Smartwatche dla dzieci

Jak szybko sprawdzić gdzie jest dziecko?

Aplikacja Gdzie Jest Dziecko – Bądź spokojny o bezpieczeństwo dziecka

Z artykułu dowiesz się:

 • Jakie są korzyści posiadania aplikacji Gdzie Jest Dziecko
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka
 • Jakie funkcje posiada zegarek GPS dla dzieci

Rocznie na całym świecie porywanych jest nawet 1,2 mln dzieci. W Polsce statystyki nie napawają optymizmem – co roku ginie około 4 tys. dzieci, w tym ponad 500 to maluchy poniżej piątego roku życia. Porywacze szybko wykorzystują okazję, jaką jest nieuwaga rodzica czy samodzielne wyjście dziecka na plac zabaw. Dlatego warto zabezpieczyć dziecko przed takimi sytuacjami i zawsze wiedzieć, gdzie się znajduje. Rozwiązaniem będzie tutaj zegarek/telefon GPS dla dziecka. Jak on działa?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Bądź spokojny i zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Wielu rodzicom sen z powiek spędza niepokój o swoje dziecko, zwłaszcza kiedy wychodzi już samo z domu. Nawet kilkulatek może już zostawać na podwórku, ale rodzice czy opiekunowie powinni zapewnić mu bezpieczeństwo. Elementem takiego zabezpieczenia może być zegarek z GPS dla dzieckaJego zaletą jest bez wątpienia to, że pozwoli na natychmiastową lokalizację dziecka z pomocą telefonu rodzica, wyposażonego w odpowiednią aplikację, albo przy użyciu konta WWW.

Co istotne – maluch nie zgubi go podczas zabawy. Nosi go na ręce, a nie w plecaku czy w kieszeni, dlatego na pewno usłyszy jego sygnał, jeśli rodzic do niego zadzwoni. To zdecydowany atut zegarków z GPS względem telefonów komórkowych. Przed zakupem gadżetu musimy sprawdzić, czy do wybranego przez nas modelu zegarka z lokalizatorem GPS, dostępna jest aplikacja do namierzania na nasz smartfon.

Aplikacja mobilna będzie najczęściej zsynchronizowana z systemami Android i iOS.

Jak sprawdzić gdzie jest dziecko?

W aplikacji mobilnej! Przy użyciu zegarka GPS, przeznaczonego dla dziecka, który ma funkcję telefonu, jest to bardzo proste. Zegarek posiada wmontowany nadajnik GPS, który zawsze podaje aktualną informację z lokalizacją dziecka. Maluch posiadający taki gadżet może bez problemu go obsługiwać, przy użyciu zaledwie jednego guzika, który pozwoli na odebranie połączenia przychodzącego. Rodzic otrzymuje na zdefiniowany numer telefonu najważniejsze powiadomienia, łącznie z alertami SOS.

 

W jakich miejscach było dziecko?

Często rodzice pozwalają swojemu dziecku na poruszanie się w obrębie miejsc, które są ich zdaniem bezpieczne – na placu zabaw przed blokiem, na pobliskim boisku szkolnym, czy promenadzie spacerowej. Dzieci dzięki rowerom, rolkom czy deskorolkom stają się bardziej mobilne i szybko przemieszczają się z miejsca na miejsce.

 • Jaką pewność mogą mieć dorośli, że dzieci nie znajdą się w miejscu, w których absolutnie nie powinno ich być?
 • Jak śledzić, gdzie jest dziecko i gdzie było np. po południu?
 • Czy dać wiarę temu, co dziecko nam mówi?

Czasem warto to dodatkowo sprawdzić, a pozwoli na to zegarek GPS, w który wyposażymy swojego syna czy córkę. W aplikacji mobilnej na smartfona skorelowanej z nadajnikiem GPS w zegarku dziecka, można zobaczyć trasę, jaką przebyła nasza pociecha w założonym okresie. W ten sposób można mieć pewność, że nasze dziecko było w miejscach, w których jest bezpiecznie.

Dane techniczne lokalizatora GPS w formie zegarka

Producent zegarka GPS dla dzieci informuje, że gadżet ten może być ładowany przy użyciu ładowarki micro USB. Bateria ma pojemność 400 mAh, co przy pełnym naładowaniu pozwala na pracę zegarka w trybie czuwania przez 7 dni. Czas ładowania wynosi 2 godziny. Zegarek ma wejście na kartę SIM i pozwala na wykonywanie połączeń głosowych. Wyposażono go również w funkcję czatu – daje on możliwość odsłuchania historii rozmów i wiadomości. Za pomocą jednego przycisku włącza się zegarek i nagrywa wiadomości głosowe. Pod innym przyciskiem kryje się książka adresowa i przełączanie kontaktów, do których może zadzwonić dziecko przy użyciu usługi telefonu.

