Bezpieczne Zwierzę, Gps dla kota, Lokalizatory dla zwierząt, Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem, Smartwatche dla dzieci

Wakacje na campingu: Jak zorganizować idealny wypad?

wakacje bezpieczeństwo wyjazd dziecko senior zwierze monitoring zdrowia camping lato

Wakacje na campingu: Jak zorganizować idealny wypad?

Wakacje na campingu to fantastyczny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz czerpanie radości z kontaktu z naturą. Ponieważ takie wypady mają wiele zalet, ale i wiążą się z nimi różne wyzwania, trzeba się do nich dobrze przygotować. Co przemyśleć i spakować, by urlop był wyjątkowy?

Jak zorganizować idealny wypad na camping w wakacje?

Aby zorganizować idealne wakacje na campingu, należy skupić się na kilku kwestiach, takich jak wybór lokalizacji i terminu pobytu na polu namiotowym, zgromadzenie stosownego wyposażenia oraz spakowanie niezbędnych rzeczy.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Najważniejsze jest, by wybrać miejsce na wypoczynek. Najczęstszym wyborem jest okolica, która oferuje takie atrakcje jak rzeka, las, góry, jezioro czy morze. Dla wielu osób kluczem wyboru są udogodnienia, jakie oferuje kemping na przykład prysznice i  toalety, prąd, miejsce do gotowania czy stołówka. Dużą popularnością cieszą się też kempingi z rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjną (baseny, SPA, wypożyczalnia sprzętu, animacje).

Jak wybrać odpowiedni kemping? Przede wszystkim określ preferencje i potrzeby, przejrzyj oferty, sprawdź udogodnienia i dodatkowe atrakcje, zweryfikuj dostępność, zwróć uwagę na opinie, weź pod uwagę koszty czy możliwość zakwaterowania z psem. Kolejnym krokiem jest zarezerwowanie miejsca. Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem.

Na kolejnym etapie przygotowań bardzo ważne jest zorganizowanie sprzętu kempingowego (kupienie, wypożyczenie, sprawdzenie stanu sprzętu już posiadanego). To namiot (koniecznie odpowiedniej wielkości), maty lub dmuchane materace, śpiwory, także latarki, lampki kempingowe, zapasowe baterie. Nieco mniej akcesoriów wymaga namiot glampingowy czy domek mobilny.

Ważny jest także sprzęt do gotowania (w zależności od wybranej opcji wyżywienia): kuchenka gazowa lub grill, butle gazowe, zapalniczki i zapałki, garnki, patelnie, sztućce, talerze, kubki czy grzałki bądź czajniki elektryczne. Na campingu przydadzą się także łatwe do przygotowania dania, które nie wymagają zbyt wielu składników oraz pojemniki na żywność, lodówka turystyczna, worki na śmieci.

Co spakować na wakacje na campingu?

Na etapie pakowania trzeba dobrze przemyśleć garderobę i do torby podróżnej włożyć warstwowe ubrania (szybkoschnące spodnie, komfortowe dresy, docieplające bluzy, komfortowe spodenki i termoaktywne koszulki), odzież przeciwdeszczową, wygodne buty do chodzenia, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne i czapkę.

Nie wolno zapomnieć o higienie osobistej. Potrzebne są ręczniki, mydło lub żel pod prysznic, szampon i odżywka, także papier toaletowy, środki higieniczne. Niezbędna jest również apteczka zawierająca bandaże, plastry, środki przeciwbólowe i leki przyjmowane stale, repelent na owady, kremy przeciwsłoneczne z wysokim SPF.

Wakacje na campingu — gadżety i dokumenty

Przydadzą się również książki, audiobooki, ebooki i czytniki, gry planszowe, lornetki, sprzęt sportowy czy wędkarski, w zależności od preferencji i zainteresowań. Pomocne mogą być mapy okolicy, przewodniki turystyczne, kompas lub GPS.

Nie wolno zapomnieć o dokumentach, takich jak dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta płatnicza, gotówka, karta EKUZ i ubezpieczenie turystyczne (przydają się za granicą).

Warto mieć ze sobą także smartfon oraz powerbank, także inne pomocne gadżety:

Wspomniane urządzenia, dzięki temu, że są wielofunkcyjne i bardzo użyteczne, znacząco poprawiają komfort funkcjonowania. Ponieważ zapewniają poczucie bezpieczeństwa, w dużej mierze sprawiają, że pobyt na campingu jest przyjemny, bezstresowy, beztroski. Dlaczego?

Smartwatch, opaska SOS i alarm osobisty:

  • zapewnia stały kontakt z bliskimi. Ma wbudowany telefon, kartę SIM i nieograniczone minuty na rozmowy,
  • umożliwia ustalenie lokalizacji i śledzenie jej w czasie rzeczywistym (co może być pomocne w przypadku zaginięcia),
  • informuje bliskich bądź ratowników medycznych o potrzebie pomocy czy wsparcia (pozwala na to czujnik upadku, który wykrywa zasłabnięcie, utratę przytomności czy upadek oraz przycisk SOS, który można w dowolnej chwili aktywować).

Dodatkowo smartwatch Locon Life i Locon Watch Health mierzą także parametry życiowe: ciśnienie krwi, tętno, saturację oraz temperaturę ciała. Pozwala także na przechowywanie historii pomiarów zdrowotnych i udostępnienie danych lekarzowi, jak i powiadamianie o nietypowych parametrach zdrowotnych.

Z kolei lokalizatory Locon ułatwiają pobyt na campingu z czworonogiem, ponieważ pozwalają na ustalenie strefy bezpieczeństwa, posiadają funkcję wirtualnego ogrodzenia, zdalnego wydawania komend oraz nasłuchu otoczenia. Sprawdzają się także w sytuacjach kryzysowych, gdy zwierzak ucieknie bądź się zgubi.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)