Monitoring zdrowia

Usługa Mój Opiekun

szczęśliwi seniorzy

Twoi rodzice lub dziadkowie, pomimo podeszłego wieku bądź kłopotów ze zdrowiem, chcą być samodzielni. Chcesz się nimi opiekować, ale mieszkasz daleko. Czy możesz coś zrobić? Zdecydowanie tak. Możesz trzymać rękę na pulsie, a i zapewnić seniorom wsparcie profesjonalnej ekipy medycznej. Umożliwia to usługa Mój Opiekun i opaska SOS.

Co to jest opaska SOS?

Opaski SOS dla seniorów to nowoczesne, inteligentne rozwiązanie, które bardzo ułatwia, a często także ratuje życie. Dostępne są w dwóch wersjach – Locon Life, prostsza w użyciu z dwoma dużymi guzikami, oraz Locon Life Plus, opaska z wyświetlaczem.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Przede wszystkim umożliwiają zdalne pomiary parametrów życiowych, takich jak tętno, ciśnienie krwi, saturacja oraz temperatura ciała. To pozwala na szybką reakcję, gdy pojawią się niepokojące objawy. Aplikacja wyświetla historię pomiarów i pozwala na analizowanie ich trendów i zmian w czasie.

Usługa Mój Opiekun

Niezwykle przydatna jest także lokalizacja GPS, która pozwala na śledzenie położenia seniora (na mapie w aplikacji widzisz, gdzie jest twój bliski w czasie rzeczywistym) oraz czujnik upadku. Gdy dojdzie do zasłabnięcia czy upadku, wykrywająca ruch opaska automatycznie powiadamia o tym wyznaczoną osobę lub numer alarmowy. W razie nagłej potrzeby przycisk SOS, który znajduje się na opasce, umożliwia także natychmiastowe wywołanie pomocy przez seniora.

Opaska jest również wyposażona w wbudowany telefon, który umożliwia połączenie z opiekunem lub inną wyznaczoną osobą bez konieczności posiadania osobistego telefonu. Mogą wykonać i odebrać połączenie przychodzące od 10 osób zapisanych w aplikacji.

Do prawidłowego działania opaski SOS niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji na aplikację Bezpieczna Rodzina. To integralna część urządzenia. Bez niej opaska nie ma możliwości korzystania ze wszystkich funkcji, takich jak pomiary parametrów życiowych, wykonywanie i odbieranie połączeń, czujnik upadku czy lokalizacji.

Na czym polega usługa Mój Opiekun?

Mój Opiekun to usługa, do której otrzymujesz opaskę SOS. Kupujesz ją, rozpakowujesz i przekazujesz bliskiej osobie. Na swoim telefonie instalujesz aplikację Bezpieczna Rodzina. Wykupujesz subskrypcję, opłacasz ją – i gotowe. Możesz zdalnie, na bieżąco monitorować stan zdrowia bliskiej ci osoby i być z nią w stałym kontakcie.

Korzystanie z usługi monitorującej stan zdrowia bliskiego kosztuje 60 zł miesięcznie. Usługa działa z opaską SOS. Opaska z wyświetlaczem Locon Life Plus kosztuje 599 zł (opłata jednorazowa), zaś koszt drugiej wymienionej w artykule opaski Locon Life to 399 zł (opłata jednorazowa).

Dowiedz się więcej o zdalnej opiece nad seniorem

Co to jest usługa Mój Opiekun Premium

Usługa Mój Opiekun Premium to wersja rozszerzona, która nie tylko umożliwia wsparcie opiekuna, takiego jak dorosłe dziecko lub wnuki, ale i zapewnia całodobową opiekę osobistego ratownika medycznego z Centrum Medycznego.

Osoba taka może szybko zareagować w przypadku wystąpienia nagłej sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, co sygnalizuje wysłanie przez seniora alarmu SOS. To samo stanie się, gdy dojdzie do upadku. Opaska Locon Life wykrywa go (np. w wyniku zawału lub omdlenia) i przekazuje lokalizację GPS pacjenta.

Korzystanie z usługi monitorującej stan zdrowia bliskiego oraz opieki osobistego ratownika medycznego kosztuje 90 zł miesięcznie. Usługa działa z opaską SOS. Opaska z wyświetlaczem Locon Life Plus kosztuje 599 zł (opłata jednorazowa), zaś opaska Locon Life – 399 zł (opłata jednorazowa).

Problemy ze zdrowiem starszej osoby

Dlaczego warto korzystać z usługi Mój Opiekun?

Usługa Mój Opiekun i Mój Opiekun Premium pozwalają na monitorowanie stanu zdrowia oraz opiekę nad rodzicami na odległość. Sprawiają, że starsze osoby, zwłaszcza mieszkające samotnie bądź zmagające się z kłopotami zdrowotnymi, mogą poczuć się komfortowo i bezpiecznie. To szczególnie ważne w przypadku seniorów, którzy cierpią na choroby układu krążenia, choroby płuc, czy inne przewlekłe dolegliwości, które są niebezpieczne, ponieważ grożą przedwczesną śmiercią. To rozwiązanie sprawdza się  także wśród pacjentów po incydentach kardiologicznych lub z nadciśnieniem.

Dzięki nim starsze osoby, które chcą zachować swoją niezależność i samodzielność, ale jednocześnie potrzebują wsparcia i opieki, mogą funkcjonować bez obaw o bezpieczeństwo. Ich opiekunowie i bliscy również.

Gdzie kupić opaskę SOS?

Opaskę Locon Life i Locon Life Plus można zakupić na stronie https://bezpiecznarodzina.pl/produkty/. Po rozpakowaniu urządzenia należy w aplikacji Bezpieczna Rodzina zeskanować kod QR znajdujący się na odwrocie opaski i gotowe!

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)