Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem

Dlaczego opaska SOS to idealny prezent dla twojej mamy?

monitoring zdrowia opaska SOS bezpieczeństwo opieka pomoc kontakt z bliskimi dzień matki

Dlaczego opaska SOS to idealny prezent dla twojej mamy?

Jeśli chcesz podarować swojej mamie prezent, który nie tylko sprawi jej radość, ale i poprawi komfort życia oraz zapewni spokój i poczucie bezpieczeństwa, doskonałym wyborem będzie opaska SOS. Dlaczego warto ją mieć?

Funkcje i zalety opaski SOS

Opaska SOS to idealny prezent dla mamy z kilku powodów. Przede wszystkim zapewnia spokój — nie tylko użytkownikowi, ale i jego bliskim. Znacząco podnosi komfort życia, a i daje poczucie bezpieczeństwa. To szczególnie ważne w przypadku osób, które:

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport
  • zmagają się z chorobą układu oddechowego, układu sercowo-naczyniowego, chorobą wieku starczego czy niepełnosprawnością,
  • mieszkają same bądź dużo czasu spędzają bez towarzystwa,
  • są w podeszłym wieku.

Inteligentna opaska dla seniora to urządzenie, które poprawia komfort życia osób w podeszłym wieku, ale i umożliwia opiekę nad rodzicami na odległość. Dzięki niej w sytuacji zagrożenia można szybko reagować i wezwać wsparcie, a na co dzień trzymać rękę na pulsie.

To jednak nie wszystko. Dzięki swojej wszechstronności opaska SOS wspiera samodzielność i niezależność. Sprawia, że każda nosząca ją osoba może czuć się bardziej pewnie w codziennych sytuacjach — ma świadomość, że w razie potrzeby szybko nadejdzie pomoc. Pozwalają na to zintegrowane z urządzeniem rozwiązania. Co to dokładnie znaczy?

Opaska SOS — pomiar parametrów zdrowia

Opaski SOS umożliwiają monitorowanie różnych parametrów zdrowia. Na przykład opaska SOS Locon Life pozwala na pomiar zdalny ciśnienia krwi i tętna (z aplikacji), zaś opaska z wyświetlaczem Locon Life Plus dodatkowo saturacji i temperatury (tak z aplikacji, jak i z zegarka).

Monitorowanie różnych parametrów jest szczególnie ważne w przypadku osób, które zmagają się z POChP czy astmą, niewydolnością mięśnia sercowego, nadciśnieniem czy arytmią, ale i innymi chorobami przewlekłymi, które są niebezpieczne, ponieważ grożą przedwczesną śmiercią. Urządzenia sprawdzają się również w przypadku pacjentów po przebytych incydentach i operacjach kardiologicznych.

Opaski SOS — możliwość bycia w stałym kontakcie

Najlepsze opaski alarmowe posiadają wbudowane telefony i kartę SIM oraz oferują „nielimitowane minuty” na rozmowy. Dzięki temu zapewniają stały kontakt z bliską osobą (np. w opasce Locon można w każdej chwili wykonać i odebrać połączenie przychodzące od 10 osób zapisanych w aplikacji).

To znacząco poprawia komfort funkcjonowania i pozwala uniknąć nerwów, gdy telefon mamy zapodzieje się bądź nie będzie aktywny (np. z powodu wyładowanej baterii).

Opaska alarmowa — czujnik upadku i przycisk SOS

Ponieważ opaska SOS posiada przycisk SOS, gdy użytkująca ją osoba poczuje się źle lub znajdzie się w stresującej czy niebezpiecznej sytuacji, może wysłać na telefon partnera czy dziecka sygnał SOS (ten dociera natychmiast w formie SMS-a).

Z kolei gdy nosząca ją osoba przewróci się, zasłabnie czy upadnie, opaska dla seniora z czujnikiem upadku sama wysyła alarm na telefon upoważnionej osoby.

Opaski SOS — lokalizator GPS

Kolejną zaletą opaski SOS jest to, że umożliwia lokalizację osoby użytkującej ją osoby. Dzięki GPS, GSM i Wi-Fi wyznaczony opiekun na mapie w swoim telefonie w czasie rzeczywistym, przez całą dobę widzi, gdzie znajduje się bliska mu osoba.

To pozwala uniknąć stresu, zwłaszcza w przypadku osób starszych, które zmagają się z demencją starczą, chorobą Alzheimera czy zanikami pamięci.

Opaska SOS — szybka pomoc ekipy medycznej

Gdy mamie może przydać się wsparcie ekipy medycznej, dobrym rozwiązaniem jest podarowanie jej opaski SOS z usługą, która gwarantuje zarówno zdalną opiekę sprawowaną przez opiekuna z rodziny, jak i kontakt z ratownikiem medycznym. Jak to działa?

Centrum ratownictwa medycznego może zostać zaalarmowane przez seniora, poprzez wciśnięcie przycisku SOS, ale opaska reaguje także bez jego udziału w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu (np. zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, upadek). Wówczas zostają powiadomione odpowiednie osoby: tak bliscy, jak i ratownik medycznego, który może zdecydować o wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy.

Kontakt z Centrum Ratownictwa Medycznego umożliwia na przykład opaska z usługą teleopieki Locon Life Premium.

Opaski SOS — łatwość obsługi

Opaski SOS mają tę zaletę, że są nie tylko funkcjonalne i użyteczne, ale wygodne oraz proste w użytkowaniu. Doskonale sprawdzają się w przypadku seniorów, którzy często mają problemy ze wzrokiem, nie zawsze są też za pan brat z nowoczesnymi technologiami. W przypadku opaski alarmowej, którą nosi się na nadgarstku, aby wezwać pomoc czy porozmawiać z bliską osobą, wystarczy nacisnąć przycisk.

Jaką opaskę wybrać? Zdecydowanie prostą, z czytelnym ekranem lub taką, która posiada wyłącznie dwa duże przyciski: jeden do odbierania połączeń przychodzących, a drugi do szybkiego wzywania pomocy. Doskonałą opcją są opaski SOS Locon (Locon Life, Locon Life Plus, Locon Life Premium). Są zdecydowanie idealnym prezentem dla twojej mamy.

Połączone artykuły