Gps dla kota

Kot domowy – organizacja opieki

Opieka nad kotem

Biorąc pod uwagę charakter kocich czworonogów, znalezienie odpowiedniej opieki nie jest prostym zadaniem. Koty to typowi indywidualiści, którzy chodzą własnymi ścieżkami. Opieka nad kotem zależy przede wszystkim od ich charakteru i przystosowania się do nowych warunków. Warto wziąć pod uwagę, czy na czas naszego wyjazdu zatrudnić opiekę do kota w domu, czy wybrać zmianę otoczenia. Najlepsza opieka dla czworonoga wymaga przemyślenia, z całą pewnością nie należy zostawiać tego tematu na ostatnią chwilę przed wyjazdem.

Jak nasz urlop przetrwa kot domowy

Przed podjęciem decyzji co zrobić ze swoim kotem, warto wziąć pod uwagę długość czasu, przez który nas nie będzie w domu. Jeśli nasz wyjazd to kwestia weekendu lub 3-4 dni lepiej, żeby kotek pozostał w miejscu, w którym czuje się najlepiej, czyli w swoim domu. Koty to zwierzęta terytorialne. Obszar, którym się poruszają w codziennym życiu, ma duże znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku krótkich wyjazdów będzie zorganizowanie opiekuna dla naszego czworonoga. Warto poprosić zaufaną osobę, aby podczas naszej nieobecności wysprząta kotu kuwetę i chwile się z nim pobawi. Przy dłuższych wyjazdach lub wakacjach za granicą warto rozważyć przeniesienia kota do innego miejsca niż nasze mieszkanie. Jeśli rodzice lub znajomi podejmą się takiej próby, powinni być przygotowani na różne zachowanie i humory kota.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Kot domowy z lokalizatorem GPS Locon CatKot, a jego usposobienie

Nasz pupil, w zależności od rasy kota, ma swój charakter i różne przyzwyczajenia. Jeśli kot na widok transportera syczy, jęczy, kuli się i widać, że jest przerażony, opcja przeprowadzki na tydzień lub dłużej nie jest dobrym pomysłem. Jednak jeśli nasz znajomy lub członek rodziny wyraża chęć przeniesienia się na okres waszej nieobecności do naszego domu, będzie to najlepsza opcja dla kota i dla właściciela. Co, jeśli nie mamy takiej osoby i musimy polegać na obcych osobach? Opieka nad kotem oczywiście może zostać powierzona profesjonalnemu opiekunowi.

Ile kosztuje opieka nad kotem domowym? 

Petsitting to coraz bardziej popularny rodzaj opieki nad zwierzęciem. Polega on na dokarmianiu, pielęgnowaniu, zabawie i wyprowadzaniu pupila w jego miejscu zamieszkania. Decydując się na opiekę nad kotem we własnym domu, warto podpisać umowę z opiekunką naszego pupila, zawierając w niej warunki opieki. Należy określić ilość karmień, zmianę kuwety, a w przypadku psa ilość spacerów itp. Przed podpisaniem umowy istnieje możliwość przedstawienia pupila i rozmowa z pracownikiem firmy. W ten sposób kot szybciej pozna osobę, która będzie odwiedzać naszego czworonoga. Opieka nad kotem w domu właściciela, to koszt w granicach 30-55 zł za godzinę. Kwota jest zależna od kilku czynników. Oczywiście znaczenie ma miejscowość, ilość obowiązków powierzonych opiekunowi oraz jego doświadczenia ze zwierzętami. Drugą opcją bardziej stresującą dla kota jest pozostawienie go w hotelu dla kotów. Koszt takiej opieki to przedział między 20, a 70 złotych z wyżywieniem na dobę. Jednak kot domowy narażony jest na silny stres związany z nowym miejscem i obecnością innych zwierząt. Ceny mogą się różnić w zależności od standardu hotelu i wymagań właściciela.

Kot domowy pod Twoim czujnym okiem

Jeżeli chcesz mieć oko na swojego pupila kiedy nie ma Cię w domu, jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy w swoim wnętrzu zamontować kamerę wewnętrzną z jakością obrazu HD. Dzięki dedykowanej aplikacji masz pewność, że w swoim telefonie sprawdzisz obraz na żywo oraz dostaniesz powiadomienie o wykryciu ruchu. Ponieważ urządzenie działa w trybie nocnym, swojego zwierzaka będziesz mógł obserwować także, kiedy w domu będzie już ciemno. Kamera to wyjątkowo przydatne narzędzie, które pozwoli Ci monitorować dom z każdego miejsca na świecie.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojego kota?

O tym, jak odpowiednio przygotować się na pierwsze zwierzęta domowe, dowiedz się z naszego artykułu. Tymczasem, pamiętaj, że Lokalizator dla kota – praktyczny tropiciel gps to jeden ze sposobów na to, aby zawsze czuwać nad bezpieczeństwem naszego zwierzaka. Warto poświęcić chwilę swojego czasu i zastanowić się, jak uchronić psa lub kota przed zaginięciem i przemyśleć temat związany z czipowaniem i lokalizowaniem kota przez GPS. Lokalizator dla zwierzaka to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko, kiedy wybieramy się na urlop i chcemy mieć pewność, że zwierzakowi nic nie grozi. Jeżeli zdarza się, że kot ucieka lub wypuszczasz go na teren przed domem, GPS od Bezpiecznej Rodziny i dedykowana aplikacja zawsze pokażą Ci jego dokładne miejsce pobytu i ścieżki, którymi się przechadzał. Opieka nad kotem w wakacje to dla właściciela sztuka wyboru. Podejmując decyzję, należy pamiętać, że każdy kot jest inny. Każdy ma inne potrzeby i preferencje. Kierując się wyborem opieki nad kotem, należy uwzględnić jego dobro. Bezpieczne zwierzę to priorytet każdego zatroskanego właściciela. Pamiętaj! Twój kot chce się czuć komfortowo i bezpiecznie. Zadbaj więc o jego samopoczucie zarówno kiedy jesteś w domu, jak i w momencie, kiedy wybierasz się na urlop.

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)