Jak najszybciej zlokalizować kota
Każdy właściciel zwierzaka pragnie jak najlepiej chronić swojego pupila. Niestety nie zawsze się to udaje. Nawet najbardziej odpowiedzialnym opiekunom może się zdarzyć, że ich kot zaginie i ciężko będzie go znaleźć. Oczywiście najlepiej byłoby do takiej sytuacji nie dopuścić, a jeśli już wydarzy się tego typu sytuacja, to jak się na nią przygotować? Przyda się do tego lokalizator GPS, o którym dziś powiemy więcej. Przytoczymy również kilka żelaznych zasad, które trzeba zastosować jak najszybciej od ewentualnego zaginięcia zwierzaka.
Troska o zwierzę
Właściciele kotów dzielą się na tych, którzy pozwalają swoim pupilom wychodzić na zewnątrz, oraz na tych, którzy absolutnie do tego nie dopuszczają. Zdania są podzielone, choć nie da się ukryć, że obydwie strony mają rację, bo przecież każdy stara się dbać o swojego przyjaciela najlepiej jak potrafi. Koty wychodzące mogą czuć się bardziej spełnione – mają możliwość polowania i przede wszystkim – większą przestrzeń do aktywności.
Niestety częściej narażone są na choroby (np. odkleszczowe), wypadki (potrącenie przez samochód) oraz zaginięcia. Nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli tych zwierząt decyduje się na to, aby ich koty jednak nie wychodziły z domu (nawet jeśli są posiadaczami ogrodów). Wszystko w trosce o swojego pupila. Jeżeli jednak podejmujemy decyzję, że nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł wychodzić z domu, powinniśmy zapewnić zwierzęciu odpowiednie akcesoria – drapaki, zabawki i przede wszystkim – poświęcać mu dużo czasu na zabawę.
Będzie tego bardzo potrzebował. Jeżeli spełnimy te warunki to nasz kot na pewno będzie usatysfakcjonowany. Niestety nie zmienia to faktu, że może on uciec, np. gdy nie domkniemy drzwi (zwierzak może się prześlizgnąć niezauważony). Warto postarać się, by do takich sytuacji nie doszło, ale gdy już dojdzie, trzeba działać natychmiast.
Im szybciej zaczniemy szukać kota, tym mamy większe szanse na szczęśliwy finał. Jak najszybciej zlokalizować kota? Kiedy rozpocząć poszukiwania? Jak odnaleźć czworonoga? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.
Poszukiwania zaginionego kota – od czego zacząć?
Przede wszystkim, jeżeli Twój kot długo nie wraca – nie panikuj. Nie ma sensu zalewać się łzami i wyrzucać sobie nawzajem, że doszło do zaginięcia. Czas na refleksję i przemyślenia przyjdzie potem. Trzeba działać! Pierwsze godziny są najistotniejsze, ponieważ istnieje szansa, że nasz kot znajduje się bardzo blisko domu. Najlepiej zaangażować do poszukiwań pozostałych członków rodziny. Im więcej osób działa – tym większe szanse na powodzenie.
Należy od razu wyjść z domu i dobrze się rozejrzeć. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasz zwierzak znajduje się bardzo blisko – np. w promieniu 100-200 metrów od miejsca zamieszkania. Jest też duża szansa, że jest przestraszony i próbuje się osłonić. Koty często chowają się w najróżniejszych dziurach, na drzewach, czy pod samochodami.
Wołajmy go słowami, które zna i lubi – to bardzo ważne! Nie krzyczmy dramatycznym głosem – to nie sprawi, że nasz pupil zdecyduje się wyjść z kryjówki, wręcz przeciwnie! Stosujmy ton głosu pieszczotliwy, który na co dzień sprawiał, że nasz zwierzak czuł się dobrze. A może mieliśmy “ustalone” jakieś konkretne zwroty związane z podawaniem jedzenia? Nie zawahajmy się ich zastosować.
Myślmy jak kot – spróbujmy patrzeć jego perspektywą. Jedna osoba może zostać na miejscu, by zrobić ogłoszenia dotyczące zaginięcia kota, które rozwiesimy w okolicy. Ci członkowie rodziny, którzy wyszli na poszukiwania na zewnątrz, powinni mieć ze sobą zdjęcie zwierzaka (wystarczy w telefonie) oraz karteczki z numerem telefonu. Warto również pytać właścicieli innych zwierząt, którzy przykładowo spacerują ze swoimi pupilami, czy nie widzieli w okolicy naszego czworonoga.
Jak najszybciej zlokalizować kota – pomysły
Jeżeli nie udało nam się znaleźć swojego pupila blisko domu, trzeba udać się dalej. Chodzić, pytać i bardzo, bardzo wyraźnie się rozglądać. Właściciele kotów powinni wtedy pomyśleć o innych sposobach, które mogą okazać się wyjątkowo skuteczne.
Poszukiwań kota nie należy ograniczać tylko do wyjścia z domu i przeszukania najbliższej okolicy. Możemy, a nawet powinniśmy w takim przypadku wykorzystać też siłę internetu. Od razu trzeba wrzucić zdjęcie na lokalne grupy facebookowe. Praktycznie każda okolica ma takie miejsce w sieci. Od razu opublikujmy tam post z informacją o zaginięciu.
Napiszmy dokładną lokalizację, godzinę zaginięcia oraz dołączmy aktualne zdjęcie kota. Jeżeli kot ma jakieś cechy charakterystyczne, to o nim wspomnijmy. Opublikujmy też to samo na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Niech inni domownicy zrobią to samo. Poprośmy w obu postach o to, by ludzie udostępniali tę informację u siebie na tablicach. Dzięki temu wieść o zaginionym kotku rozejdzie się bardzo szybko.
Gdy część domowników (można poprosić też znajomych o pomoc) poszukuje zwierzaka, inna osoba powinna powiesić ogłoszenia, które przygotowała (wspominaliśmy o tym wyżej). Rozwieśmy je gdzie możemy – głównie na tablicach przy sklepach czy na przystankach. Nie zapomnijmy o podaniu numeru telefonu! To kluczowe.
Poszukiwania kota, ciąg dalszy
Powyższe działania nie przyniosły efektu? Spokojnie, nie traćmy nadziei. Działajmy dalej. Warto na każdym kroku poszukiwań zdawać sobie sprawę, że sprawa leży tylko i wyłącznie w naszych rękach. Im bardziej my się postaramy i zaangażujemy, tym większe szanse na to, by cała historia skończyła się szczęśliwie.
Jeżeli posty na Facebooku zostały opublikowane, ogłoszenia rozwieszone w często uczęszczanych miejscach, a pobliskie miejsca przeszukane – warto podjąć kolejny krok. To nic innego jak… powrót w pierwsze miejsca, w których byliśmy, czyli te położone najbliżej domu. Kot mógł się przemieścić i być może w tym momencie siedzi tam, gdzie będzie bardziej widoczny. Nie odpuszczajmy. Nie patrzmy tylko na miejsca umieszczone na dole, ale też podnośmy głowę wysoko – koty często wchodzą wysoko na drzewa. Możliwe, że Twój pupil siedzi przestraszony właśnie w takim miejscu.
Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa
Rozmawiajmy z ludźmi. Chodźmy, pytajmy, pokazujmy zdjęcie kota w telefonie, rozdawajmy karteczki z numerem telefonu. Wielu osobom takie działanie może wydawać się bez sensu. Po co, skoro kot na pewno siedzi gdzieś przestraszony? Przecież jest mała szansa, że ktoś go widział, a nawet jeśli – to czy będzie go pamiętał?
My nie zgadzamy się z takim podejściem – im więcej osób spytamy, tym większa szansa, że dowiemy się czegoś, co nam pomoże odnaleźć przyjaciela. Na późniejszym etapie skontaktujmy się także z lecznicami, schroniskami czy pobliskimi fundacjami. Warto i w te miejsca zawieźć ogłoszenia oraz porozmawiać z pracownikami. Dowiedzmy się, do której placówki trafiają zaginione zwierzęta z naszej okolicy.
Te schroniska musimy powiadomić w pierwszej kolejności. Wizyta i ogłoszenia to jedno, ale nie zaszkodzi wysłać też maila ze zdjęciem oraz danymi kota.
Zaginięcie kota więcej niż dobę – kolejne działania
Gdy nie znajdziemy naszego kota przez dobę, to jest szansa, że stracimy już nadzieję, a co za tym idzie – zapał. Nie poddawajmy się! Szukajmy nadal. Nadal blisko domu, ale także już w dalszych okolicach. Ciągle też pytajmy ludzi. Sprawdźmy, czy ogłoszenia, które powiesiliśmy, nadal tam wiszą.
Nie zaszkodzi też ponownie zadzwonić do schronisk. W kolejnych dniach warto bardzo intensywnie szukać przede wszystkim wieczorem oraz o świcie. Wtedy rzeczywistość dookoła nas jest nieco spowolniona, a to przecież czas dużej aktywności kotów. Wówczas warto jeszcze intensywniej je nawoływać. Może też uda nam się usłyszeć miauczenie. Skupmy się na tych porach.
Warto też wynosić w okolice domu (do miejsc potencjalnych kryjówek) karmę oraz miseczkę z wodą. W kolejnych dniach, tygodniach, miesiącach należy powtarzać schemat. Nie poddawajmy się – szukajmy, pytajmy, dzwońmy, rozmawiajmy. Naprawdę jest duża szansa, że nasz kot się znajdzie!
