Opieka nad seniorem

Zegarek dla babci z sos — kiedy warto go podarować?

Starsza kobieta korzystająca z zegarka SOS dla seniroa

Codzienne obowiązki mogą nam dzisiaj znacznie utrudniać sprawowanie pełnej opieki nad rodzicami, dziadkami, czy starszymi członkami naszej rodziny. Staramy się utrzymywać możliwie jak najczęstszy kontakt telefoniczny, jednak nie zawsze nam się to udaje. Tu z pomocą przychodzi alternatywa dla telefonu komórkowego — praktyczny, łatwy w obsłudze zegarek z SOS dla babci lub dziadka. Szukając tego typu urządzenia, możesz też zwrócić uwagę na opaskę GPS z SOS dla seniora, która posiada jedynie dwa duże przyciski — jeden do wysyłania alertów SOS, drugi do wykonywania i odbierania połączeń głosowych. Tego typu urządzenie zapewnia coś znacznie więcej niż tylko stały kontakt i nie tylko doskonale sprawdzi się na prezent — można je podarować seniorowi także bez konkretnej okazji.

Skąd wiedzieć, że babcia potrzebuje zegarka z GPS?

Starsze osoby, nawet jeśli nam o tym nie mówią, bardzo potrzebują naszego wsparcia. Stały kontakt jest niezwykle istotny i ważny z punktu widzenia zdrowia emocjonalnego. Pamiętaj jednak, że warto podarować bliskiemu pewność, że w razie wystąpienia jakichkolwiek niespodziewanych problemówmoże on na Ciebie liczyć. Jeśli Twoja babcia jest starszą osobą, która sobie radzi, ale mimo wszystko widzisz, że potrzebuje opieki, jeśli seniorka ma problemy z pamięcią, lub kłopoty ze zdrowiem — z całą pewnością warto pomyśleć o podarowaniu jej inteligentnego gadżetu.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Nowoczesne rozwiązania także dla seniorów

Nowoczesne urządzenia są dzisiaj projektowanie nie tylko z myślą o ich młodszych użytkownikach. Producenci coraz częściej stawiają na rozwiązania, które w dużym stopniu ułatwiają nam codzienną opiekę nad naszymi bliskimi seniorami. Opaska SOS Locon Lifeopaska SOS, czy smartwatch dla starszej osoby to doskonały przykład narzędzia zapewniającego zarówno stały kontakt z bliskim, jak i, dzięki swoim funkcjom i połączeniu go z dedykowaną aplikacją, pomagającego dbać o bezpieczeństwo i komfort starszych osób.

Prezent urodzinowy dla babci — praktyczny pomysł na podarunek dla seniora

Kiedy zapytasz swoją babcię o to, co chciałaby dostać na swoje urodziny, często odpowie, że niczego jej nie brakuje i poprosi, abyś nie robił sobie kłopotu. Mimo wszystko jednak warto ofiarować jej podarunek, który nie zostanie rzucony w kąt, a bardzo jej się przyda i pozytywnie wpłynie na jej komfort i samopoczucie. Dlaczego zegarek dla babci z SOS będzie idealnym pomysłem na prezent dla ukochanej seniorki?

Zegarek damski dla babci

Ponieważ większość kobiet lubi otrzymywać biżuterię i wszelkie dodatki, zegarek damski dla babci może być doskonałym pomysłem na prezent. Klasyczne modele, chociaż często bardzo estetycznie wykonane, oprócz wskazywania aktualnej pory dnia, nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji. Inaczej wygląda to w przypadku inteligentnej opaski, czy smartwatcha z GPS dla seniora.

 

Inteligentne zegarki na kartę SIM z aplikacją Bezpieczna Rodzina

Opaska SOS z czujnikiem upadku, pulsometrem Locon Life Plus umożliwia seniorowi sprawdzenie aktualnej godziny i daty, a także pokazuje ilość wykonanych w ciągu danego dnia kroków. Co istotnie wpływa na komfort i poczucie bezpieczeństwa starszej osoby to fakt, że dzięki wyposażeniu urządzenia w pulsometr, babcia może w każdej chwili wykonać sobie pomiar ciśnienia i pulsu, a wynik odczytać wygodnie na ekranie. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w czujnik upadku — jeśli senior się przewróci, straci nagle przytomność i upadnie, na numer opiekuna zostanie wysłane natychmiastowe powiadomienie.