Atrakcyjny gadżet dla dziecka

Zegarek GPS dla dziecka nie tylko jest elementem zapewniającym mu maksimum bezpieczeństwa oraz spokój ducha dla rodzica, ale również stanowi ciekawy gadżet. W jednym, stosunkowo małym urządzeniu, idealnie pasującym do ręki dziecka, znajduje się lokalizator, telefon o ograniczonej funkcjonalności i zegarek.
Usługa telefonu w zegarku z GPS-em działa z aktywowaną kartą SIM. Takiego telefonu dziecko na pewno nie zgubi w szkole, na podwórku, czy choćby grając w piłkę z kolegami. Może za jego pośrednictwem dzwonić i samemu odbierać połączenia. Rodzic decyduje przy tym, na jakie numery dziecko będzie mogło telefonować przy użyciu tego gadżetu. Zegarek z GPS jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, różowej, czarnej i pomarańczowej, z elementami żółtymi, dlatego każde dziecko może wybrać swój ulubiony kolor.

Pamiętaj – spokój Twoich dzieci i ich bezpieczeństwo jest w Twoich rękach.

 

Sygnał SOS w razie zagrożenia

Dzieci należy maksymalnie chronić przed zagrożeniami ze strony innych ludzi. Niestety, na swojej drodze nasza pociecha może spotkać osoby, które będą chciały zrobić jej krzywdę. Dzięki zegarkowi z GPS dla dziecka, będzie ono miało dostęp do gadżetu, za pomocą którego w prosty sposób wezwie pomoc. Przy użyciu umieszczonego na zegarku przycisku SOS, dziecko powiadomi rodzica, że potrzebuje pomocy. Informacja z sygnałem SOS zostanie wysłana na telefon rodzica i w aplikacji, wraz ze wskazaniem lokalizacji naszego dziecka. Jeśli chcemy, takie same powiadomienia mogą otrzymywać zdefiniowane wcześniej osoby,
które rodzic sam wyznacza.

Obsługa aplikacji do śledzenia miejsca pobytu dziecka

W celu poprawnej obsługi zegarka GPS dla dziecka i korzystania z funkcji gdzie jest dziecko, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na swojego smartfona lub założenie konta w serwisie WWW. Po zalogowaniu się na konto lub do aplikacji, użytkownik może w kilka chwil zlokalizować swoją pociechę. To nie jedyne funkcje dostępne w aplikacji. Wśród nich należy jeszcze wymienić:

 •  wysyłanie ostrzeżeń zawsze wtedy, gdy poziom baterii w lokalizatorze GPS w
  zegarku dziecka spadnie do 15 proc.,
 • wysyłanie natychmiastowych powiadomień, jeśli dziecko zdejmie zegarek GPS z ręki
  lub zostanie on zdjęty siłą przez osobę trzecią,
 • wysłanie powiadomienia o zmianie miejsca pobytu dziecka – rodzic automatycznie
  dowie się, jeśli dziecko przemieści się bez jego wiedzy poza wyznaczony obszar, np.
  opuści plac zabaw albo boisko.

W jednym zegarku GPS dla dziecka umieszczono wiele różnych opcji użycia gadżetu. Przede wszystkim będzie to lokalizator GPS, ale też prosty w obsłudze telefon, pozwalający na wykonywanie połączeń głosowych, na zdefiniowane wcześniej numery. Gadżet wskaże aktualny czas, czyli będzie pracować jako zwyczajny zegarek elektroniczny. Zegarek z GPS może mieć sygnał dźwiękowy, przycisk SOS do wzywania pomocy, być dla dziecka strażnikiem przemieszczania się, podsłuchem i źródłem wielu automatycznych powiadomień wysyłanych do rodzica.

Lokalizacja dziecka i innych członków rodziny w aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Gdzie jest Dziecko pozwala namierzać telefon kilkulatka i smartwatch. Jeśli zainstalujesz ją na telefonie bliskiego, lub swojej pociechy, realnie wpłyniesz na ich bezpieczeństwo!

W usłudze możesz ustawić strefy bezpieczeństwa i otrzymywać informacje, gdzie bliscy przebywają najczęściej, np. w szkole, w parku, czy na placu zabaw.

Pobierz aplikację z na telefon z systemem Android lub iOS:

 • otrzymuj automatyczne sms’y o przyjściu i opuszczeniu strefy bezpieczeństwa;
 • otrzymuj lokalizację wysyłając sms i lokalizuj w czasie rzeczywistym w aplikacji;
 • reaguj w razie zagrożenia po otrzymaniu alertu SOS.

Nasze rozwiązania to gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich, o których chcesz się codziennie troszczyć.

Bądź spokojny o wszystko, a w razie jakichkolwiek pytań, nasze Biuro Obsługi Klienta zawsze Ci pomoże.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)