Smartwatche dla dzieci

Gadżety do szkoły 2022 – 10 pomysłów

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to szczególny czas nie tylko dla dzieci, które przygotowują się na powrót do szkolnych murów. To także okres wytężonej pracy dla wszystkich rodziców, których czeka skompletowanie całej wyprawki dla ucznia. Co oprócz książek i podstawowych przyborów warto wrzucić dziecku do plecaka? Jakie gadżety do szkoły wybrać, by mieć pewność, że nasza pociecha ma wszystko, czego potrzebuje? Sprawdź nasz wybór 10 najlepszych przyrządów i urządzeń dla uczniów.

Funkcjonalne gadżety do szkoły 2022 – czyli co przyda się Twojemu dziecku?

Wszelkiego rodzaju gadżety i akcesoria elektroniczne dla uczniów wspomagające naukę stają się dzisiaj cenną pomocą w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Są one także nieocenionym wsparciem dla rodziców chcących jeszcze lepiej opiekować się swoimi dziećmi. Do elementów szkolnej wyprawki coraz częściej zaliczamy już nie tylko przybory do pisania, malowania i rysowania, książki, czy zeszyty. Nikogo nie dziwi już fakt, że rodzice decydują się na wyposażenie swojej pociechy w nowoczesne technologiczne gadżety. Usprawniają one naukę i zapewniają też dzieciom bezpieczeństwo w czasie, kiedy są poza domem. W co zatem wyposażyć ucznia rozpoczynającego nowy rok szkolny? Sprawdź 10 naszych najciekawszych pomysłów.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Praktyczny prezent? Tablet edukacyjny

Przeciwników używania tabletów przez najmłodszych uczniów nie brakuje. Trzeba mieć na uwadze, że urządzenia te nie muszą kojarzyć się wyłącznie z marnowaniem czasu dziecka na przeglądanie stron internetowych, czy graniu w gry. Na rynku dostępnych jest wiele modeli specjalnie ukierunkowanych zarówno na grę, jak i na edukację. Znajdziemy tablety do nauki! Są one od razu wyposażone w aplikacje do nauki języków obcych, czy utrwalania wiedzy matematycznej. Oczywiście dodatkowe kształcenie dziecka może odbywać się także za pomocą zwykłego tableta – wystarczy pobrać na niego odpowiednie i interesujące naszą pociechę programy. Mimo wszystko kontakt z tego typu urządzeniem powinien być kontrolowany przez rodzica. Dobrze jest co jakiś czas sprawdzać historię przeglądarki i zerkać, co dziecko robi, kiedy trzyma tablet w rękach. Możemy być jednak pewni, że tego typu prezent podarowany z okazji rozpoczęcia nauki na początku września wyjątkowo ucieszy nasze dzieci.

Dobry kalkulator – idealny sprzęt do trudnych zadań matematycznych

Kiedy dziecko dopiero zaczyna naukę w szkole, kalkulator jest mu oczywiście zbędny – chodzi w końcu o to, aby najpierw nauczyło się liczyć samodzielnie. W późniejszych latach, kiedy tabliczkę mnożenia uczeń ma już opanowaną, nic nie szkodzi na przeszkodzie, by podarować mu praktyczny, dobrej jakości kieszonkowy kalkulator, dzięki któremu poradzi sobie z najtrudniejszymi obliczeniami. . W sklepach dostępnych jest wiele modeli takiego urządzenia – od klasycznych, po takie, które wyglądem przypominają tabliczkę czekolady, czy budowlę z klocków Lego.

Gadżety do szkoły 2022 na informatykę – Pendrive

W jaki sposób przenieść pracę domową zadaną na informatykę z komputera domowego na szkolny? Jak w trakcie lekcji zaprezentować całej klasie interaktywną prezentację przygotowaną przez weekend? Przy pomocy pojemnego pendrive’a. Tutaj, jako rodzic, masz wiele możliwości do wyboru i nie chodzi tylko o to, ile plików zmieści się w pamięci urządzenia (chociaż bez wątpienia warto również zadbać o odpowiednią pojemność urządzenia, tak by można było przechowywać na nim jak najwięcej dokumentów). Taki gadżet można dziś kupić właściwie w każdym kształcie – jeżeli Twoje dziecko ma ulubionego bajkowego bohatera, jest wielce możliwe, że zaskoczysz je właśnie urządzeniem podobnym do konkretnej postaci.

Praktyczny gadżet dla każdego

Pendrive można wrzucić luzem do plecaka lub przyczepić w formie breloka do piórnika albo kluczy – daje nam to pewność, że urządzenie nie zginie. Początek września to doskonała pora na zakup tego typu gadżetów do przechowywania najważniejszych plików dla dzieci. Dlaczego? Ponieważ dobrze jest zaznajamiać najmłodszych z tego typu urządzeniami już od samego początku roku szkolnego. Nawet jeżeli urządzenie nie przyda się od razu, możemy mieć pewność, że w trakcie trwania semestru przyjdzie moment, kiedy jego obecność wiele nam ułatwi.

