Opieka nad seniorem

Przegląd stanu zdrowia z opaską SOS dla seniora

Kontrola samopoczucia starszej osoby czyli przegląd stanu zdrowia seniora

Jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu monitorowanie stanu zdrowia możliwe było jedynie w szpitalu, czy innych, odpowiednio przystosowanych do tego placówkach medycznych. Z czasem, kiedy technologia zaczęła mocno się rozwijać, w większości domów, w których przebywały osoby starsze, zaczęły pojawiać się narzędzia takie jak ciśnieniomierz, czy pulsoksymetr. Dzisiaj, o sytuacji zagrożenia zdrowia naszych rodziców, czy dziadków możemy być informowani zdalnie już w kilka sekund. Ty też możesz przekonać się o tym, jak bardzo zdalna opieka ułatwia codzienne życie! Sprawdź, jak w prosty sposób przeprowadzić zdalny przegląd stanu zdrowia bliskiej Ci osoby!

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Przegląd stanu zdrowia z opaską SOS dla seniora

I Ty możesz z łatwością zadbać o komfort życia osoby starszej!

Opieka nad osobami starszymi wymaga poświęcenia. I dotyczy to nie tylko seniorów przewlekle chorych, ale tak naprawdę wszystkich, którzy ze względu na swój wiek nie do końca potrafią poradzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

Nie da się ukryć, że większość z nas jest dzisiaj mocno ograniczona czasowo. Masa obowiązków służbowych i domowych sprawia, że nie zawsze znajdujemy chociażby chwilę na to, aby zajrzeć do starszych już rodziców, babci, czy dziadka. Chociaż wykonanie jednego telefonu wydaje się proste, nie zawsze jest możliwe.

Pamiętaj jednak, że nie jesteś bezsilny i możesz temu zaradzić…i to w bardzo prosty sposób. Jeśli zależy Ci na jak największej wygodzie i poczuciu bezpieczeństwa bliskich Ci osób starszych, wystarczy, że zaczniecie używać jednego prostego urządzenia, które o 180 stopni zmieni codzienność na bardziej komfortową.

 

Najważniejsze pomiary z opaski SOS Locon Life Plus

Bransoletka życia do stałej opieki nad seniorem

Niezależnie od tego, czy Twoi rodzice lub dziadkowie na co dzień czują się dobrze, czy cierpią na różnego rodzaju przewlekłe choroby, na pewno chciałbyś mieć możliwość sprawdzenia ich stanu zdrowia w dowolnym momencie w ciągu dnia, czy wieczorem, jeszcze zanim położysz się spać. Wyobraź sobie, jakie to wygodne! Wiedząc, że Twoja mama nie ma już gorączki, czy upewniając się, że ma prawidłowe ciśnienie, spokojnie będziesz mógł zająć się swoimi obowiązkami. Bransoletka życia daje Ci właśnie taką możliwość — urządzenie z dedykowaną aplikacją pozwoli Ci dyskretnie kontrolować stan zdrowia tych, o których codziennie chcesz dbać.

Zdalny przegląd stanu zdrowia seniora

Jak to działa? Do codziennego sprawdzania samopoczucia i stanu zdrowia osób w wieku podeszłym wystarczy opaska SOS dla seniora Locon Life Plus i aplikacja Bezpieczna Rodzina dla opiekuna. Twoja mama, babcia, tata, czy dziadek mogą poprosić Cię o natychmiastową pomoc poprzez naciśnięcie jednego przycisku SOS na swojej opasce! Nie muszą wybierać numeru, czy szukać leżącego w oddali urządzenia, bo mają je zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku.

Zdalny przegląd stanu zdrowia seniora odbywa się w aplikacji i możesz go wykonać zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba. Nie ważne, czy jesteś w pracy, odwozisz dzieci do szkoły, czy robisz zakupy. Bransoletka życia umożliwi Ci kontrolę samopoczucia starszej osoby w każdej chwili!

Jakie pomiary możesz wykonać?

Dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina, zdalnie sprawdzisz:

  • temperaturę ciała starszej osoby — wiedząc, że Twój rodzic, babcia, czy dziadek męczą się z przeziębieniem, możesz na bieżąco kontrolować ich samopoczucie. Jeśli widzisz, że mimo wdrożenia leczenia temperatura nie spada, możesz szybko zareagować!
  • Ciśnienie — bliska Ci osoba miewa problemy ze skokami ciśnienia? A może bierze przewlekle leki i czasem niestety i nich zapomina? Sprawdzając ciśnienie w aplikacji upewnisz się, w jakiej formie jest senior, a w razie czego przypomnisz o konieczności zażycia odpowiednich medykamentów. Funkcja ta doskonale sprawdza się w przypadku osób przewlekle chorych na nadciśnienie.
  • Puls — wiele chorób i dolegliwości objawia się niskim lub wysokim pulsem. Mając stałą kontrolę nad samopoczuciem seniora bez trudu wyłapiesz moment, w którym ze starszą osobą trzeba będzie udać się do lekarza.
  • Saturacja — opaska SOS dla seniora Locon Life Plus umożliwia wykonywanie zdalnego pomiaru saturacji. Jest to niezwykle ważne przy infekcjach wirusowych, w tym zakażeniu Covid-19. Kiedy widzisz, że Twój bliski ma niską saturację, wiesz, że należy szybko wezwać do niego pomoc. Monitoring stanu zdrowia osoby przebywającej na kwarantannie staje się dzięki naszemu rozwiązaniu dużo łatwiejszy!

 

Sprawdzanie samopoczucia starszego rodzicaSmartband z ciśnieniomierzem

Opaska SOS dla seniora Locon Life Plus to poręczny i wygodny w użytkowaniu smartband z ciśnieniomierzem. Urządzenie ma szerokie spektrum działania i umożliwia wykonywanie pomiarów nie tylko zdalnie, ale też bezpośrednio przez starszą osobę. To bardzo wygodne! Twój rodzic, babcia, czy dziadek może mieć kontrolę nad swoim zdrowiem właściwie bez przerwy.

Kiedy Twój bliski ma opaskę na nadgarstku może samodzielnie badać swoje parametry życiowe. Urządzenie jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, starsza osoba nie będzie mieć z nim żadnego problemu. Jeśli Twój rodzic, babcia, czy dziadek mają objawy przeziębienia, mogą wygodnie i szybko sprawdzić swoją temperaturę i saturację. Jeśli senior choruje przewlekle, codzienne sprawdzanie ciśnienia, czy pulsu pomoże mu na bieżąco kontrolować swój stan zdrowia.

 

Chora seniorka leżąca w łóżku

Smartband z ciśnieniomierzem Locon Life Plus umożliwia codzienne i systematyczne monitorowanie osób starszych nie tylko poprzez wykonywanie podstawowych pomiarów — urządzenie z aplikacją mobilną to znacznie więcej!

Opaska monitorująca zdrowie i umożliwiająca stały kontakt z seniorem

Obawiasz się, że w nagłych przypadkach nie będziesz w stanie szybko zareagować? Twój bliski jest na tyle samodzielny, że mieszka sam, a Ty nie chcesz odbierać mu poczucia wolności, ale mimo wszystko szukasz sposobu na to, aby mieć kontrolę nad jego stanem zdrowia i być z nim w stałym kontakcie? Bransoletka życia Locon Life Plus spełni wszystkie Twoje oczekiwania i sprawi, że ze spokojem będziesz oddawać się codziennym obowiązkom jednocześnie sprawując zdalną opiekę nad bliskim.

 

Pomiar z opaski SOS dla seniora Locon Life PlusLocon Life Plus to nie tylko opaska monitorująca zdrowie. To urządzenie z powodzeniem zastępujące telefon komórkowy. Nasz smartband z ciśnieniomierzem wyposażony jest w kartę SIM i umożliwia seniorowi wykonywanie nielimitowanych połączeń wychodzących. Na opaskę dodzwonią się jedynie osoby, które jako opiekun wpiszesz do książki telefonicznej w aplikacji. Dzięki temu nie ma mowy o telefonach z obcych numerów.

