Monitoring zdrowia

Jak opiekować się rodzicami na odległość – rozwiązanie usługa Mój Opiekun i opaska SOS

uśmiechnięta starsza pani

Jeśli nie mieszkasz z rodzicami, którzy są w podeszłym wieku, z pewnością zastanawiasz się, jak możesz się nimi opiekować na odległość. Co robić, by dać seniorowi poczucie bezpieczeństwa, a sobie zagwarantować spokój? Z pomocą przychodzą rozwiązania firmy Locon: opaska SOS i usługa Mój Opiekun.

Jak opiekować się rodzicami na odległość?

Jeśli chodzi o opiekowanie się na odległość rodzicami, dziadkami czy innymi bliskimi osobami w starszym wieku, sprawa nie jest prosta. Służenie wsparciem, umawianie na wizyty do lekarzy, robienie zakupów on-line i rozmowy przez telefon to czasem za mało. Zatrudnienie opiekunki w przypadku osób chorujących przewlekle często nie wchodzi w grę.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie i proste, choć genialne i intuicyjne rozwiązania, takie jak opaska SOS i usługa Mój Opiekun. Dlaczego warto z nich korzystać?

Co to jest opaska SOS?

Opaska SOS dla seniora to rozwiązanie dostępne w dwóch wariantach. To Locon Life, opaska dla osób wymagających stałej opieki oraz Locon Life Plus, opaska dla osób aktywnych.

Te wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenia powstały w myślą o bezpieczeństwie osób w starszym wieku. Pomagają kontrolować parametry życiowe i szybko reagować w sytuacjach zagrożenia. Jak mogą pomóc? Co oferują?

Po pierwsze: wykonanie pomiarów ciśnienia tętniczego i pulsu

Opaski SOS, dzięki autorskiej aplikacji, umożliwiają zdalne wykonanie pomiarów ciśnienia tętniczego i pulsu. Locon Life Plus dodatkowo umożliwia samodzielne pomiary, także saturacji i temperatury ciała.

To szczególnie ważne w przypadku osób, które zmagają się z chorobami układu krążenia (np. nadciśnieniem, arytmią, niewydolnością mięśnia sercowego), chorobami płuc czy innymi chorobami przewlekłymi, które są niebezpieczne, ponieważ grożą przedwczesną śmiercią. Rozwiązanie jest niezastąpione dla pacjentów po incydentach kardiologicznych lub z nadciśnieniem.

opieka nad seniorem

Po drugie: telefon z dostępem do nielimitowanych minut

Co ważne, w opaski został wbudowany telefon z dostępem do nielimitowanych minut (posiadają zainstalowaną kartę SIM). To sprawia, że urządzenie zapewnia stały kontakt z bliską osobą. Seniorzy mogą w każdej chwili wykonać i odebrać połączenie przychodzące od 10 osób zapisanych w aplikacji.

Po trzecie: lokalizator

Kolejną zaletą opaski SOS jest to, że umożliwia całodobową lokalizację. Dzięki GPS, GSM i Wi-Fi miejsce pobytu seniora nie będzie tajemnicą. Na mapie w swoim telefonie widzisz, gdzie – w czasie rzeczywistym – znajduje się twój bliski. To jednak nie wszystko.

Po czwarte: czujnik upadku i sygnalizator SOS

W sytuacji, gdy mama, tata, babcia, dziadek czy ciocia poczują się źle lub znajdą się w sytuacji zagrożenia, wyślą na twój telefon sygnał SOS. Otrzymasz go natychmiast w formie SMS-a. Gdy starsza osoba się przewróci, zasłabnie i upadnie, opaska sama wyśle alarm na twój telefon. Umożliwia to czujnik upadku.

Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest to, że opaski mają przejrzysty ekran (np. opaska Locon Life życia posiada dwa duże przyciski. Jeden służy do odbierania połączeń przychodzących. Drugi to przycisk SOS do szybkiego wzywania pomocy).

Aplikacja Bezpieczna Rodzina

Do prawidłowego działania opaski SOS niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina. To integralna część urządzenia. Oznacza to, że bez wykupionej usługi urządzenie traci możliwość korzystania ze wszystkich funkcji, takich jak pomiary parametrów życiowych, wykonywanie i odbieranie połączeń, czujnik upadku czy lokalizacji.

Usługi Mój opiekun i Mój Opiekun Premium

Aktywny monitoring zdrowia bliskiego i opaska SOS wchodzą w zakres usługi Mój Opiekun. Na czym to polega? Kupujesz opaskę, na swoim telefonie instalujesz aplikację, a urządzenie przekazujesz bliskiemu seniorowi. I gotowe.

W sytuacji, gdy rodzice lub dziadkowie chcą być samodzielni, ale czujesz, że przyda im się wsparcie profesjonalnej ekipy medycznej, dobrym rozwiązaniem jest usługa Mój Opiekun Premium. To opcja, która gwarantuje zarówno zdalną opiekę sprawowaną przez opiekuna z rodziny (umożliwia to opaska SOS), jak i kontakt z ratownikiem z Centrum Medycznego.

Dowiedz się więcej o zdalnej opiece nad seniorem

W przypadku wystąpienia nagłej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, to jest pojawienia się alarmu o zbyt niskim lub wysokim ciśnieniu (co umożliwia działający w tle system monitoringu), natychmiast zostają powiadomione odpowiednie osoby. To samo stanie się, gdy dojdzie do upadku. Opaska Locon Life wykrywa upadek (np. w wyniku zawału lub omdlenia) i przekazuje lokalizację GPS pacjenta.

Centrum ratownictwa medycznego może zostać także wezwane przez seniora, poprzez wciśnięcie przycisku SOS. Wówczas dyżurujący ratownik podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Jak opiekować się rodzicami na odległość - rozwiązanie usługa Mój Opiekun i opaska SOS

Gdzie kupić opaskę SOS?

Opaskę Locon Life i Locon Life Plus można zakupić na stronie https://bezpiecznarodzina.pl/produkty/. Następnie należy pobrać aplikację Bezpieczna Rodzina i zeskanować w niej urządzenie za pomocą kodu QR znajdującego się na odwrocie opaski. Gotowe!

Ile to kosztuje?

  • Usługa Mój Opiekun (korzystasz z usługi monitorującej stan zdrowia bliskiego) to koszt 60 zł miesięcznie.
  • Usługa Mój Opiekun Premium (korzystasz z usługi monitorującej stan zdrowia bliskiego, dodatkowo opiekuje się nim ratownik medyczny) to koszt 90 zł miesięcznie.

System działa z opaską SOS, którą można nabyć w cenie już od 399 zł (opłata jednorazowa).

Dlaczego warto mieć opaskę Locon i usługę Mój opiekun?

Opaska SOS pozwala na monitorowanie stanu zdrowia oraz opiekę nad rodzicami na odległość. Jest nie do przecenienia, o czym świadczą bardzo pozytywne, często entuzjastyczne opinie zadowolonych użytkowników.

Nic dziwnego, ponieważ znacznie poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Sprawia, że osoba użytkująca urządzenie może czuć się w pełni bezpiecznie. Jej opiekun i bliscy także. Pozwala trzymać rękę na pulsie i szybko reagować, by zapobiec tragedii. Ratuje nie tylko samopoczucie, ale zdrowie i życie.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)