Monitoring zdrowia

Pomysł na prezent na Dzień Ojca – śmieszny, praktyczny i wyjątkowy

Pomysł na prezent na Dzień Ojca to niewiadoma, która spędza sen z powiek wielu osobom. Należysz do tej grupy? Dobrze trafiłaś bądź trafiłeś — my ich mamy mnóstwo. Zobacz nasze propozycje podarunków dla taty: śmiesznych, wyjątkowych i praktycznych. Daj się zainspirować.

Pomysł na prezent na Dzień Ojca – co wybrać?

Pomysł na prezent na Dzień Ojca może być kłopotliwą kwestią, ale zdecydowanie taką być nie musi. Wystarczy zastanowić się, co ucieszyłoby tatę. Nikt nie zna go lepiej, niż jego własne dzieci. Jeśli twój tata jest osobą praktyczną, z pewnością doceni coś, co będzie użyteczne i przydatne na co dzień. Gdy lubi dowcipy, a i docenia poczucie humoru, nie pozostaje ci nic innego, jak podsunąć mu kolejny powód do śmiechu. A jaki prezent dla taty, który nic nie chce i wszystko ma? To zdecydowanie musi być coś wyjątkowego.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Pomysł na prezent na Dzień Ojca  — śmieszne prezenty dla taty

Ciekawym pomysłem na oryginalny podarunek jest śmieszny prezent dla taty. Może to być na przykład personalizowany gadżet lub koszulka, które nawiązują do hobby taty czy jego ulubionego powiedzonka. W tej roli doskonale sprawdzi się kubek, T-shirt, kapcie, ale i poduszka czy breloczek. Fantastycznym pomysłem jest również okolicznościowa skrzynka, która do złudzenia przypomina kuferek narzędziowy. Może się w niej znaleźć zarówno wyszukany alkohol, jak i słodycze, ale również koszula czy krawat. Taki prezent idealnie nadaje się dla każdego fana motoryzacji czy mechanika — tak samo jak personalizowany multitool, czyli młotek, siekierka, śrubokręt, nóż, kombinerki, otwieracz do butelek, obcinacz do przewodów, piła, pilnik, skrobaczka do ryb w jednym. Z obowiązkowym dopiskiem „Tata — pogromca usterek” czy „Tata — wybitny fachowiec”. Śmieszne prezenty dla taty to także personalizowane słodycze, ale i plakaty z karykaturą bądź ujmującymi słowami (np. Jeśli nie znasz żadnego superbohatera, nie poznałeś jeszcze mojego taty). Ojciec o wybitnym poczuciu humoru powinien też docenić szczotkę dla łysego czy „Tabletki na olewanie wszystkiego” (w tej roli sprawdzają się naturalnie cukierki w formie kapsułek, zapakowane w słoiczek) lub apteczka pomocy finansowej z zastrzykiem gotówki.

Prezent na dzień ojca

Wyjątkowy prezent dla taty na Dzień Ojca

Dzień Ojca może być także okazją do podarowania tacie czegoś, co wywołuje wzruszenie (w tej roli sprawdzają się prezenty sentymentalne) bądź spełnienia marzenia. Co powiesz na stworzenie okazji do doświadczania, przeżycia czegoś niezwykłego? Prezentem zapowiadającym wiele emocji jest voucher lub bon — nie tylko na ekstremalne aktywności.

Nasz pomysł na prezent na Dzień Ojca to:

 • wyjście na mecz piłki nożnej,
 • degustacja piwa lub wina, kolacja degustacyjna (np. potraw wegańskich),
 • wizyta w parku zwierząt morskich,
 • weekendowa wycieczka do atrakcyjnego dla taty miasta zarówno w Polsce, jak i w Europie (wystarczy kupić bilet na pociąg lub samolot oraz wynająć nocleg),
 • lot balonem,
 • wizyta w muzeum, na przykład Volkswagena,
 • rejs motorówką,
 • lekcje gry w tenisa,
 • spływ kajakowy,
 • kurs fotografii,
 • masaż leczniczy czy relaksacyjny,
 • kurs gotowania,
 • lekcja gry na instrumencie,
 • kurs nauki pływania,
 • karnet do kina, teatru, filharmonii,
 • jazda 4×4 na torze kartingowym,
 • przejażdżka samochodem rajdowym,
 • wyścigi na torze kartingowym.

Pomysł na prezent na Dzień Ojca  — praktyczny prezent dla taty

Tata, który ceni rozwiązania użyteczne, z pewnością doceni gadżet, który pomoże mu zadbać o zdrowie, poprawi komfort codziennego funkcjonowania, a i da mu poczucie bezpieczeństwa. W tej roli doskonale sprawdzi się wielofunkcyjna opaska, która mierzy różne parametry życiowe, pozwala także być w stałym kontakcie z bliskimi, a i szybko reagować w sytuacjach zagrożenia. Warte uwagi są opaski Locon: opaska SOS Locon i opaska SOS Locon Life.

Jakie posiadają atuty? Którą wybrać? Sporo zależy od stanu zdrowia, potrzeb i stylu życia taty. Obydwie opaski Locon pozwalają na wykonanie referencyjnych pomiarów ciśnienia i pulsu w autorskiej aplikacji — tak zdalnie w aplikacji, jak i bezpośrednio z urządzenia. Opaska Locon Life Plus umożliwia także wykonanie pomiaru saturacji i temperatury. Dzięki opaskom możliwe jest także odbieranie i wykonywanie połączeń (posiadają zainstalowaną kartę SIM z dostępem do nielimitowanych minut. Dzięki temu odbierają i wykonują połączenia).  To jednak nie wszystko.

Opaski Locon posiadają też czujnik upadku, dzięki któremu wysyłają do opiekuna natychmiastowe powiadomienie, kiedy tata się przewróci lub nagle zasłabnie i upadnie. Dzięki lokalizacji GPS, GSM i Wi-Fi zawsze masz pewność, że znasz miejsce pobytu seniora. Jeśli tata źle się poczuje lub znajdzie się w sytuacji zagrożenia, wyśle na twój telefon sygnał SOS, który otrzymasz natychmiast w formie SMS-a. Co je różni? Opaska SOS Locon Life to proste w obsłudze urządzenie, które posiada zaledwie dwa duże przyciski: jeden do szybkiego wzywania pomocy, drugi do odbierania połączeń przychodzących. Opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus jest doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)