Powerbank – rozładowanym telefonom mówimy stanowcze „nie”

Kolejnym funkcjonalnym gadżetem do szkoły dla uczniów jest powerbank. Nie da się ukryć, że moda na noszenie ze sobą smartfonów, czy zegarków z telefonem dotyczy już nie tylko starszych dzieci i młodzieży, ale także coraz młodszych uczniów. Jeżeli chcesz mieć pewność, że niezależnie od tego, jak często i jak długo dziecko korzysta ze swojego gadżetu, będziesz mógł zawsze się z nim skontaktować, koniecznie wrzuć mu do plecaka naładowany powerbank. Tego typu produkty to pewność, że wymówka o rozładowanym telefonie przejdzie do historii. Powerbank to także doskonały pomysł na prezent z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Zegarek z GPS i wbudowanym telefonem – idealny prezent na nowy rok szkolny

Jeżeli Twoje dziecko często nie odbiera od Ciebie telefonu i denerwujesz się, czy wyszło już ze szkoły, czy bezpiecznie wróciło do domu lub dotarło na dodatkowe zajęcia – koniecznie zastanów się nad podarowaniem mu zegarka z GPS Locon Watch Video. Gadżety do szkoły nie muszą kojarzyć się tylko z nauką, dobrze, kiedy spełniają także inne role, w tym dawanie poczucia bezpieczeństwa dziecku oraz komfortu zapracowanym i zatroskanym rodzicom. Kiedy Twoja pociecha nosi zegarek z GPS na swojej dłoni, a Ty masz dedykowaną aplikację Bezpieczna Rodzina w swoim telefonie, z łatwością nie tylko zadzwonisz na urządzenie, ale sprawdzisz też miejsce, w którym syn lub córka aktualnie się znajdują i zapoznasz się z historią lokalizacji.

Wiesz, gdzie jest Twoje dziecko

Sprawdzisz, czy dziecko nie wagaruje lub nie odwiedza miejsc, których nie powinno. Wyznaczenie stref bezpieczeństwa pomoże Ci mieć kontrolę nad tym, kiedy maluch wychodzi lub wraca do domu czy szkoły, a funkcja nasłuchu uspokoi Cię, kiedy zdenerwowany będziesz zastanawiał się, czemu syn lub córka nie odbierają połączenia. Smartwatch Locon Watch Lite dostępny na stronie Bezpiecznej Rodziny to także doskonały i modny gadżet z krokomierzem i grą matematyczną, którym można pochwalić się w szkole, a jego funkcja S.O.S. skutecznie ochroni Twoją pociechę przed przemocą, której niestety coraz częściej doświadczają uczniowie od swoich rówieśników lub starszych dzieci w szkole. Powiadomienie o potrzebie pomocy przychodzi na telefon rodzica już po 3 sekundach od użycia guzika znajdującego się z boku zegarka.

Smartwatch GPS dla dziecka – cena

Cena takiego urządzenia waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Smartwatch może być doskonałym pomysłem na prezent na każdą okazję. Urodziny, pierwsza komunia, rozpoczęcie roku – w każdej sytuacji sprawi dziecku radość.

Wygodna i praktyczna tabliczka mnożenia

Wśród niektórych uczniów wzbudza prawdziwą panikę… Jako rodzic na pewno pamiętasz czasy, kiedy dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia uczono się na prostym liczydle. Modne było także noszenie tabliczki mnożenia w zeszycie w formie zakładki do książki. Dzisiaj możliwości powtarzania tych zadań matematycznych jest naprawdę wiele. Jeżeli chcesz, by Twoje dziecko utrwalało sobie liczenie, możesz wybierać dowolnie spośród wielu gadżetów, takich jak, kubek, poduszka, długopis, czy karty z tabliczką mnożenia. Tego typu przedmioty pozwalają na szybkie przypomnienie sobie trudnych działań i jeszcze szybsze przyswojenie matematycznej wiedzy.

Tabliczka mnożenia, czy wspólna nauka?

Pamiętaj jednak, że podczas nauki tabliczki mnożenia ważny będzie także i Twój czas, który poświęcisz swojemu dziecku. Wspólna nauka, odpytywanie, wykazanie zainteresowania – z całą pewnością nie powinno tego zabraknąć w momencie, w którym Twoja pociecha przyswajać będzie tajniki królowej nauk. Jeżeli zauważysz, że Twój syn lub córka mają problem z zapamiętaniem działań, nie denerwuj się – okaż cierpliwość i wsparcie. Zastanów się, jak pomóc małemu uczniowi. Może gra w skojarzenia? Może metody zapamiętywania, których uczyli Cię Twoi rodzice? Wymienione wyżej gadżety szkolne z pewnością mogą się przydać. Z Twoją pomocą Twoje dziecko ma szansę zostać prawdziwym mistrzem tabliczki mnożenia!

