Smartwatche dla dzieci

Samodzielny powrót ze szkoły z zegarkiem GPS z lokalizatorem i telefonem

Samodzielny powrót dzieci ze szkoły

Co zrobić, aby nasze dziecko było bezpieczne a my spokojni?

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są zasady planowania bezpiecznej trasy dla dzieci
  • O czym należy pamiętać wytyczając trasę
  • Co zrobić, żeby Twoje dziecko wróciło bezpiecznie do domu

Jaką trasę przemierza codziennie Twoje dziecko w drodze do szkoły? Idzie piechotą czy jedzie szkolnym autobusem? Martwisz się, czy oby na pewno dotarło na miejsce bezpiecznie?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Droga do szkoły potrafi być długa. Niekiedy trzeba iść pieszo, innym razem pojechać rowerem lub komunikacją miejską albo iść wzdłuż torów kolejowych. Zajmuje to często nawet godzinę. Po drodze zatłoczone i ruchliwe ulice albo brak chodników.

Wyznacz dziecku jedną trasę z domu do szkoły.

Nie musi być ona najkrótsza. Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Sprawdź ilość przejść dla pieszych- czy posiadają one sygnalizację świetlną? Jeżeli Twoje dziecko będzie jechało na rowerze, sprawdź dostępność ścieżek rowerowych. Kiedy wybierasz autobus lub tramwaj, wybierz najbliższy przystanek. Zadbaj o to, by Twoje dziecko pamiętało, że nie wolno mu zbaczać z wyznaczonej trasy. Dla pewności zawsze możesz skontrolować jaką trasą szło Twoje dziecko. Dzięki zegarkowi GPS Locon Watch Video możesz lokalizować na bieżąco dziecko i wiedzieć w jakich miejscach było lub jest w tej chwili.

Naucz je podstawowych zasad ruchu drogowego.

Zanim Twoje dziecko wyruszy w swoją pierwszą drogę do szkoły zadbaj, aby poznało przepisy mówiące o tym, jak powinien zachowywać się pieszy lub rowerzysta. Musi wiedzieć dlaczego pieszy powinien chodzić po chodniku i co powinien zrobić, gdy chodnik się skończy, gdzie i w jaki sposób przechodzić na drugą stronę ulicy, kiedy zsiąść z roweru i przeprowadzić go pieszo, dlaczego czekając na autobus nie należy biegać po przystanku.

Dla dorosłych to oczywiste, dlatego warto upewnić się, że nasze dziecko też to rozumie. Jeżeli obawiasz się, czy Twoje dziecko da sobie radę zawsze możesz do niego zadzwonić na zegarek GPS Locon Watch Lite z funkcją telefonu. Jeżeli dziecko nie będzie czuć się pewnie może także zadzwonić do Ciebie z zegarka GPS.

 

Daj dobry przykład.

Na początku edukacji szkolnej rodzic powinien towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły. Wyjdź z domu wcześniej, abyś po drodze mógł spokojnie przystanąć i wytłumaczyć dziecku zasady ruchu drogowego. Dawaj dobry przykład i sam ich przestrzegaj.

Wskazuj potencjalne zagrożenia i tłumacz czego unikać. Pamiętaj, że te czynności powtórzyć musisz wielokrotnie, dlatego uzbrój się w cierpliwość. Kolejnym razem odpytuj dziecko po drodze i chwal za prawidłowe odpowiedzi. W ten sposób sprawdzisz, czy zapamiętało już to, czego je uczyłeś.

Sprawdź, co o samodzielności dzieci mówi przedstawiciel policji:

Trenuj przy każdej okazji.

Idziecie na spacer albo do sklepu? Pytaj dziecko jak należy się zachować i sprawdzaj, czy się nie myli. Jeżeli uznasz, że to już czas, pozwól mu podejmować samodzielne decyzje. W ten sposób poczuje się pewniej, a Ty będziesz miał kontrolę. Nie wyręczaj dziecka w myśleniu, w ten sposób trudno mu będzie zapamiętać jak postępować na drodze.

Pogawędki z nieznajomymi.

Na Tobie spoczywa obowiązek uświadomienia dziecka, że ze strony nieznajomych też może grozić im niebezpieczeństwo. Osoby te mogą być bardzo miłe, wydawać się przyjazne, ale nie wolno z nimi rozmawiać, przyjmować od nich prezentów czy wsiadać z nimi do samochodu. Nie wolno też mówić im, gdzie się mieszka. Gdy coś je wystraszy, powinny głośno krzyczeć i wołać o pomoc.

Ważne jest także, aby dziecko informowało Cię za każdym razem, gdy znajdzie się w takiej sytuacji. Mając zegarek GPS dziecko może wysłać Ci wezwanie pomocy jeżeli będzie czuło się zagrożone.

Zadbaj, aby było widoczne na drodze.

W szczególności jesienią i zimą, gdy rano i popołudniu na dworze panuje zmrok, warto wyposażyć dziecko w elementy odblaskowe. Często kurtki lub buty takie elementy posiadają. Jeżeli w Twoim wypadku jest inaczej, wystarczy opaska na rękę czy nogę, albo odblaskowa kamizelka.

Jest jeszcze coś, co możesz zrobić. Kup dziecku zegarek GPS Locon Watch Lite z funkcją telefonu

 

Dzięki lokalizacji za pomocą zegarka GPS będziesz pewny, że Twoje dziecko idzie wyznaczoną wcześniej trasą. Ustawiając strefy otrzymasz powiadomienia, gdy dziecko dotrze do szkoły lub gdy ją opuści.

Funkcja telefonu w zegarku GPS daje możliwość szybkiego zadzwonienia dziecka do Ciebie i innych wyznaczonych osób.

Lokalizowanie dziecka za pomocą modułu GPS i aplikacji

Lokalizowanie dziecka jest mniej skomplikowane niż Ci się wydaje. Wystarczy zegarek elektroniczny Locon Watch Lite lub Locon Watch Video z modułem GPS i aplikacja Bezpieczna Rodzina. Jedno spojrzenie w usługę i wszystko wiesz!

Zwykłe zegarki, chociaż mamy do nich sentyment i są one ponadczasowe, nie spełniają dzisiaj funkcji takiej jak sprzęt elektroniczny w postaci smartwatcha. Zegarek elektroniczny posiadający aktywną kartę SIM oraz aplikacja, dają nam możliwość lokalizacji, dzwonienia, czy wysyłania i odbierania alarmów SOS. Możesz ustawiać strefy bezpieczeństwa, czy nasłuchiwać otoczenie. Taki lokalizator GPS to ogromna wygoda dla każdego rodzica!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)