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku i aplikacją

Opaska z lokalizatorem dla babci Locon Life od Bezpiecznej Rodziny umożliwia szybkie i wygodne monitorowanie osób starszych w dedykowanej, polskiej aplikacji. Jeśli senior źle się poczuje, wystarczy, że użyje przycisku SOS, a na Twoim telefonie już po kilku sekundach pojawi się alert, że Twój bliski potrzebuje pomocy. Jeśli Twoja babcia upadnie, czy ulegnie wypadkowi i się przewróci, także zostaniesz o tym powiadomiony, ponieważ opaska SOS Locon Life posiada wbudowany czujnik upadku. Potrzebujący pomocy senior zawsze może więc liczyć na Twoje wsparcie!

Monitorowanie osób starszych za pomocą zegarka lub opaski z aplikacją

Aplikacja Bezpieczna Rodzina posiada funkcje, dzięki którym w dowolnym momencie masz możliwość monitorowania stanu zdrowia Twoich bliskich. Jeśli chcesz sprawdzić, jak czuje się babcia, wystarczy, że w usłudze włączysz pomiar ciśnienia i pulsu, a wynik po chwili odczytasz na swoim telefonie. Upewnisz się, że wszystko jest w porządku, lub, jeśli coś wzbudzi Twój niepokój, w porę zareagujesz.

Prezent urodzinowy dla babci? Opaska z lokalizatorem GPS!

Opaska SOS Locon Life, czy bardziej w typie zegarka z wyświetlaczem Locon Life Plus, oprócz wykonywania zdalnych pomiarów i wysyłania alarmów SOS, mają więcej funkcji, które sprawiają, że urządzenie staje się doskonałym pomysłem na prezent urodzinowy dla babci.

Dokładna informacja o lokalizacji bliskiego

Aplikacja zainstalowana na Twoim telefonie umożliwi Ci natychmiastowe lokalizowanie bliskiego. Z łatwością dowiesz się, w którym miejscu przebywa Twoja babcia w czasie rzeczywistym, a dzięki historii lokalizacji poznasz jej ulubione miejsca, w których seniorka przebywała w przeszłości.

Lokalizowanie babci przyda się przede wszystkim, jeśli starsza osoba ma problemy z pamięcią i obawiasz się, że może zaginąć. Aby nie dopuścić do sytuacji, w której nie wiadomo, gdzie podział się Twój bliski, warto na prezent, czy bez konkretnej okazji, podarować mu opaskę SOS z GPS lub inteligentny zegarek z GPS.

Opaska jak telefon komórkowy

Twoja babcia ma problem z obsługą swojego telefonu? Ciężko jej się przyzwyczaić do zabierania ze sobą urządzenia za każdym razem, kiedy wychodzi z domu? Ponieważ opaska z powodzeniem pełni funkcję telefonu, pozwoli być Ci z babcią w stałym kontakcie.

Strefy bezpieczeństwa, czyli najbardziej popularne miejsca, w których przebywa Twoja babcia

Z poziomu aplikacji Bezpieczna Rodzina, jako opiekun, możesz ustawić indywidualne strefy bezpieczeństwa. Funkcja ta jest gwarantem spokoju — bez konieczności zaglądania w telefon, dzięki powiadomieniom dowiesz się, czy Twoja babcia wyszła z domu, lub już do niego wróciła po wizycie lekarskiej, czy spacerze. Obszary możesz wybrać takie, jak tylko Ci odpowiadają — dom, park, przychodnia, sklep, mieszkanie bliskich przyjaciół. Alerty będą pojawiać się na Twoim telefonie za każdym razem, kiedy Twoja babcia pojawi się w danej lokalizacji, lub ją opuści.

Prezent dla babci, spokój o jej bezpieczeństwo dla Ciebie

Lokalizacja 24/7, bezpieczne strefy, funkcja telefonu, czujnik upadku, możliwość wykonywania najważniejszych pomiarów, czy powiadomienia SOS. Wszystkie funkcje inteligentnych opasek sprawiają, że Twoja seniorka może czuć się w pełni zaopiekowana — wreszcie poczuje, że w nagłej sytuacji może liczyć na Twoją pomoc i wsparcie. Prezent urodzinowy dla babci powinien być wyjątkowy, ale i bardzo praktyczny — wielofunkcyjna opaska SOS będzie doskonałym wyborem.