Gps dla kota

Szelki dla kota, czyli jak zabezpieczyć wychodzące zwierzę

Podejmując decyzję o wychodzeniu kota na zewnątrz, należy rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Właściciele, którzy chcą zapewnić swojemu czworonogowi, trochę więcej rozrywki niż w domu, muszą przyzwyczaić kota do spacerów w szelkach i smyczy. Puszczenie kota luzem mogłoby doprowadzić do tragedii, której każdy chciałby uniknąć. Kot nie posłucha właściciela i wróci do niego. Za pomocą węchu i swojego instynktu może szukać i tropić zapach nawet kilka godzin, jednak nie zapamięta drogi do domu. Wystraszony hałasem, samochodami, innymi psami może w panice uciec lub zaginąć. Aby uniknąć takich sytuacji, należy zainwestować w szelki dla kota oraz lokalizator gps, aby nasze zwierzę mogło wychodzić na zewnątrz i było bezpieczne.

Szelki dla kotaSzelki dla kota

Jeszcze kilka lat temu widok kota na szelkach, smyczy i obroży szokował. Obecnie jest coraz bardziej powszechny. Wyjście z kotem na dwór, traktowane jest przez właścicieli jako dodatkowa rozrywka dla ich czworonogów. Szelki dla kota sprawdzą się nie tylko na spacerze, ale również podczas podróży i wizyty u weterynarza. Kot w szelkach jest bezpieczny, a my mamy nad nim kontrolę.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zakładanie kotu szelek nie jest trudną czynnością, warto jednak nie robić tego na siłę. Kot szybko się uczy i przyzwyczaja. Jeśli mamy małego mruczka, od początku możemy oswajać go z szelkami, do tego stopnia, aż sam będzie chętny do ich założenia. Szelki dla kota zaprojektowane są tak, że należy przełożyć je przez głowę i przednie łapy kota, zapinane są za pomocą specjalnych metalowych lub plastikowych klamerek.

Jak dobrać szelki dla kota?

Szelki dla kota i ich wybór należy rozpocząć od dopasowania odpowiedniego rozmiaru. Za duży rozmiar umożliwia kotu szybką ucieczkę z szelek, za mały zaś będzie ograniczał jego ruchy. Należy dokładnie zmierzyć obwód kota w miejscach, gdzie są obręcze —  na końcu szyi nad łopatkami oraz za przednimi łapami. Pod obręcz powinniśmy być w stanie włożyć 1-2 palce.

 

Dzięki tej zasadzie będziemy pewni, że kot domowy ma swobodę ruchu oraz nie wyślizgnie się z szelek. Wybierając szelki dla kota, warto kierować się wygodą kota i dobrą jakością materiałów. Drugorzędne pozostają kolor, wzór i ozdoby. Do najpopularniejszych rodzajów szelek dla kotów należą:

  • szelki dla kota składające się z dwóch obręczy, połączonych paskiem z plastikowym lub metalowym zatrzaskiem, stosunkowo tanie i ogólnodostępne,
  • szelki dla kota zbudowane z przeplotów, posiadające otwory na łapy, są nieco droższe, lecz bardziej komfortowe dla zwierzaka i bezpieczniejsze.

Do szelek niezbędna jest smycz. W ofertach sklepów zoologicznych znajdziemy zwykłą smycz linkową z rączką na końcu lub automatyczna smycz rozwijana, która pozwoli kotu na trochę więcej swobody.

Szelki dla kota – wady i zalety

Wady Zalety
– Nie wszystkie rasy kotów tolerują szelki – Pomagają kontrolować kota na zewnątrz
– Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest trudne – Ułatwia transport kota
– Zakładanie kotu szelek na początku jest kłopotliwe – Pomaga podczas wizyty u weterynarza
– Zły rozmiar będzie wpływał na komfort kota – Nadaje się dla wszystkich kotów niezależnie od wieku
– Nie są odpowiednie dla kotów po przebytych urazach – Występuje w wielu wzorach i kolorach
– Posiada regulację wysokości

Jak zadbać o bezpieczeństwo wychodzącego kota?

Decydując się na swobodne wycieczki naszego pupila po ogrodzie czy najbliższej okolicy, należy ubrać go w szelki dla kota oraz odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo. Obowiązkiem będą szczepienia, odrobaczanie, czipowanie i wiele innych. Udowodniono, że koty wychodzące na zewnątrz żyją znacznie krócej. Jakie niebezpieczeńst wa czyhają na zewnątrz?

Oprócz innych zwierząt, groźnych psów na zewnątrz kot spotyka się z obcym zapachem, hałasem, rozrzuconymi trutkami. W chwili silnego stresu kot może uciec i zgubić drogę powrotną. Jeśli to kot rasowy, nie możemy mieć pewności, że dana osoba będzie szukać właściciela. Oprócz czipowania, niezbędnym akcesorium dla kota będzie obroża z lokalizatorem GPS. Obroża dla kota z lokalizatorem GPS w aplikacji Bezpieczna Rodzina pozwala właścicielowi na:

  • ustalenie historii lokalizacji — właściciel sam ustala cykliczność monitorowania lokalizacji zwierzaka, dzięki temu wie jakimi ścieżkami chodzi jego kot.
  • wyznaczenie stref bezpieczeństwa — strefy bezpieczeństwa takie jak dom, podwórko czy ogródek pozwalają na kontrolę bezpieczeństwa zwierzaka. Jeśli kot przekroczy daną strefę, właściciel natychmiast otrzymuje powiadomienie.
  • nasłuch — funkcja nasłuchu pozwala określić, gdzie kot się znajduje i czy jest bezpieczny.
  • wyznaczenie najszybszej trasy — jeśli właściciel straci swojego kota z pola widzenia, dzięki dokładnej lokalizacji Wifi, GPS, GSM oraz BTS, w aplikacji otrzyma najszybszą trasę dotarcia do swojego zwierzaka.
  • wysłanie sygnału SOS — jeżeli zwierze zgubi się, za pomocą przycisku SOS właściciel otrzyma powiadomienie SOS z dokładną lokalizacją i trasą na swoim telefonie.

Kot w zielonych szelkach z lokalizatorem GPS dla kota Locon Cat

Dodatkowo właściciel nie musi martwić się o wytrzymałość i wagę GPS. Lokalizator waży zaledwie 118 gramów, jest odporny na zachlapanie, a jego gumowa obudowa chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Decydując się na spacery, należy założyć pupilowi szelki dla kota i uzbroić się w cierpliwość, zacząć spacery od kilkuminutowych przechadzek, skupiając całą swoją uwagę na pupilu i jego potrzebach.

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)