Smartwatche dla dzieci

Geolokalizacja, czyli zdalna ochrona dziecka

Lokalizacja osób i rzeczy przy użyciu technologii GPS, GSM lub sieci Wi-Fi pozwala na natychmiastowe sprawdzenie, gdzie dana osoba lub przedmiot się znajduje. Jest to idea geolokalizacji, którą możemy z powodzeniem wykorzystywać dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa naszych najbliższych. W XXI wieku zdalna ochrona dziecka wreszcie jest wygodna i szybka. Jak zatem użytkować nowe technologie i sprawić, by zegarek gps dla dzieci pomagał w sprawowaniu rodzicielskiej opieki? 

Czym jest geolokalizacja?

Pod pojęciem geolokalizacji należy rozumieć pewien proces, którego celem jest określenie położenia nadajnika. Urządzenie może być noszone przez osobę lub być zamontowane na dowolnej rzeczy. Koncepcja geolokalizacji powiązana musi być z techniką pozwalająca na lokalizowanie ludzi, zwierząt i przedmiotów. Można ją oprzeć na technice GPS, ale nie tylko. Upowszechnienie Internetu powoduje, że dostępnych jest więcej sposobów na określenie położenia.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Na przykład adres IP, czyli adres internetowy może być wykorzystywany do przybliżonego określenia, gdzie znajduje się dana osoba. W takim przypadku nie ma konieczności stosowania zaawansowanych technik geolokalizacyjnych. Bez wątpienia jednak, dzięki takim technologiom zdalna ochrona dziecka jest wyjątkowo łatwa. Dowiedz się więcej o najlepszych rozwiązaniach dla troskliwych rodziców!

Geolokalizacja polega na określaniu miejsca położenia na podstawie rozwiązań GSM, GPS oraz WiFi. Wyznaczenie położenia geograficznego, czyli zastosowanie geolokalizacji można powiązać z urządzeniami:

  • Odbiornikiem GPS i pokrewnymi systemami satelitarnymi – w takim przypadku położenie geograficzne jest określane dzięki odbiornikowi w urządzeniu, np. w telefonie komórkowym i między innymi pozycji satelitów.
  • Komputerami i urządzeniami z adresem IP – jest to geolokalizacja IP, która pozwala wyznaczyć przybliżone położenie obiektu.
  • Radarami i sonarami – na podstawie znajomości własnego położenia i wektora do innego obiektu można wyznaczyć jego położenie.
  • Smartfonami, ruterami Wi-Fi. – polega to na pozycjonowaniu względnym, które podaje lokalizację na podstawie widoczności innych obiektów o znanej pozycji.

Z pojęciem geolokalizacji łączy się inny termin – geofencing, inaczej geoogrodzenie. Na czym to polega?

 

Geofencing w praktyce

Geolokalizacja daje szerokie możliwości. Można ją zastosować np. jako geofencing, czyli technologię tworzenia wirtualnej granicy wokół wyznaczonego obszaru geograficznego w świecie rzeczywistym. Rodzic może ustanowić taki obszar dla swojego dziecka i otoczyć go wirtualną granicą. Oznacza to, że wygeneruje powiadomienie na swój smartfon, wchodzące lub wychodzące z określonego terenu.

Usługa geofencing to inaczej technologia lokalizacyjna, która działa dzięki przekazywaniu danych GPS, GSM lub RFI otrzymywanych przez nadajnik, np. inny telefon komórkowy.

Geofencing wykorzystywany jest m.in. w portalach społecznościowych. Aplikacja sprawdza, czy w określonym promieniu naszej aktualnej lokalizacji znajdują się nasi znajomi i powiadamia nas o tym. Można ją także  zastosować do lokalizacji nieletnich, co ułatwia zapewnienie im maksimum bezpieczeństwa poza domem.

Jeśli zainstalujesz na telefonie dziecka jedną z wybranych aplikacji do lokalizacji, będziesz mógł 24/7 sprawdzać, czy Twoja pociecha na pewno jest tam, gdzie powinna.

Praktyczna i wygodna zdalna ochrona dziecka

Z pomocą usługi geolokalizacji online można zapewnić sobie spokój, a dziecku maksymalne bezpieczeństwo. I to wszystko bez konieczności przebywania z nim 24 godziny na dobę. Skorzystanie z usługi jest bardzo proste. Wystarczy, aby rodzic zainstalował na swoim telefonie komórkowym aplikację Bezpieczna Rodzina.

Instalacja ta nie jest wymagana na telefonie lokalizowanej osoby. Chroniony bliski, np. dziecko, musi jednorazowo wyrazić zgodę na lokalizowanie. Później za każdym razem, kiedy rodzic skorzysta z usługi Bezpieczna Rodzina, bliski nie będzie już informowany, że jego lokalizacja jest namierzana przez inną osobę. Dlatego też smartwatch z gps dla dziecka to wyjątkowo wygodna zdalna ochrona o każdej porze dnia i nocy.

W praktyce namierzana jest karta SIM, a nie sam aparat, dlatego nawet zużyta bateria w smartfonie nie będzie przeszkodą dla namierzenia telefonu komórkowego naszego dziecka. Dzięki geolokalizacji można zadbać o bezpieczeństwo nie tylko dziecka, ale każdej bliskiej nam osoby.

