Opieka nad seniorem

Nowość w Bezpiecznej Rodzinie — opaska z czujnikiem upadku i funkcją pomiaru pulsu oraz ciśnienia przez seniora i opiekuna

Starsza kobieta z opaską Locon Life Plus z czujnikiem upadku

Chcesz mieć pewność, że w pełni opiekujesz się swoim bliskim? Zależy Ci na tym, aby senior czuł, że może na Tobie polegać i w każdej sytuacji liczyć na Twoją pomoc? W dobie nowoczesnych technologii zdalna opieka jest naprawdę prosta i wygodna — najlepszym tego przykładem jest nowość od Bezpiecznej Rodziny — opaska SOS GPS z czujnikiem upadku i funkcją pomiaru pulsu oraz ciśnienia przez seniora i opiekuna Locon Life Plus.

Opaska SOS, która może uratować życie Twojego bliskiego

Obowiązki zawodowe i codzienne życie zazwyczaj uniemożliwiają nam odwiedzanie naszych bliskich tak często, jakbyśmy chcieli. Trzeba jednak pamiętać, że dzięki nowoczesnym technologiom możemy z łatwością opiekować się członkami naszej rodziny zdalnie, a wszystkie najważniejsze powiadomienia związane z ich samopoczuciem i bezpieczeństwem odbierać w kilka sekund na naszym telefonie komórkowym. 

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Nowa opaska SOS z GPS Locon Life Plus i dedykowana do niej nasza aplikacja Bezpieczna Rodzina, pomogą Ci w pełni troszczyć się o bliskiego Ci seniora:

  • z poziomu usługi w każdej chwili możesz sprawdzić, jak czuje się starsza osoba. Zdalnie zmierzysz jej puls i ciśnienie, a wyniki po chwili pojawią się na ekranie Twojego telefonu; 
  • dzięki wbudowanemu czujnikowi upadku, kiedy senior się przewróci, na Twój smartfon wysłane zostanie odpowiednie powiadomienie. Zyskujesz cenny czas na udzielenie bliskiemu pomocy;
  • jeśli senior źle się poczuje, wystarczy, że przytrzyma tylko jeden przycisk, a alert SOS z dokładną lokalizacją bliskiego natychmiast pojawi się na Twoim telefonie.

Opaska SOS z wyświetlaczem i funkcją mierzenia pulsu i ciśnienia samodzielnie przez seniora

Większość opasek SOS dla osób starszych nie posiada wyświetlacza — Locon Life Plus to jednak udoskonalone urządzenie — senior wygodnie sprawdzi na nim datę, godzinę, a także ilość kroków, które wykonał w ciągu dnia. Co więcej, Locon Life Plus umożliwia już nie tylko zdalne wykonywanie pomiarów — puls i ciśnienie senior może zmierzyć sobie samodzielnie — wynik po chwili pojawi się na monitorze opaski. 

 

Opaska SOS z GPS dla seniora Locon Life Plus i Aplikacja Bezpieczna Rodzina

Opaska SOS Locon Life Plus działa z dedykowaną aplikacją Bezpieczna Rodzina. Dzięki usłudze:

  • zdalnie mierzysz puls i ciśnienie seniora, a wynik odczytujesz na ekranie swojego telefonu;
  • odbierasz powiadomienia o upadku;
  • lokalizujesz bliskiego 24/7 — nie musisz obawiać się o to, że senior zaginie — zawsze wiesz, gdzie się znajduje;
  • odbierasz alerty SOS z dokładną lokalizacją seniora, kiedy ten potrzebuje pomocy;
  • ustawiasz Strefy Bezpieczeństwa i odbierasz powiadomienia, kiedy bliski pojawi się w danym miejscu, lub je opuści;
  • masz wgląd do historii lokalizacji — widzisz, w których miejscach Twój bliski przebywał w przeszłości.

Jesteś spokojny, bo wiesz, co dzieje się z Twoim bliskim. Senior zaś zyskuje większy komfort i pewność, że zawsze może na Ciebie liczyć. 

Należy pamiętać, że opaska wykonuje pomiary referencyjne i nie jest produktem medycznym. Jeżeli Twój bliski cierpi na poważniejsze problemy z sercem, konieczne może okazać się korzystanie z profesjonalnego sprzętu medycznego.

Opaska SOS z pomiarem pulsu i czujnikiem upadku dla każdego seniora i nie tylko

Czy opaska SOS z pomiarem pulsu nadaje się tylko dla osób starszych? Czy opaska SOS z czujnikiem upadku to urządzenie wyłącznie dla seniorów? Otóż nie! Opaska SOS to coś, co może przydać się absolutnie każdemu! Jeśli szukasz narzędzia z pomiarem pulsu na nadgarstek dla siebie, swojej ciężarnej partnerki, siostry, czy brata — opaska SOS Locon Life Plus na pewno się sprawdzi. Jeśli martwisz się o niepełnosprawne dziecko i potrzebujesz dla niego czegoś lekkiego z czujnikiem upadku — nasze urządzenie również spełni tu swoją rolę.

Do prawidłowego działania urządzenia niezbędne jest wyposażenie go w kartę SIM. Na naszej stronie możesz wybrać opcję, w której otrzymujesz opaskę z kartą lub bez.

Czujnik upadku, pomiar pulsu, czyli najważniejsze funkcje, które powinna mieć opaska SOS

Opaska SOS dla seniora z pomiarem pulsu daje nie tylko poczucie bezpieczeństwa. Daje potrzebną na co dzień spokojną głowę. Daje gwarancję, że po naciśnięciu przycisku sos wyśle do nas nasz bliski natychmiastowe powiadomienie. Czujnik upadku jest naprawdę wrażliwy, dlatego i on nie zawiedzie w sytuacji, w której trzeba będzie zaalarmować opiekuna, że coś się dzieje.

Aby dokonać pomiaru ciśnienia krwi, opaska SOS dla seniora łączy się z aplikacją opiekuna i przesyła wynik badania na Twój telefon. Tak samo dzieje się z pomiarem pulsu, saturacji, czy temperatury.

Opaska SOS dla seniora  po co w niej czujnik upadku?

Dla Twojego bliskiego, czujnik upadku może okazać się ratunkiem! Opaska SOS dla seniora, która wyposażona jest w tego typu funkcję sprawia, że starsza osoba po prostu czuje się bezpieczniej. Nie ukrywajmy — seniorzy, zwłaszcza ci, którym podstawowe czynności sprawiają wiele trudności, często ulegają wypadkom.

Dla Twojego bliskiego opaska GPS będzie swego rodzaju codziennym zabezpieczeniem, a nie jedynie urządzeniem z pomiarem pulsu i ciśnienia.