Monitoring zdrowia

Praktyczny prezent dla taty na Dzień Ojca — 5 pomysłów

Kobieta ze starszym ojcem

Dzień Ojca, święto obchodzone corocznie 23 czerwca, to doskonała sposobność, by okazać tacie miłość, szacunek i wdzięczność, także sympatię. Można to zarobić zarówno słowami, jak i podarunkiem. Na jaki prezent się zdecydować? Można postawić na użyteczność – to powinno się tacie bardzo spodobać. Zobacz nasze pomysły na praktyczny prezent na Dzień Ojca.

 1. Praktyczny prezent dla taty — zestaw do grilla w walizce

Jeśli tata jest miłośnikiem grilla, z pewnością przyda mu się, a i spodoba, profesjonalny zestaw do grilla, także personalizowany, to jest opatrzony imieniem bądź „tytułem: Grill Majster czy Król Grilla.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Doskonały zestaw akcesoriów do grilla zawiera wiele niezbędnych do pichcenia na powietrzu akcesoria, koniecznie wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna. To sprawi, że prezent dla taty będzie nie tylko użyteczny i cieszący oko, ale i posłuży dłużej.

W zestawie grillowym zwykle znajduje się łopatka do obracanie, widelec do pieczenia, szczypce, pędzelek, nóż do porcjowania czy długie szpikulce do szaszłyków. Dobrze, by przedmioty były umieszczone w atrakcyjnym opakowaniu, na przykład poręcznej walizce czy skrzynce.

 1. Praktyczny prezent dla taty na Dzień Ojca — maszynka do strzyżenia

Kolejną propozycją na praktyczny prezent dla ojca jest maszynka do strzyżenia. Ważne, by nie była przypadkowa.

Idealny model jest wyposażony w różne końcówki (do włosów, ale i na przykład przystrzygania brody), posiada także różne funkcje (np. maszynka 2w1 przeznaczona zarówno do obcinania włosów, jak i regulowania zarostu na twarzy). Ważna jest także możliwość ustawienia długości strzyżenia oraz rodzaj zasilania. Na rynku można znaleźć maszynki akumulatorowe, sieciowe lub akumulatorowo-sieciowe.

Nie mniej ważne, by urządzenie było miłe dla oka, a także poręczne i wygodne w użytkowaniu (np. miało antypoślizgowy uchwyt). Dobrze jest wybrać model bezprzewodowy, który zapewni swobodę ruchów podczas domowej pielęgnacji włosów czy brody.

Praktyczny prezent dla taty na dzień ojca 5 pomysłów

 1. Praktyczny prezent dla taty na Dzień Ojca — opaska SOS z wyświetlaczem

Fantastycznym prezentem, który zadba o zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo taty jest opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus. Dlaczego?

Przede wszystkim opaska ma wbudowany telefon, dzięki czemu tata może być w stałym kontakcie z najbliższymi. Ponadto mierzy ciśnienie i puls, dzięki czemu można w prosty sposób kontrolować swoje zdrowie, a najważniejsze pomiary życiowe wykonywać również zdalnie, za pomocą aplikacji.

Co więcej, po zainstalowaniu na swoim telefonie aplikacji, możesz lokalizować tatę 24/7 czy monitorować jego zdrowie za pomocą pomiarów ciśnienia, pulsu, saturacji i temperatury. Dodatkowo czujnik upadku wyśle do opiekuna alert, jeśli nagle upadnie.

Do opaski SOS można wybrać usługę Mój Opiekun Premium. Dzięki niej powiadomienia o upadku i alerty SOS wysłane zostaną także do ratownika medycznego, który podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia (co jest szczególnie ważne u osób w podeszłym wieku czy mieszkających samotnie). Usługa Mój Opiekun została bardzo dokładnie wyjaśniona w naszym artykule, przeczytaj koniecznie!

 1. Praktyczny prezent dla taty na Dzień Ojca — mata do akupresury

Kolejną propozycją prezentu dla taty na Dzień Ojca jest mata do akupresury. Co to takiego? Niezwykle pomocne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się przy:

 • bólach kręgosłupa i pleców, bólach karku,
 • bólach stawów, bólach nóg,
 • zmianach zwyrodnieniach, stanach zapalnych narządu ruchu,
 • migrenach i napięciowych bólach głowy,
 • napięciu i stresie,
 • stanie przemęczenia i osłabienia organizmu,

Mata do akupresury jest zwykle podłużna, ma kształt prostokąta. Często jest do niej dołączona poduszka bądź wałek, a całość zapakowana zostaje w estetyczny, praktyczny worek bądź torbę.

Wszystkie elementy zestawu wyposażone są w ułożone w kilku rzędach kolce. Te w kontakcie ze skórą oraz pod ciężarem ciała uciskają różne okolice ciała, przynosząc ulgę. Podczas korzystania z maty do akupresury pojawia się zaczerwienienie skóry oraz drobne wgłębienia, które świadczą o leczniczym działaniu maty i lepszym ukrwieniu danego miejsca.

Kolejnym pomysłem na prezent, który pomoże zadbać Twojemu tacie o zdrowie, jest wykupienie mu badań krwi. O tym, dlaczego badania profilaktyczne są tak istotne, jakie i kiedy warto je robić, dowiesz się z naszego tekstu.

 1. Praktyczny prezent na Dzień Ojca — zestaw narzędzi

Jeśli twój tata jest majsterkowiczem, z pewnością ucieszy go profesjonalny zestaw różnych narzędzi. Te sprawdzą się w różnych okolicznościach: w domu, na działce, w warsztacie czy garażu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw dla taty? Ważny jest zarówno skład zestawu (idealne narzędzia są uniwersalne, przydadzą się do pracy z samochodem, motocyklem, rowerem, urządzeniami domowymi czy ogrodowymi), jak i jego jakość (to bardzo ważne).

Zestaw może zawierać różne narzędzia, takie jak młotek, śrubokręty, miarki, szczypce, noże, adaptery, nasadki, przeguby, bity, pokrętła, uchwyty czy klucze. Dobrze, by całość była umieszczona w estetycznym i praktycznym opakowaniu, na przykład walizce z metalowymi zatrzaskami.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)