Zapytanie o lokalizację dziecka można złożyć nie tylko w smartfonie wyposażonym w aplikację mobilną. Można to zrobić także za pomocą wiadomości tekstowej SMS lub konta WWW w serwisie internetowym. Praktycznym rozwiązaniem jest także zegarek gps dla dzieci – urządzenie to znacznie ułatwi kontakt rodziców z ich pociechami.

 

Powiadomienia o zmianie lokalizacji i sygnał SOS

W aplikacji geolokalizacyjnej Gdzie Jest Dziecko użytkownik jest informowany o tym, kiedy bliski dotrze ze szkoły do domu, albo opuści zdefiniowany obszar, np. podwórko przed domem. Bardzo ważną funkcją jest wzywanie pomocy przez smartwatch dziecka. Wezwanie SOS trafi bezpośrednio do aplikacji użytkownika – rodzica dziecka i do wszystkich wskazanych wcześniej osób. Będzie można od razu zareagować, jeśli naszym pociechom potencjalnie grozi niebezpieczeństwo. Konieczne jest przy tym wcześniejsze zainstalowanie na telefonie komórkowym dziecka bezpłatnej aplikacji Rodzinne SOS. Aplikacja pozwala nie tylko na wysłanie wiadomości SOS, ale również powiadomienia OK – wszystko w porządku.

Geolokalizacja i zegarek gps dla dzieci

Nie tylko telefon komórkowy pozwala na ustalenie dokładnej lokalizacji naszego dziecka i sprawdzenie, gdzie w danym momencie się znajduje. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie syna lub córki w zegarek GPS. Geolokalizacja przebiega wówczas w podobny sposób, jak przy użyciu nadajnika w postaci smartfona.

Nadajnikiem jest tu sam zegarek gps dla dzieci, znajdujący się na nadgarstku lokalizowanej osoby. Jego obsługa jest bardzo prosta – dziecko nie musi nic robić, tylko nosić zegarek ze sobą. To dużo prostsze, niż noszenie telefonu komórkowego.

Zegarek GPS trudniej zgubić, a jego obsługa jest intuicyjna. Zwykle wyposażony jest w kartę SIM, która pozwala na korzystanie z połączeń głosowych. Jednym przyciskiem pozwala on na uruchomienie z sygnału SOS, wysyłanego bezpośrednio jako alert do aplikacji Bezpieczna Rodzina, obsługiwanej przez rodziców. Od razu mogą oni sprawdzić lokalizację syna lub córki i zareagować na zagrożenie.

Praktyczna i zdalna ochrona dziecka nie musi być trudna i skomplikowana. Dzisiaj wręcz przynosi rodzicom całą masę korzyści i pomaga na jeszcze lepsze sprawowanie rodzicielskiej opieki.

 Geolokalizacja, czyli zdalna ochrona dziecka w aplikacji mobilnej

Dostęp do lokalizacji dziecka jeszcze kilka lat temu był czymś bardzo abstrakcyjnym. Dzisiaj czasy się zmieniły. Większość rodziców chce móc spokojnie i dyskretnie sprawdzać, czy z ich pociechą wszystko jest w porządku — i nie ma w tym nic nienaturalnego, czy dziwnego. Kontrola rodzicielska i monitorowanie aktywności swoich dzieci to konieczność jeśli myślimy o ich bezpieczeństwie.

Warto więc wybrać usługę do nadzoru rodzicielskiego – taką, która dyskretnie wskaże nam wszelkie najważniejsze informacje – a taką jest chociażby Bezpieczna Rodzina.

Aplikacja umożliwia dostęp do lokalizacji dziecka, wyznaczanie stref bezpieczeństwa, czy nasłuch otoczenia, w którym przebywa kilkulatek.

Smartwatch dla dziecka, czy warto?

Można śmiało stwierdzić, że smartwatch to zminiaturyzowany telefon dziecka, który maluch może mieć stale przy sobie. Wybierając takie urządzenie wiesz, że kilkulatek nie będzie spędzał każdej wolnej chwili w mediach społecznościowych i nie będzie korzystał z poszczególnych aplikacji, które nie bardzo Ci się podobają.

Pobierz aplikację Bezpieczna Rodzina i chroń bliskich

Oprócz smartwatcha dla dzieci, na platformie Bezpieczna Rodzina znajdziesz także inne urządzenia, które ułatwią Ci skuteczną ochronę Twoich Bliskich. Jeśli chcesz troszczyć się o najbliższe Ci osoby, mieć zawsze oko na swój dom, kiedy akurat Cię w nim nie ma, czy kontrolować to, co dzieje się z Twoim samochodem – nasze rozwiązania Ci to umożliwią. Wystarczy jedno spojrzenie w telefon komórkowy, by poznać dokładną lokalizację syna lub córki, upewnić się, że rodzice lub dziadkowie z pewnością nie zapomnieli o wizycie lekarskiej, sprawdzić, czy podróżujący naszym autem bliski dotarł bezpiecznie na miejsce, czy skontrolować to, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Naszą misją jest umożliwienie Ci wygodnej i szybkiej zdalnej opieki. Pragniemy, aby wszyscy, którzy wybierają Bezpieczną Rodzinę, mogli w pełni komfortowo otaczać troską tych, którzy tego potrzebują oraz dbać o przedmioty, które mają dla nich dużą wartość.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)