Opieka nad seniorem

Wygodny smartwatch dla seniora – aktywne lato

Aktywni seniorzy w czasie wakacji

Wygodny smartwatch dla seniora – aktywne lato

Regularna aktywność fizyczna przynosi znaczną poprawę jakości życia i zdrowia. Dbałość o kondycję fizyczną każdego dnia, zwiększa u osób starszych szansę na długowieczność. Spacer, aerobik, pływanie, jogging, jazda na rowerze czy joga zapewniają wydłużenie okresu ich sprawności psychofizycznej. Najważniejszym czynnikiem obok aktywności fizycznej jest bezpieczeństwo seniora. Każdy opiekun, dziecko, czy wnuczek martwiący się o swoją mamę, babcię, tatę czy dziadka, powinien zastanowić się nad tym, w jaki sposób pomóc bliskiej osobie. Jak dać jej poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie potrzeby, pomoc przyjdzie natychmiast. W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi technologicznemu, jest to znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Telefony, czy urządzenia takie jak smartwatch dla seniora znacznie ułatwiają kontakt i opiekę nad starszą osobą.

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Wygodny smartwatch dla seniora na lato

Jedno urządzenie, wiele zastosowań – smartwatch dla seniora

Aktywność starszej osoby, jej dokładne położenie i puls sprawdzi smartwatch dla seniora To wielofunkcyjne urządzenie zamknięte w eleganckiej obudowie sprawi, że na bieżąco będziesz wiedzieć, co się dzieje z twoimi bliskimi, nie przeszkadzając im w ich codziennej aktywności. Dzięki  dedykowanej aplikacji, o każdej porze sprawdzisz lokalizację seniora z dokładnością 5-10 metrów.  

Ponadto zegarek z GPS posiada pulsometr – senior przy użyciu jednego przycisku samodzielnie może zmierzyć swój puls. Jeśli natomiast martwisz się o stan zdrowia swojego bliskiego, możesz skorzystać z funkcji dyskretnego mierzenia i zdalnie zbadać jego tętno o dowolnej porze. Ten smartwatch dla seniora, to coś więcej niż zwykły zegarek. W nagłym wypadku dzięki wbudowanemu przyciskowi SOS, Twój bliski w szybkim czasie może wezwać pomoc, a Ty natychmiast otrzymasz powiadomienie o jego lokalizacji.  Zegarek z GPS od Bezpiecznej Rodziny jest pyło i wodoodporny. Nie trzeba zdejmować go podczas mycia rąk, czy podczas aktywności fizycznej. Warto również sprawdzić ofertę opasek SOS dla seniora Locon Life Locon Life Plus, które dzięki swojej budowie z pewnością przypadną do gustu naszym bliskim.

Inteligentny zegarek i nadgarstkowy pomiar tętna

Wiemy, że seniorzy przywiązani do tradycji często noszą klasyczne zegarki, często otrzymane wiele lat wcześniej. Darzą je sentymentem i trudno im się z nimi rozstać. Warto jednak próbować przekonać rodziców, czy dziadków, że inteligentne zegarki są dzisiaj dużo praktyczniejszym wyborem. Posiadają wiele przydatnych funkcji i mogą skutecznie dbać o komfort starszej osoby.

Jednym z atutów, jakie ma inteligentny zegarek jest pomiar pulsu. Urządzenie charakteryzuje się więc nie tylko eleganckim designem, ale może być doskonałym gadżetem dla seniora, który chociażby uprawia sport. Smartwatch dla seniora Locon Life Plus ma także wbudowany moduł GPS, dzięki czemu, w aplikacji Bezpieczna Rodzina, opiekun może w każdej chwili sprawdzić, gdzie w czasie rzeczywistym przebywa jego rodzic, babcia, czy dziadek.

Opaska pomocy dla seniora Locon Life Plus

Nowoczesny wygląd zegarka dla seniora

Jeśli Twój bliski jest nowoczesną i aktywną osobą, z pewnością ważnym aspektem będzie dla niego ciekawy design smartwatcha. Opaska Locon Life Plus spodoba się nawet najbardziej wymagającym seniorom! Kolorowy wyświetlacz wskazujący datę, godzinę, ilość kroków, czy pokazujący wyniki pomiarów to nie wszystko. Wśród przydatnych funkcji jest tu także wbudowany mikrofon i karta SIM w zestawie — dzięki temu smartwatch Locon wykonuje i odbiera połączenia telefoniczne.

Wybierając smartwatche dla bliskich, nie patrz tylko na tryby sportowe. Ich funkcje, takie jak pomiary ciśnienia, pulsu, saturacji oraz temperatury, a także wbudowany telefon, czujnik upadku, czy przycisk SOS, są dużo istotniejsze ponieważ przy okazji chronią życie i zdrowie członków Twojej rodziny.

Aplikacja i smartwatch

Smartwatche od Locon działają z aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą opiekun może pobrać na swój telefon z systemem Android lub iOS. W usłudze zyskujesz dostęp do wszelkich informacji, łącznie z lokalizacją i stanem zdrowia Twojego bliskiego. Twój rodzic, babcia, czy dziadek planują aktywne lato? Wyposażenie ich w opaskę Locon Life Plus będzie doskonałym i bardzo odpowiedzialnym pomysłem.

Bezpieczeństwo seniora – najlepszy prezent od bliskich

Podaruj swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa i pewność, że zawsze mogą liczyć na twoją pomoc. Niech wiedzą, są z Tobą zawsze w stałym kontakcie i pod Twoim czujnym okiem. Podnieś komfort życia Twoich bliskich prezentując im smartwatch dla seniora lub opaskę SOS. Pamiętaj – Twoi rodzice, dziadkowie, czy inni, ważni dla Ciebie ludzie zasługują na spokój i poczucie bezpieczeństwa i najlepszą opiekę.