Opieka nad seniorem

Letnie upały – jak zadbać o komfort seniora latem

Letnie upały – jak zadbać o komfort seniora latem

Letnie upały – praktyczny smartwatch dla seniora

W tym roku lato bardzo często rozpieszcza nas gorącymi promieniami słońca.  Wakacje i wysokie temperatury cieszą każdego, warto jednak pomyśleć kto wymaga szczególnej uwagi w te letnie dni? Złe postępowanie w czasie upałów może doprowadzić nawet do udaru cieplnego. Do grupy najbardziej narażonych osób należą seniorzy. Warto więc zadbać o zdrowie babci, dziadka, czy rodziców i pomyśleć o praktycznych rozwiązaniach, takich jak np. praktyczny smartwach dla seniora. Organizm osoby starszej nie jest w stanie sprawnie odprowadzić nadmiaru ciepła. Powoduje to niebezpieczny wzrost temperatury ciała i kumulacje w jej wnętrzu. Jak zatem jeszcze lepiej zadbać o seniora w czasie letnich upałów?

Letnie upały jak zadbać o komfort seniora latem

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

5 sposobów jak zadbać o zdrowie seniora w czasie letnich upałów

Seniorzy wymagają szczególnej ochrony przed upałami. W grupie zagrożenia są osoby starsze ze schorzeniami naczyniowo-sercowymi. Liczba chorych na nadciśnienie tętnicze to w Polsce aż 9 milionów, a aż 80% stanowią seniorzy. Podobne statystyki dotyczą większości chorób układu sercowo-naczyniowego. Wysokie temperatury mają ogromny wpływ na gorsze samopoczucie osób starszych. Najczęściej seniorzy narzekają na problem z koncentracją, brak apetytu, apatię i osłabienie. Jak pomóc seniorowi przetrwać falę upałów, jakie produkty dla seniorów będą użyteczne?

Zadbaj o seniora latem

  1. Odpowiednie nawodnienie – w upały zaleca się spożywanie 2-3 litrów wody dziennie. Osoby starsze w obawie przed częstymi wizytami w toalecie negują uczucie pragnienia. W gorące dni, warto unikać słodkich napojów, alkoholu i napojów energetycznych. Zaleca się spożywanie większej ilości płynów niż mówi nasze pragnienie. Aby kontrolować ilość wypitej wody warto zainwestować w bidon motywacyjny. Wyposażony jest on w przedziały godzinowe, wskazuje ilość spożytej wody.
  2. Ochrona przed słońcem – produktów zabezpieczających skórę przed promieniowaniem UV jest bardzo dużo. Należy pamiętać, że skóra osoby starszej jest cienka i podatna na oparzenia. Warto zaopatrzyć seniora w krem z filtrem 50 SPF, z ochroną UVA i UVB.  Ponadto należy uczulić osoby starsze, aby w miarę możliwości unikać wychodzenia z domu w upały w godzinach 11-16, kiedy promieniowanie słoneczne jest największe.
  3. Aktywność fizyczna – jeżeli nasi dziadkowie są aktywni fizycznie, chodzą na zajęcia dla seniorów i uwielbiają ruch, najlepiej jeśli z aktywności będą korzystać w godzinach porannych lub wieczornych. Pomoże to w uniknięciu przegrzania organizmu. Wybierając się na zajęcia fitness warto wybierać kluby, które są klimatyzowane.
  4. Odpowiedni strój – garderoba seniora na czas letnich upałów musi być wyposażona w kapelusz lub czapkę chroniącą głowę przed promieniami słonecznymi. Lekkie przewiewne ubranie bawełnianie, muślinowe lub lniane pomoże w termoregulacji, skóra będzie w stanie odprowadzić nadmiar wody z organizmu nie zatrzymując jej w ubraniu.
  5. Wyjazdy wakacyjne – letni czas to również czas urlopu i odpoczynku. Wybierając się na wakacje z seniorami warto wybrać miejsce, w którym są odpowiednie warunki. Dużo cienia, parków, lasów, klimatyzowane pokoje. Na wyjazd z pewnością przyda się także praktyczny smartwatch dla seniora, czyli urządzenie, które pozwoli nam być w stałym kontakcie z bliskim.

Opaska pomocy dla seniora Locon Life Plus na dłoni kobiety

Bezpieczeństwo w wakacje czyli praktyczny smartwatch dla seniora

Osoby starsze wymagają częstej opieki, kontroli ich samopoczucia, czy po prostu poświęcenia im chwili. O ich komfort warto zadbać nie tylko latem, jednak należy pamiętać, że ta pora roku może być dla nich wyjątkowo niebezpieczna. Jeżeli chcesz być z bliską Ci osobą w stałym kontakcie i wiedzieć dokładnie gdzie się znajduje, móc posłuchać otoczenia, w którym przebywa, a także w nagłych przypadkach odebrać od niej sygnał SOS, postaw na nowoczesny i praktyczny smartwatch dla seniora od Bezpiecznej Rodziny. Dzięki aplikacji, wszystkie najważniejsze informacje o swoim bliskim, będziesz miał w swoim telefonie komórkowym. Bądź odpowiedzialny za swojego seniora, jego bezpieczeństwo zależy od ciebie. Pamiętaj!  Możesz je zwiększyć dzięki produktom Bezpiecznej Rodziny. Są to między innymi opaski SOS Locon Life Locon Life Plus.

Nadgarstkowy pomiar tętna dla seniora, który latem uprawia sport

Wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych to nie wszystko. Zegarek model Locon Life Plus daje możliwość, aby sprawdzić stan zdrowia starszej osoby bezpośrednio na urządzeniu oraz przez aplikację Bezpieczna Rodzina. Jeśli senior w czasie letnich upałów lubi wychodzić na spacery, lub uprawia jogging przyda mu się smartwatch, na którym będzie mógł wykonać sobie pomiar pulsu i ciśnienia.

Ponieważ opaski Locon Life i Locon Life plus posiadają wbudowany moduł GPS, będziesz w stanie zawsze zlokalizować seniora. W przypadku jego zasłabnięcia, czy konieczności udzielenia mu pomocy, będziesz wiedział, gdzie go szukać! Taki zegarek to idealna ochrona dla Twojego bliskiego. Postaw na wygodę użytkowania i praktyczne rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny!