Gps dla kota

Opieka nad kotem

Sezon urlopowy, to czas kiedy właściciele kotów zastanawiają się, w jaki sposób zapewnić im opiekę na czas swoich wakacji. Biorąc pod uwagę charakterność tych czworonogów to wcale nie jest takie łatwe. Koty to typowi indywidualiści, którzy chodzą własnymi ścieżkami. Opieka nad kotem zależy przede wszystkim od ich charakteru i przystosowania się do nowych warunków. Warto wziąć pod uwagę czy na czas naszego wyjazdu zatrudnić opiekunkę do kota czy zapewnić mu zmianę otoczenia.

Opieka nad kotem

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Opieka nad kotem w wakacje

Przed podjęciem decyzji co zrobić ze swoim kotem warto wziąć pod uwagę długość czasu, przez który nas nie będzie w domu. Jeśli nasz wyjazd to kwestia czasu weekendu lub 3-4 dni lepiej, żeby kotek pozostał w miejscu w którym czuje się najlepiej, czyli w naszym domu. Koty to zwierzęta terytorialne. Obszar, którym się poruszają w codziennym życiu ma duże znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku krótkich wyjazdów będzie zorganizowanie opiekuna dla naszego czworonoga, która da mu jeść wysprząta kuwetę i chwile się z nim pobawi.

Przy dłuższych wyjazdach lub wakacjach za granicą warto rozważyć przeniesienia kota do innego miejsca, niż nasze mieszkanie. Opieka nad kotem musi być odpowiednio przygotowana, aby zwierzak czuł się dobrze w czasie naszej nieobecności. Jeśli rodzice lub znajomi podejmą się takiej próby muszą być przygotowani na różne zachowanie, miauczenie i humory kota. Nasz pupil w zależności od rasy ma swój charakter i różne przyzwyczajenia. Jeśli kot na widok transportera syczy, jęczy, kuli się i widać, że jest przerażony opcja przeprowadzki na tydzień lub dłużej nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli jednak nasz znajomy lub członek rodziny wyraża chęć przeniesienia się na okres waszej nieobecności do mieszkania, będzie to najlepsza opcja dla kota i dla właściciela. Co jeśli nie mamy takiej osoby i musimy polegać na obcych osobach? Powierzenie opieki nad swoim pupilem obcej osobie wymaga dużej odwagi i zaufania. Ile kosztuje opieka nad kotem domowym?

Petsitting – hotel dla kotów

Petsitting to coraz bardziej popularny rodzaj opieki nad zwierzęciem domowym. Polega na dokarmianiu, pielęgnowaniu, zabawie, wyprowadzaniu pupila w jego miejscu zamieszkania. Decydując się na dobrą opiekę nad kotem we własnym domu warto podpisać umowę z opiekunką naszego pupila, zawierając w niej warunki opieki- określając ilość karmień, zmianę kuwety, ilość spacerów, szelki dla kota itp. Przed podpisaniem umowy istnieje możliwość przedstawienie pupila i rozmowa z pracownikiem firmy. W ten sposób kot szybciej pozna osobę, która będzie odwiedzać naszego czworonoga kilka razy dziennie.

Opieka nad kotem w domu właściciela waha się między 30-55 zł za godzi nę. Kwota jest zależna od miejscowości, ilości obowiązków powierzonych opiekunowi oraz jego doświadczenia ze zwierzętami. Drugą opcją bardziej stresującą dla kota jest pozostawienie go w hotelu dla kotów. Koszt takiej opieki to przedział między 20 a 70 złotych z wyżywieniem na dobę. Jednak kot narażony jest na silny stres związany z nowym miejscem i obecnością innych zwierząt.

Ceny mogą się różnić w zależności od standardu hotelu i wymagań właściciela. Opieka nad kotem w wakacje to dla właściciela sztuka wyboru. Jeśli postanowimy zostawić pupila pod okiem opiekuna nie zaszkodzi również założyć mu lokalizator gps, który będzie dbał o jego bezpieczeństwo przez całą dobę. Podejmując decyzję należy pamiętać, że każdy kot jest inny, ma inne potrzeby i preferencje. Kierując się wyborem opieki nad kotem należy uwzględnić jego dobro i bezpieczeństwo.

 

Lokalizator GPS Locon Cat do opieki nad kotem

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)