Opieka nad seniorem

Wakacyjny niezbędnik – czyli senior na wakacjach

Seniorzy na wakacjach

Czas letni sprawia, że mamy więcej okazji do wypoczynku. Każdy z nas stara się wybrać miejsce, które go zadowoli. Pragniemy poznawać nowe zakątki, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy. Zamiłowanie do poznawania świata nie przemija. Wręcz przeciwnie! Osoby starsze coraz częściej i chętniej wybierają się w podróże. W dojrzałym wieku, każda z nich staje się doznaniem bardziej refleksyjnym. Dlatego przygotowaliśmy wakacyjny niezbędnik! Dla każdego seniora, niezależnie od miejsca wypoczynku, bardzo praktycznym urządzeniem może okazać się opaska SOS dla seniora. Dzięki temu urządzeniu, senior w każdej sytuacji szybko wezwie pomoc! Te niezwykłe urządzenie zastąpi: telefon, zegarek i lokalizator GPS.

 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Wakacyjny niezbędnik – czyli senior na wakacjach

Co na pewno się przyda — wakacyjny niezbędnik na letni wyjazd osoby starszej

Niezależnie od wybranego miejsca, najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo seniora. Organizując wakacje osoby starszej, musimy pamiętać o dokładnym spakowaniu walizki. Przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, wykonać zalecane seniorowi badania i wykupić przepisane leki. Jeżeli rodzice czy dziadkowie przyjmują leki na stałe, możemy posegregować je w odpowiednio zakupionych do tego pudełkach.

Takie pudełko na leki posiada odpowiednie przegrody na każdy dzień tygodnia, w przypadku problemów z pamięcią przy pomocy zegarka GPS w szybki sposób możemy im przypomnieć o lekach. Należy  również pamiętać o wielu praktycznych przedmiotach codziennego użytku: ubraniach odpowiednich na każdą pogodę, kosmetykach z wysokim filtrem chroniących ich skórę, kremie po opalaniu oraz apteczce.

Jeżeli chodzi o wybór garderoby, to należy ją dobrać do pory roku, w której zamierzają wyjechać.

Rzeczy, które warto zabrać ze sobą na wyjazd

Jaki jest wakacyjny niezbędnik seniora? Latem, postawmy raczej na lekkie i przewiewne rzeczy. Najlepszą opcją będą ubrania, które nie wymagają prasowania. Bardzo ważne jest, aby spakować wszelkie potrzebne dokumenty tożsamości oraz pieniądze. Jeśli jest to wycieczka za granicę, pamiętajmy o walucie obowiązującej w  danym kraju, nawet jeśli wyjazd jest all inclusive, kieszonkowe przyda się im na np: zakup pamiątek, wycieczki fakultatywne, drobne przekąski czy toaletę.

Nie zapominajmy, że osoby starsze coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii, dlatego warto zaopatrzyć ich w zegarek z GPS dla seniora. W nowych miejscach nietrudno się zgubić, lokalizator GPS precyzyjnie namierzy Twoich najbliższych z dokładnością do 10 metrów, a ich położenie sprawdzisz na mapie, dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina dostępnej na twoim smartfonie.

Zegarek posiada wbudowany telefon komórkowy – aby go odebrać, wystarczy jeden przycisk. Wbudowany przycisk SOS szybko i sprawnie poinformuje nas o potrzebie udzielenia pomocy. Wyśle informację o położeniu seniora i najszybszej trasie dotarcia. Przycisk ten jest niezbędny w sytuacjach zagrożenia bądź niebezpieczeństwie najbliższych.

Jeżeli nasz podróżnik lubi robić zdjęcia, spakujmy mu mały, poręczny oraz łatwy w obsłudze aparat fotograficzny. Na pewno z radością podzieli się z nami fotografiami z wyjazdu. Pamiętaj – linie lotnicze stosują ograniczenia wagi bagażu, zadbajmy żeby walizka mieściła się w danym przedziale, a nasz senior uniknął stresu.

Dzięki powyższym wskazówkom nasz senior sprawnie i bez problemu dotrze do upragnionego miejsca i spędzi beztroskie wakacje.

Jeśli chcesz być spokojniejszy o bliskie Ci osoby, koniecznie zaopatrz je w niezawodną opaskę GPS dla seniora bądź spraw im zegarek GPS dla seniora. Niezależnie od wyboru urządzenia zostaniecie w stałym kontakcie!

Urlop nad polskim morzem lub w górach — co jeszcze powinno znaleźć się w wakacyjnym niezbędniku?

Jeśli senior planuje podróż samochodem, z pewnością będzie mógł zabrać ze sobą nieco więcej rzeczy. Najczęściej jednak wakacyjny wyjazd odbywa się pociągiem lub autobusem, dlatego rzeczy w bagażu muszą być mocno ograniczone. Oprócz leków, zawsze przyda się apteczka z plastrami, sól fizjologiczna i woda utleniona. Niezbędne mogą okazać się maści na stłuczenia, czy spray na komary i kleszcze. Należy wziąć także małe nożyczki, igłę i nici oraz zapas nawilżanych chusteczek. W okresie letnim bardzo niebezpieczne jest odwodnienie — starsza osoba powinna pilnować odpowiedniego spożycia wody! W upalne dni 2 litry płynów to absolutne minimum.

Leki

Jeśli senior przyjmuje na stałe leki na nadciśnienie, cukrzycę, czy inne schorzenia, tabletki koniecznie muszą znaleźć się w jego bagażu. Z medykamentów mogą przydać się także produkty na dolegliwości trawienne oraz wzmacniające odporność suplementy diety. Pamiętaj! Przed podróżą, sprawdź koniecznie, czy Twój bliski o niczym nie zapomniał. Przerwy w braniu leków mogą okazać się dla starszej osoby naprawdę niebezpieczne.

Co warto zabrać, kiedy wybieracie się na wakacyjny wyjazd całą rodziną?

Jeśli wolny czas planujesz spędzić w większym gronie i na wczasy wybierasz się z seniorem i swoją pociechą, warto zabrać także wakacyjny niezbędnik dla małych dzieci. Oczywiście rzeczy dostosuj do wieku dziecka — kilkumiesięczny brzdąc będzie potrzebować całe mnóstwo nawilżanych chusteczek, pieluszek, maści chroniących przed słońcem, czy zabawek. Starsze dziecko wymagać będzie już skompletowania nieco innej walizki.

Udanych wakacji! Pamiętaj — oprócz podstawowych rzeczy, takich jak ubrania, czy leki, liczy się bezpieczeństwo! Zadbaj o to, aby cała Twoja rodzina, zarówno w podróży, jak i w trakcie dni wolnych i wakacji, po prostu czuła się bezpiecznie.