Opieka nad seniorem

Wakacje dla seniora – zobacz praktyczny poradnik

Praktyczny poradnik o wakacjach dla seniora

Dzisiaj, wakacje seniora to nie tylko wyjazd na ryby czy spacer po mieście. Osoby starsze stanowią coraz większą grupę turystów. Ich wyjazdy nie ograniczają się tylko do zwiedzania Polski – coraz częściej decydują się one także na wycieczki objazdowe. Wiele ofert biur podróży skierowanych jest bezpośrednio do osób po 55 roku życia. Osoba starsza  praktycznie zawsze otrzymuje pakiet zniżek, a program wycieczki dopasowany pod jej wymagania. Wakacje dla seniorów stają się coraz częściej prezentem od dzieci i wnuków. Wysyłając swoich bliskich na urlop, warto podarować im GPS dla seniora, proste w obsłudze urządzenie, które ma ogromny wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczny urlop dla starszych osób

Opaska GPS dla osób starszych zagwarantuje bezpieczny wyjazd, a rodzina będzie mogła spokojnie obserwować, gdzie ich babcia, dziadek, mama, czy tata się znajdują. GPS dla seniora posiada funkcję telefonu komórkowego, umożliwia odbieranie połączeń głosowych i wybieranie numerów wcześniej wpisanych w pamięć bezterminowej karty SIM.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Lokalizuje w czasie rzeczywistym, jest intuicyjna, prosta w obsłudze i pełni funkcję ratunkową – posiada przycisk SOS. Wystarczy, że senior, w potrzebie natychmiastowej pomocy, naciśnie jeden guzik, a powiadomienie z informacją o zagrożeniu natychmiast pojawi się na telefonie opiekuna.

Opiekun ma czas na szybką reakcję – może wezwać lokalne służby ratunkowe, bądź powiadomić rezydenta. Lokalizator GPS dla osób starszych umożliwia natychmiastowe określenie, gdzie znajduje się senior. Informacja jak do niego trafić zdecydowanie przyspieszy akcję ratunkową.

Nadajnik GPS dla seniora – jego wpływ na samopoczucie w codziennym życiu

Osoby starsze chcą być zauważone, docenione i zaopiekowane. Warto okazać im zainteresowanie i dać pewność, że troszczymy się o ich bezpieczeństwo przez cały rok. Dzięki opasce SOS z GPS, takiej jak Locon Life Plus oraz dedykowanej do niej aplikacji Bezpieczna Rodzina, możesz sprawdzać najważniejsze parametry życiowe bliskiego na swoim telefonie. Niezależnie od tego, czy senior jest w domu, nad morzem, czy na wakacjach w górach, zdalnie zmierzysz jego ciśnienie, puls, saturację i temperaturę. Ustawisz mu przypomnienie o lekach, czy odbierzesz alarm, jeśli starsza osoba się przewróci. To wszystko wpłynie na poczucie bezpieczeństwa seniorów, których kochasz!

Organizując wyjazd dla bliskich, należy nie tylko wyposażyć ich w gps online dla osoby starszej. Trzeba jeszcze dobrze przemyśleć wakacyjny cel podróży. Czym zatem kierować się przy wyborze wycieczki?

Opaska bezpieczeństwa dla seniorów na wakacje

Udane wakacje seniora – plan

 • Wybór miejsca na wycieczkę – miejsce urlopu powinno być dostosowane do obecnego stanu zdrowia. Warto przed wyjazdem zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego osobę starszą oraz dowiedzieć się o głównych przeciwwskazaniach, ograniczających wybór miejsca. Należy pamiętać, że senior znosi gorzej niż osoby młode zmianę klimatu, upały czy suche powietrze.
 • Odległość – warto upewnić się, jakie odległości z hotelu do ciekawych miejsc, ma do pokonania senior. Im dalej do plaży, szlaków turystycznych czy centrów miast, tym gorzej. Chcąc, by wakacje seniora były udane, sprawdźmy dokładnie okolicę, w której rodzice czy dziadkowie będą odpoczywać.
 • Rodzaj wycieczki – dla aktywnego seniora idealną opcją wakacji będzie wycieczka objazdowa. Dla kogoś, kto ma problem z nadmierną aktywnością fizyczną, najlepszą formą rozrywki będzie odpoczynek w obrębie hotelu z animacjami. Pamiętajmy jednak, aby dobrze przygotować naszego bliskiego na zwiedzanie. Przed wyjazdem zadbajmy o to, aby bliskie nam starsze osoby miały ze sobą GPS dla seniora.
 • Wybór obiektu i zakwaterowania – udogodnienia w pokoju powinny odpowiadać potrzebom seniora. Warto zwrócić uwagę jak daleko hotel znajduje się od dworca, czy lotniska i czy na terenie obiektu jest winda oraz inne ułatwienia dla osób poruszających się na wózku lub ograniczonych ruchowo.
 • Podróż – niezależnie od tego, czy podróż będzie samolotem, autokarem czy pociągiem, może wystąpić choroba lokomocyjna. Pierwszą podróż samolotem warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.
 • Aktywizacja – seniorzy, którzy lubią aktywność fizyczną, powinni mieć na miejscu zapewnione odpowiednie atrakcje. Zanim wyślesz swoich rodziców lub dziadków na wakacje, upewnij się, że w okolicy można uprawiać nordic walking, zorientuj się, czy w pobliżu są prowadzone zajęcia, które lubią Twoi bliscy lub sprawdź dostępność ścieżek rowerowych. Lokalizator GPS zapewni członkom Twojej rodziny bezpieczeństwo, ale warto wcześniej samemu sprawdzić dostępność niektórych usług i atrakcji!

Praktyczny gps online dla osób starszych i inne ważne elementy wyjazdu 

 1. Dokumenty i portfel należy umieścić w wewnętrznych kieszeniach ubrań.
 2. Pieniądze zabrane na wycieczkę warto rozdzielić, aby w przypadku kradzieży nie stracić wszystkiego.
 3. Torebkę lub plecak należy trzymać na kolanach lub wyposażyć w lokalizator personalny.
 4. Na postojach należy zwiększyć czujność, ponieważ podróżni przemieszczają się.
 5. Nie zostawiać bagażu bez nadzoru.
 6. Na bagażu umieścić swoje dane kontaktowe.
 7. Ubezpieczenie podróżne
 8. Mieć duży dystans do nowo poznanych osób.
 9. Cenne rzeczy najlepiej zdeponować w hotelowym sejfie.
 10. W namiotach i campingach należy nocować na terenie zamkniętym, w miejscach do tego wyznaczonych.
 11. Unikać wypraw w tereny nieznane lub niebezpieczne.
 12. Zabrać ze sobą GPS dla osób starszych.

Trzymając się tych kilku cennych porad możemy być pewni, że wakacje seniora będą bezpieczne i komfortowe, a nasz bliski wróci z nich zadowolony i w pełni wypoczęty.