Jak najszybciej zlokalizować kota – lokalizator GPS
Koty, niezależnie od tego, jakiej są rasy często chodzą własnymi ścieżkami. Jeżeli nasz zwierzak uwielbia urządzać sobie wycieczki po bliższej lub dalszej okolicy, warto wcześniej odpowiednio go zabezpieczyć, a tym samym zaoszczędzić sobie nerwów, kiedy pupil długo nie będzie wracać do domu. Jak najszybciej zlokalizować czworonoga? Odpowiedź brzmi: z lokalizatorem gps dla i aplikacją Bezpieczna Rodzina w usłudze Bezpieczne Zwierzę.
Niezależnie od tego czy nasz pupil zaginął i szczęśliwie się znalazł, a może nigdy nie zaginął – koniecznie zainwestujmy w lokalizator GPS dla kota. To urządzenie, w które powinno być wyposażone każde zwierzę. Gdyby tak było, nie doszłoby do wielu stresujących, przykrych oraz tragicznych sytuacji.
Jak działa tego typu narzędzie? O co chodzi w jego działaniu? Technologia GPS wykorzystywana jest przecież od dawna – stosujemy ją przede wszystkim w nawigacji samochodowej (trudno zresztą wyobrazić sobie dalsze podróże bez GPS).
Lokalizator GPS dla psa Locon Dog i GPS dla kota Locon Cat od Bezpiecznej Rodziny działa bardzo podobnie – dzięki niemu wiemy, w razie trudnej sytuacji, jak najszybciej zlokalizować kota. Warto jednak pamiętać, by kupować tego typu urządzenia w sprawdzonych miejscach. Wówczas możemy liczyć na skuteczność oraz dobrą jakość.
Aplikacja Bezpieczna Rodzina do lokalizacji kota – o co chodzi?
Aplikacja Bezpieczna Rodzina to jedyna w Polsce aplikacja na smartfon, która tak skutecznie monitoruje bezpieczeństwo Twoich bliskich. Lokalizuje bliskich (Gdzie jest Dziecko), monitoruje zdrowie seniorów, sprawdza gdzie znajduje się samochód, monitoruje dom, lokalizuje przedmioty i oczywiście – stanowi doskonały lokalizator dla zwierząt! Dzięki temu zawsze dowiesz się, gdzie jest Twój kot. Co zapewnia Bezpieczna Rodzina?
– ochronę całej rodziny w jednej usłudze,
– bezpieczeństwo danych,
– polskie serwery,
– możliwość natychmiastowego zastosowania,
– użycie karty SIM zainstalowanej w urządzeniu,
– telefoniczne wsparcie ekspertów, pewną oraz precyzyjną lokalizację (do 5 metrów),
– wiarygodność,
– dużą liczbę przydatnych funkcji w usłudze oraz aplikacji,
– wysoką jakość urządzeń,
– aplikację SOS,
– gwarancję natychmiastowej wymiany sprzętu na nowy.
Dlaczego akurat lokalizator GPS i aplikacja Bezpieczna Rodzina?
Gdy ktoś pyta jak najszybciej zlokalizować kota, to odpowiedź jest tak naprawdę tylko jedna – Bezpieczna Rodzina! To pierwsza i jedyna polska aplikacja lokalizacyjna, która pozwala jednocześnie monitorować bezpieczeństwo bliskich, rzeczy, oraz oczywiście naszych zwierząt. Znalezienie zaginionego kota będzie dzięki temu naprawdę proste.
Z aplikacją Bezpieczna Rodzina nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo danych – są one szyfrowane, a technologia zastosowana w tych rozwiązaniach jest bardzo rozwinięta, a wszystkie informacje znajdują się na polskich serwerach.
Jak zacząć korzystać z aplikacji Bezpieczna Rodzina?
By zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się nasz kot oraz zadziałać od razu, gdy ten tylko się zgubi, wybierzmy aplikację Bezpieczna Rodzina oraz obrożę z lokalizatorem GPS. Dzięki temu z łatwością sprawdzimy miejsce pobytu naszego pupila. Wystarczy pobrać aplikację, założyć w niej konto na swoim numerze telefonu, a następnie dodać urządzenie skanując kod QR.
“Aplikacja jest bardzo intuicyjna, a lokalizator rzeczywiście bardzo lekki – kot w ogóle go nie odczuwa. Czasem zabieramy naszego czworonoga na działkę i wtedy wiem, kiedy mój pupil odchodzi zbyt daleko – natychmiast mogę zareagować. Polecam to urządzenie” – to jedna z przykładowych opinii na temat lokalizatora GPS dla kota i aplikacji Bezpieczna Rodzina. Warto sprawdzić!