,
  • umożliwiają lokalizację GPS.

Dlaczego warto mieć alarm osobisty?

Alarm osobisty jest urządzeniem, które zdecydowanie warto posiadać, ponieważ zapewnia realną pomoc w przypadku zagrożenia. Wielofunkcyjne urządzenie (np. alarm osobisty Locon) jest gadżetem, które można potraktować jako inwestycję w komfort funkcjonowania i spokój tak użytkownika, jak i jego bliskich w szerszym zakresie. Dlaczego możesz się z nim czuć bezpiecznie gdziekolwiek jesteś?

Urządzenie, dzięki swojej funkcjonalności, nie tylko alarmuje innych o zagrożeniu i potrzebie wsparcia, ale i umożliwia pozostawanie w stałym kontakcie. Pozwala także na szybkie ustalenie położenia użytkownika. To sprawia, że pomoc może przybyć nawet wtedy, kiedy wokół nie ma innych ludzi. Co ważne, gadżet jest niezawodny i działa szybko, co może być kluczowe w sytuacjach, gdy liczy się każda sekunda. Urządzenie może również zwiększać szanse na ujęcie sprawcy napaści czy kradzieży.