Rasy psów

Kojec dla psa – co zrobić żeby zwierzak nie uciekał?

Kojec dla psa, czyli pies na ogrodzonej posesji

Na myśl o utracie psa wielu właścicieli trzęsie się ze strachu. Biorąc do domu czworonożnego przyjaciela chcemy jak najlepiej o niego zadbać – o jego zdrowie, bezpieczeństwo, odpowiednią dietę i dobre samopoczucie. Nie możemy jednak całkowicie przewidzieć jego charakteru. Co zrobić, jeśli nasz przyjaciel uwielbia uciekać? Przede wszystkim ważne jest, żeby postarać się poszukać źródła problemu. Ale zanim uda się nam zmienić jego przyzwyczajenia może pomóc kilka gadżetów, np. kojec dla psa oraz lokalizator GPS.

Dlaczego pies ucieka?

Jednym z głównych powodów, dlaczego pies ucieka jest nuda. Jeśli pupil zostaje sam na podwórku i nie mają nic lepszego do roboty, a dodatkowo nie jest tak trudno się wydostać poza kojec dla psa, to wtedy wybiera się na spacer po okolicy. Innym powodem uciekania może być brak kastracji lub sterylizacji. Wiele psów z łatwością skacze przez płot lub ucieka z podwórza, aby ścigać króliczka, wiewiórkę lub inny potencjalną ofiarę.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Czy kojec dla psa pomoże powstrzymać go przed ucieczką?

Główna strategia powstrzymywania psa przed ucieczką jest stosunkowo prosta: utrudnij mu to.  Nie zostawiaj swojego psa na zewnątrz bez opieki. Jeśli nie masz ogrodzenia, zbuduj je. A jeśli je posiadasz może powinieneś je wzmocnić. Nadzór nad czworonogiem, chip dla psa, poprawa ogrodzenia, większy kojec dla psa, gadżety dbające o jego bezpieczeństwo, to wszystko powinno pomóc zapobiec uciekaniu Twojego przyjaciela.

Kojec dla psa? Tak, ale w ograniczonym czasie

Psa nie należy pozostawiać w kojcu na długi czas (szczeniaka nie dłużej niż 2 godziny), ponieważ znudzi się i zacznie piszczeć. Najlepiej ograniczyć izolację. Zawsze powinieneś zostawiać mu zabawki lub coś do żucia, żeby się nie nudził oraz miskę ze świeżą wodą.

Mały pies w transporterze

Najlepsze miejsce na kojec dla psa

Trzymanie zwierzaka w izolacji od rodziny nigdy nie jest dobrym pomysłem, szczególnie podczas jego pierwszych tygodni w nowym domu. Kuchnia jest najlepszym miejscem do ustawienia kojca dla psa. Dzięki temu zwierzak może się przyzwyczaić do wszystkich zapachów i dźwięków z bezpiecznego miejsca.

Jakie wymiary powinien mieć kojec dla psa?

Kojec dla psa zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt narzuca minimalne wymiary, które wynoszą odpowiednio:

  •       małe psy poniżej 50 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 9 m²;
  •       psy między 51 a 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 12 m²;
  •       psy powyżej 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 15 m².

Jeśli chcesz trzymać w kojcu dwa psy, jego wymiary powinny być wówczas w każdym przypadku większe o 4 m².

Lokalizator psa to sposób na szybkie odnalezienie uciekiniera

Może zdarzyć się tak, że mimo naszych starań i tak nasz pupil ucieknie. Pomocny okaże się wtedy chip dla psa, który zawiera unikalny numer naszego zwierzaka. Jednak poszukiwania oparte tylko na tym nie należą do najszybszych, a przecież tu chodzi o bezpieczeństwo czworonoga. Na rynku dostępne są lokalizatory psa, które śledzą jego lokalizację. Wystarczy założyć małe urządzenie na obrożę i mamy stały podgląd, gdzie znajduje się nasz zwierzak. Lokalizator psa posiada jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Gdy ktoś odnajdzie naszego przyjaciela, może za pomocą jednego przycisku wysłać sygnał SOS, który my dostajemy na telefon komórkowy.

Kojec dla psa, lokalizator psa – nic nie pomaga. Co zrobić z uciekającym psem?

Jeśli Twój pies nadal wędruje, to nadszedł czas, żeby poprosić o pomoc trenera. Pomoże ci on opracować plan szkolenia, który zapewni Twojemu psu bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć kolejnej wizyty w schronisku, aby odebrać uciekiniera!

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)