Smartwatche dla dzieci

Zegarek dla pierwszaka — jaki wybrać?

zegarek dla dziecka

Dziecko z chwilą rozpoczęcia nauki w szkole staje przed nowymi wyzwaniami. Aby je wesprzeć, dodać odwagi  oraz pomóc radzić sobie z różnymi zadaniami, warto nie tylko rozmawiać, ale i wyposażyć młodego człowieka w gadżety ułatwiające życie. Jednym z nich jest zegarek. Jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o jego kupnie?

Rodzaje zegarków dla dzieci

Zegarki dla dzieci mogą być różne. Najbardziej ogólny podział obejmuje zegarki klasyczne — z tarczą analogową (cyferblatem) oraz zegarki elektroniczne (z wyświetlaczem elektronicznym (zegarek cyfrowy). Taki zegarek, oprócz wskazywania godziny, ma wiele innych funkcji. Pokazuje datę, posiada również stoper czy alarm. Doskonale zastępuje budzik.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa także smartwatch. To inteligentne urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka i smartfona. Dzięki temu, że jest wyposażone w Wi-Fi, Bluetooth, GPS czy GSM, pozwala na:

  • odbieranie i nawiązywanie połączeń głosowych,

Na przykład zegarek z GPS dla dziecka Locon Watch Lite czy smartwatch Locon Watch Video posiada wbudowaną kartę SIM, co umożliwia nielimitowane połączenia do osób, które są wpisane do książki telefonicznej urządzenia. Locon Watch Video oferuje także video rozmowy. Można więc dziecko nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. To dlatego smartwatch doskonale sprawdza się jako pierwszy telefon dziecka, który zawsze można mieć przy sobie — na nadgarstku:

  • nasłuch otoczenia,
  • przycisk SOS,

Alarm SOS dziecko może wywołać zawsze, gdy czuje się zagrożone, zachoruje, zgubi się lub ulegnie wypadkowi. Wówczas rodzic, który otrzymuje powiadomienie, może szybko udzielić pomocy bądź wsparcia,

  • ustalenie lokalizacji dziecka,

Źródła lokalizacji, z których korzysta zegarek dla dzieci (z GPS i kartą SIM) sprawiają, że rodzic — po zainstalowaniu na swoim telefonie aplikacji — w dowolnej chwili może zerknąć na mapę, by zobaczyć, gdzie jest syn czy córka.

Dzięki lokalizacji 24/7 możliwe jest także udostępnienie lokalizacji, prześledzenie historii lokalizacji i ustalenie stref bezpieczeństwa (np. dom, szkoła, park czy zajęcia dodatkowe). Dzięki temu rodzic zostaje poinformowany za każdym razem, kiedy dziecko się w nich pojawi się bądź je opuści.

Jaki zegarek wybrać dla pierwszaka?

Jaki zegarek wybrać dla pierwszaka? Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna. Wiele bowiem zależy od dojrzałości, umiejętności i potrzeb dziecka, ale i oczekiwań rodziców. Co rozważyć, decydując się na każdą z opcji?

Jeśli wybór padł na zegarek analogowy, tradycyjny z cyferblatem, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne modelu dla dziecka, ale i kwestie techniczne, takie jak czytelność tarczy oraz oznaczeń.

Ważne jest, by zegarek dla pierwszaka miał duże, wyraźne, arabskie cyfry (najlepiej kontrastowe do koloru tarczy). Nie mniej ważne jest, by wskazówki różniły się od siebie długością i grubością, a najlepiej także barwą. To pozwoli na bezproblemowe odczytywanie godziny, co dla wielu maluchów jest jeszcze trudne. Starsze dzieci mogą mieć zegarek, w którym zamiast liczb są kreski, kropki lub inne symbole.

Zegarek elektroniczny dla dziecka jest z pewnością łatwiejszy w użytkowaniu (godziny wyświetlane są na cyfrowym wyświetlaczu). By zorientować się w czasie, nie trzeba więc „znać się na zegarku”. Wybierając go, warto skupić się na komforcie użytkowania. Kluczowe są takie kwestie jak odpowiednia wielkość tarczy i wygodny pasek (najlepszy materiał to silikon, skóra lub parciany materiał). Nie mniej istotne jest, by zegarek był wodoodporny i odporny na uszkodzenia.

Dla wielu rodziców najlepszym wyborem jest smartwatch, który swoją funkcjonalnością nie tylko ułatwia życie, ale i zwiększa bezpieczeństwo dziecka, zapewnia także spokój jego opiekunom.

Takie rozwiązanie doceniają także dzieci. Warto pamiętać, że na przykład Locon Watch Lite czy smartwatch Locon Watch Video to nie tylko możliwość stałego kontaktu z rodzicem czy przyjaciółmi, szybkiego wezwania pomocy i ustalenia lokalizacji dziecka, ale także designerski wygląd (ładne kolory, kolorowy i dotykowy wyświetlacz), krokomierz, gra czy aparat telefoniczny.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)