Nielimitowany dostęp do połączeń telefonicznych zagwarantuje Twojemu bliskiemu spokój i pewność, że żadna rozmowa nie zostanie przerwana z powodu zakończenia się minut w pakiecie.

Opaska ratująca życie

Bransoletki życia są coraz popularniejszym rozwiązaniem i korzysta z nich coraz więcej osób. Dzięki prostemu w obsłudze urządzeniu zawsze dowiesz się, że senior potrzebuje pomocy. Jak?

Smartband Locon Life Plus to opaska ratująca życie — urządzenie posiada przycisk SOS i detektor upadku. Guzik alarmowy może zostać użyty przez seniora właściwie w każdej sytuacji zagrożenia. Jeśli Twój rodzic, lub któryś z Twoich dziadków źle się poczują, ulegną wypadkowi, zgubią się, czy zapomną drogi do domu, po naciśnięciu jednego przycisku wyślą do Ciebie alert SOS. Odpowiednio szybko zawiadomiony o problemie, zyskujesz czas na dotarcie z pomocą do osoby, która właśnie bardzo Cię potrzebuje!

 

Starsza kobieta w kasku na rowerze z opaską SOS dla seniora Locon Life Plus

Detektor upadku

Każdemu seniorowi może przydarzyć się nagły upadek. W przypadku osób starszych może być to szczególnie niebezpieczne, dlatego czas odgrywa tu ogromnie istotną rolę. Alarm wysłany z opaski umożliwia Ci szybką reakcję i kto wie, może nawet uratowanie życia lub zdrowia Twojego bliskiego.

Przegląd stanu zdrowia, czyli pozostałe funkcje opaski ratującej życie

Seniorzy cierpiący na Alzheimera, depresję, zaniki pamięci, czy inne przewlekłe schorzenia, wymagają stałego nadzoru. Aby mieć pewność, że Twojemu bliskiemu nic nie grozi, możesz korzystać z wielu funkcji, jakie oferuje aplikacja Bezpieczna Rodzina:

  • lokalizacja 24/7  Twój telefon stanie się prawdziwą kopalnią wiedzy o tym, gdzie jest bliska Ci osoba. Sprawdzisz, czy babcia, dziadek, mama lub tata wrócili bezpiecznie do domu, są u znajomych, na spacerze, czy jeszcze nie wyszli z przychodni lekarskiej. Pewność, że senior jest tam, gdzie powinien to bezcenny spokój dla Ciebie!
  • nasłuch otoczenia  Twój bliski nie odbiera telefonu? Martwi Cię zbyt długi brak kontaktu? Nie musisz od razu tworzyć w głowie czarnych scenariuszy! Wystarczy, że uruchomisz nasłuch otoczenia, a dyskretnie połączysz się z opaską i przekonasz się, co dzieje się z Twoim seniorem.
  • strefy bezpieczeństwa — w aplikacji mobilnej wyznaczasz strefy takie jak dom, przychodnia, park, czy ulubiony sklep Twojego bliskiego. Za każdym razem, kiedy senior znajdzie się w jakimś miejscu, lub je opuści, na Twój telefon zostanie wysłane powiadomienie. Częstotliwość powiadomień łatwo ustawisz w usłudze, sam decydujesz o tym, kiedy i jakie alerty chcesz otrzymywać.

Zdalna opieka nad starszą osobą to dziś wygoda, na którą każdy z nas może sobie pozwolić. Nie musisz więcej stresować się brakiem kontaktu ze strony Twoich bliskich. Nie musisz zastanawiać się, jak się czują i czy ich bezpieczeństwo nie jest zagrożone. Odzyskaj spokój dzięki nowoczesnym rozwiązaniom idealnie dopasowanym do Waszych potrzeb. Rób przegląd stanu zdrowia tym, których kochasz z dowolnego miejsca!