Opieka nad seniorem

Wakacje poza domem – sprawdź jak chronić seniora

Wakacje seniorów poza domem

Wakacje to czas, kiedy seniorzy mogą rzucić ciepłe kapcie w kąt, odłożyć gazetę na później, zrezygnować z oglądania tv i aktywnie spędzić czas poza domem. Coraz więcej osób starszych decyduje się na wyjazd nie tylko w sanatorium, ale również za granicę. Dzięki udogodnieniom takim jak dofinansowania do wyjazdów, czy karty seniora, organizacja wycieczek jest szeroko dostępna i może z niej skorzystać coraz więcej osób. Niezależnie od tego, czy senior spędza wakacje poza domem na ogródkach działkowych, czy za granicą, warto na ten czas zabezpieczyć swojego dziadka, tatę, mamę czy babcię idealnym prezentem dającym jej poczucie bezpieczeństwa.

Co wybrać – smartwatch gps dla seniora czy opaska SOS

Platforma Bezpieczna Rodzina oferuje dwa urządzenia — smartwatch gps dla seniora oraz opaskę GPS dla seniora. Zastanawiasz się co wybrać, co będzie odpowiednie i zda swoją rolę. Przed dokonaniem zakupy warto przeanalizować i zadać sobie kilka pytań ułatwiających podjęcie decyzji . Przede wszystkim, czy nasz senior potrzebuje prostego urządzenia, czy poradzi sobie z narzędziem typu smartwatch?  Czy opaska spełni jego oczekiwania, czy lubi gadżety oraz czego Ty oczekujesz od zegarka lub opaski. Aby ułatwić podjęcie decyzji, poniżej przedstawiamy funkcje i korzyści zegarka GPS dla seniora oraz opaski GPS dla seniora.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Wakacje poza domem seniorów

Opaska GPS dla seniora to idealny prezent na wyjazd dla osób starszych ceniących sobie prostotę i wygodę.

Z kolei smartwatch gps dla seniora idealnie sprawdzi się na dłuższe wakacyjne podróże. Dzięki czytelnemu ekranowi poradzi sobie z nim każdy senior, a jego funkcje przydadzą się w każdej sytuacji. Małe różnice między urządzeniami nie wpływają na ich główną funkcję, którą jest lokalizacja GPS. Dzięki niemu, zawsze będziecie wiedzieć, gdzie się znajdują się seniorzy i kiedy potrzebują waszej pomocy. Podaruj swoim bliskim to na co zasługują najbardziej – troskliwych opiekunów i bezpieczne życie.

Inteligentne zegarki, czy funkcjonalne opaski, czyli co senior powinien zabrać na wakacje poza domem?

Zaawansowane urządzenia nie muszą być trudne w obsłudze. Dowodem na to jest smartwatch dla starszych osób Locon Life Plus. I chociaż opaska Locon Life również jest dobrym wyborem, dla seniora, który ma problemy ze zdrowiem, a wybiera się na urlop, doskonałym wyborem będzie właśnie bardziej zaawansowany zegarek GPS.

Opaska ratunkowa sos dla seniora Locon Life Plus

Nasz smartwatch pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń. Wbudowany telefon sprawi, że będziesz w stałym kontakcie z rodzicem, babcią, lub dziadkiem, niezależnie od kierunku ich wycieczki. Kartę SIM znajdziesz w zestawie – nie musisz dodatkowo martwić się jej zakupem.

Wbudowany GPS to możliwość natychmiastowej lokalizacji w czasie rzeczywistym, w dedykowanej aplikacji Bezpieczna Rodzina. Z kolei funkcje takie jak strefy bezpieczeństwa, czy czujnik upadku dają poczucie, że jeśli wydarzy się coś niespodziewanego, będziesz miał czas na szybką reakcję.

Nasze smartwatche umożliwiają także pomiar pulsu, ciśnienia, saturacji i temperatury zarówno z urządzenia, jak i z aplikacji. Opaska Locon Life pozwala z kolei na wykonywanie pomiarów jedynie w usłudze Bezpieczna Rodzina.

Wakacje poza domem, czyli do czego przyda się przycisk SOS

Jak już wiesz, smartwatch i opaska mają naprawdę przydatne funkcje. Jedną z najważniejszych, taką, która może dać seniorowi bezpieczeństwo i zapewnić spokojny urlop, jest możliwość powiadomienia bliskich o potrzebie pomocy. Wystarczy do tego tylko jeden guzik.

Oba urządzenia posiadają przycisk SOS. Jeśli Twój senior zasłabnie lub przydarzy mu się wypadek, wystarczy, że naciśnie jeden guzik, a na Twój telefon natychmiast zostanie wysłane odpowiednie powiadomienie.