Smartwatche dla dzieci

Powrót do domu po zmroku – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

smartwatch dla dziecka

Samodzielny powrót do domu, zwłaszcza po zmroku, dla rodziców jest sytuacją, która wyzwala napięcie i stres. Niestety to często nie kwestia wygody, a konieczność. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Kiedy dziecko może wracać samo do domu?

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Samodzielne wychodzenie do szkoły, jak i powrót do domu, to duże ułatwienie dla rodziców, często także konieczność. Od kiedy jest to możliwe i zgodne z prawem?

Prawo o ruchu drogowym stanowi, że samodzielnie z drogi mogą korzystać dzieci, które ukończyły 7 rok życia. Zasada ta nie dotyczy strefy zamieszkania — na tym terenie powyższe zasady nie obowiązują.

Podejmując decyzję o samodzielnym powrocie dziecka do domu ze szkoły trzeba wziąć pod uwagę także inne okoliczności niż kwestie natury prawnej. To na przykład dojrzałość i gotowość dziecka do podjęcia wyzwania, ale i charakter drogi powrotnej (jej bezpieczeństwo, długość, ewentualne zagrożenia). Duże znaczenie ma, czy dziecko wracające z zajęć do domu ma do pokonania osiedlową alejkę czy też ruchliwą ulicę.

Niezależnie od sytuacji należy pamiętać, że nie wolno przeceniać dzieci i że to na rodzicach spoczywa obowiązek zadbania o bezpieczeństwo dzieci. O czym powinni pamiętać? Kluczowe jest zapoznanie młodego człowieka z zasadami bezpieczeństwa oraz podjęcie różnych środków ostrożności (odblask, smartfon, smartwatch, np. Locon Watch Lite czy Locon Watch Video).

  1. Wytłumacz dziecku zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego

Aby powrót dziecka do domu, tak po zmroku, jak i za dnia, był bezpieczny, najważniejsze jest, by dziecko znało ogólne zasady bezpieczeństwa oraz podstawowe zasady ruchu drogowego. Co trzeba mu wpoić?

Przede wszystkim młody człowiek musi wiedzieć, że:

  • przez jezdnię przechodzi się wyłącznie w wyznaczonych miejscach: „na pasach”, na zielonym świetle, zawsze ostrożnie, po uprzednim rozejrzeniu się, czy nie nadjeżdża samochód,
  • nie wolno: rozmawiać z nieznajomymi, oddalać się z nimi, brać prezentów,
  • w razie konieczności, poczucia zagrożenia czy chęci uzyskania pomocy, należy poprosić o nią osobę dorosłą, najlepiej rodzica. By to dziecku umożliwić, dobrze jest zaopatrzyć je w smartfon, a jeszcze lepiej w smartwatch. To urządzenie, które przypomina klasyczny, elektroniczny zegarek noszony na nadgarstku.

Podaruj dziecku smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia i GPS

Nowoczesny zegarek z GPS z wbudowanym telefonem —  na przykład smartwatch GPS Locon Watch Lite czy Locon Watch Video — to gadżet, który docenią tak dzieci, jak i rodzice. Dlaczego?

Młodym użytkownikom spodoba się to, że smartwatch świetnie wygląda, ma duży, dotykowy wyświetlacz, aparat fotograficzny, krokomierz i gry. Dla rodziców zaś ważne jest to, że urządzenie ma:

  • wbudowany telefon z nielimitowaną ilością minut,
  • przycisk SOS,
  • lokalizator GPS dający możliwość ustalenia stref bezpieczeństwa i przeanalizowania historii lokalizacji,
  • funkcję nasłuchu.

Kiedy dziecko ma przy sobie zegarek z GPS, rodzic w swoim telefonie może w każdej chwili sprawdzić, jakie jest jego położenie, czy dotarło do szkoły, czy też z niej wyszło i zmierza do domu. Jednocześnie kilkulatek, po wciśnięciu jednego guzika na swoim smartfonie, może wysłać do rodzica sygnał S.O.S. z pilną prośbą o wsparcie.

To sprawia, że smartwatch Locon pozwala na bycie w stałym kontakcie z bliskimi (Locon Watch Lite pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych, a czy Locon Watch Video dodatkowo na rozmowy video), a i reagować, gdy to konieczne.

  1. Zaopatrz dziecko w odblaski

Dziecko, które wraca do domu po zmroku, musi być dobrze widoczne na drodze. To dlatego warto zaopatrzyć je w odblaski. Te powinny być umieszczone w widocznym miejscu, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Czy wiesz, że odblaski pozwalają dostrzec pieszego przez kierowcę już z odległości kilkuset metrów, a bez odblasków z zaledwie 30 metrów? To często za mały dystans na odpowiednią reakcję.

Odblaski są bardzo różne. Mogą być zintegrowane z odzieżą (kurtką, spodniami, rękawiczkami czy czapką, ale także butami), jak i plecakiem czy workiem na obuwie. Nowością są plecaki diodami LED, które są ukryte pod taśmą. W ciągu dnia nie są widoczne, zaś wieczorem można je włączyć przyciskiem, a i wybrać odpowiedni tryb oświetlenia.

Odblaski mają też formę naszywek, naklejek, breloków i zawieszek. Są zwykle atrakcyjne i miłe dla oka, łatwo dostępne i niedrogie. Zdecydowanie warto z nich korzystać. To prosty sposób na poprawę widoczności o bezpieczeństwa dziecka w ruchu ulicznym. Nie sposób ich przecenić.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)