Gadżety do szkoły 2021 – Licznik kroków

Jeżeli Twoje dziecko jest bardzo energiczne i żwawe, a Ty już od małego chcesz zarazić je miłością do aktywności fizycznej, smartband z funkcją liczenia kroków będzie doskonałym pomysłem na prezent z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Sportowy model monitorujący kroki i tętno może doskonale sprawdzić się np. podczas lekcji WF-u, ale nie tylko. Dzięki niemu wspólny spacer może okazać się idealnym czasem na pokonywanie coraz to nowych rekordów w ilości kroków. Smartband z licznikiem kroków może okazać się urządzeniem, które skutecznie motywować będzie Twoją pociechę do codziennej aktywności fizycznej. Takie urządzenie to idealny prezent. Pamiętaj o tym, kiedy nie będziesz mieć pomysłu na podarunek dla kilkulatka!

Oryginalne pudełko na lunch box

Gadżety do szkoły to nie tylko elektronika i przedmioty ułatwiające naukę. To także rzeczy, które mogą pomóc zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę. Pudełko na lunch box z indywidualnie wybranym nadrukiem? To super pomysł na dodatek skrywający pożywne i zdrowe przekąski. Pakując w nie owoce, warzywa, czy smaczne kanapki, wyrobisz w dziecku dobre nawyki. Zadbasz także o to, żeby nie jadło zbyt dużo słodyczy. Co więcej, kiedy dziecko jest starsze, warto przygotowywać z nim taki lunch box wspólnie. Przyrządzanie posiłków zacieśnia więzi, daje czas na rozmowę i ma pozytywny wpływ na budowanie dobrej relacji.

Praktyczne gadżety do szkoły 2022 – Plecak na kółkach

Gadżety do szkoły zdecydowanie powinny ułatwiać naszym pociechom życie. Jednym z takich przedmiotów, który z pewnością poprawi komfort naszego dziecka, jest mobilny plecak. Przedmiot ten może nieco przypominać walizkę – wyposażony jest zarówno w niewielkie kółka, jak i specjalną, wysuwaną rączkę. Dziecko nie musi już nosić na plecach kilku lub kilkunastokilogramowej torby – może swobodnie ciągnąć ją za sobą. Obecnie coraz więcej szkół udostępnia uczniom specjalne szafki, w których mogą oni trzymać swoje książki. Jest to doskonałe rozwiązanie problemu ciężkich plecaków. Dziecko zabiera ze sobą do domu tylko to, co jest mu akurat potrzebne do nauki i odrabiania lekcji. Niestety tego typu rozwiązanie, chociaż coraz bardziej popularne, nie występuje we wszystkich placówkach oświatowych. Nadal w czasie trwania roku szkolnego nie trudno dostrzec kilkulatka z ciężką torbą na plecach.

Interaktywny globus

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest miłośnikiem geografii, czy dopiero pragniesz w nim zaszczepić miłość do podróży, doskonałym szkolnym gadżetem będzie interaktywny globus. Poznawanie nowych zakątków świata będzie dużo ciekawsze i przyjemniejsze, kiedy wybierzemy urządzenie z dodatkowymi, pomocnymi funkcjami. W sklepach dostępne są już podświetlane globusy z głosowym przedstawieniem najciekawszych informacji o danym państwie. Nie jest to jednak jedyna funkcja, na którą warto zwrócić uwagę. Jeżeli zależy nam na zakupie dobrego, interaktywnego globusa, możemy wybrać także model, który połączymy z komputerem. Za pomocą specjalnego programu umożliwimy dziecku jeszcze efektywniejszą naukę zarówno o tych bliższych, jak i najdalszych zakątkach świata. Tego typu gadżety do szkoły nie tylko przydadzą się w nauce, ale z całą pewnością pomogą Twojemu dziecku rozwijać wyobraźnię.

Nie masz pomysłu? Mamy jeszcze więcej porad!

Idealnym prezentem na nowy rok szkolny będzie czytnik ebooków – to dla dzieci, które nie za bardzo lubią standardowe książki. Świetny pomysł na gadżet do szkoły to torba sportowa, w którą można zapakować dodatkowe rzeczy na trening. Jeśli Twoje dziecko lubi zabawy na świeżym powietrzu, świetnym prezentem może okazać się zestaw dla małego piłkarza z pachołkami, drabinką i zminiaturyzowaną bramką. Gra planszowa, kubek termiczny, worek treningowy, klocki lego, czy puzzle to uniwersalny prezent, który spodoba się każdemu kilkulatkowi.

Gadżety do szkoły 2022 – podsumowanie

Praktyczne gadżety do szkoły charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Mają za zadanie pomagać dziecku w nauce tak jak w przypadku tabliczki mnożenia, kalkulatora, czy interaktywnego globusa. Mogą zwiększać komfort (doskonale sprawdzi się tu plecak na kółkach), a także jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo, jeżeli zdecydujemy się na podarowanie pociechom inteligentnego zegarka jak Locon Watch Lite, a sami na swoim telefonie zainstalujemy dedykowaną aplikację Gdzie Jest Dziecko. Z całą pewnością nie należy kwestionować przydatności elektronicznych gadżetów do szkoły. Wśród nich są przecież takie, które mogą okazać się bardzo cenną pomocą dla dziecka na każdym poziomie nauki. Interaktywne akcesoria cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych. Przy odpowiednim podejściu rodzica mogą stać się one doskonałym sposobem na to, aby zachęcić dziecko do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania horyzontów.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)