Monitoring zdrowia

5 pomysłów na prezent dla rodziców na długi weekend sierpniowy

prezent dla rodzicow dlugi weekend

Prezent dla rodziców to fantastyczny sposób wyrażenia miłości, sympatii i wdzięczności. Aby sprawić radość mamie i tacie, nie trzeba czekać do rocznicy ślubu czy Gwiazdki. Doskonałą okazją może być chęć spełnienia jakiegoś marzenia, a impulsem zarówno potrzeba serca, jak i zbliżający się długi weekend sierpniowy. Chcesz zaskoczyć najbliższych? To fantastycznie! Podpowiemy jak to zrobić.

Jaki wybrać wspólny prezent dla rodziców na długi weekend sierpniowy?

Długi weekend sierpniowy zachęca do tego, by odetchnąć i naładować akumulatory, spotkać się z rodziną bądź przyjaciółmi lub zmienić otoczenie i gdzieś wyjechać. Dotyczy to nie tylko osób posiadających zobowiązania zawodowe i ograniczoną pulę dni urlopowych, ale i seniorów, którzy cieszą się urokami emerytury.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Jak zachęcić rodziców do zrobienia czegoś wyjątkowego? Czym ich zaskoczyć? Zobacz 5 pomysłów na prezent dla rodziców na długi weekend sierpniowy.

1. Oryginalny prezent dla rodziców: aktywności i doświadczenia

Rodzicom na okoliczność zbliżającego się sierpniowego, długiego weekendu można podarować voucher na wydarzenie pełne wrażeń, które sprawi radość, przyjemność, relaks. Na co się zdecydować? Przede wszystkim należy pomyśleć o mamie i tacie – co sprawił im radość. Dlaczego to ważne?

Prezent dla rodziców może być mały i duży, drogi i tani, symboliczny i wystrzałowy, tak praktyczny, jak i zwariowany – najważniejsze, by nie był przypadkowy. Przygotowując niespodziankę trzeba wziąć pod uwagę zarówno temperament i usposobienie rodziców, potrzeby i marzenia, ale także stan zdrowia.

Uniwersalne propozycje na prezent dla rodziców to:

 • kolacja w ciemności dla dwojga
 • magiczna kolacja dla dwojga
 • komediowa kolacja dla dwojga

Dla miłośników błogiego leniuchowania idealna opcja to:

 • romantyczny masaż dla dwojga
 • całodniowe tropikalne wakacje pod palmami
 • całodzienny pobyt w SPA

Łasuchy i smakosze z pewnością ucieszy:

 • degustacja czekolady dla dwojga
 • zwiedzanie winnicy z degustacją
 • degustacyjna kolacja dań wegańskich
 • degustacja czekolady dla dwojga
 • pokaz kulinarny dla dwojga
 • degustacja whisky dla dwojga

Rodzice, którzy są aktywni, odważni i otwarci na mocne wrażenia, na pewno docenią:

 • lot widokowy balonem dla dwojga
 • niezapomnianą przygodę dla dwojga w parku rozrywki
 • całodzienne wodne szaleństwo w termach
 • lot helikopterem dla dwojga
 • jazdę 4×4 dla dwojga
 • rejs motorówką
 • spływ kajakowy dla dwojga

2. Nietypowy prezent dla rodziców: wyjazd

Wspaniały, choć dość nietypowy prezent dla rodziców, to wyjazd – zarówno krótki, jak i dłuższy. Wypad może być tak zorganizowany i zaplanowany, jak i spontaniczny, realizowany na podstawie vouchera zarówno na wyjazd weekendowy, jak i dłuższy turnus (voucher na wyjazd dla rodziców można pięknie lub pomysłowo zapakować).

 

 

Co wybrać? To również zależy od usposobienia i preferencji rodziców. O ile niektórych ucieszy:

 • pobyt w hotelu wraz z wyżywieniem oraz pakietem zabiegów rehabilitacyjnych i SPA, gdzie można leniuchować, a i pozwolić zadbać o ciało profesjonalistom,
 • kilka dni spędzonych nad jeziorem w leśnej głuszy, gdzie całymi dniami można łowić ryby, zbierać jagody i grzyby oraz pływać łódką,

Innych taki spokojny weekend z dala od ludzi i miejskich wrażeń może znużyć czy zmęczyć.

Dla miłośników gwaru, ludzi, energii i różnych atrakcji spełnieniem marzeń może być na przykład wyjazd do modnego kurortu nad morzem, jeziorem czy w górach. Zdecydowanie warto to wziąć pod uwagę.

3. Praktyczny prezent dla rodziców: przedmiot, który sprawi radość

Długi weekend sierpniowy można także spędzić w domu, na przykład w ogrodzie lub na pobliskiej działce. Aby tegoroczny wypoczynek był jeszcze bardziej udany, warto podarować rodzicom coś, co umili czas czy wspólne biesiadowanie z przyjaciółmi czy rodziną.

Co to może być? Naturalnie zależy to od potrzeb rodziców, ale i tego, jak lubią spędzać wolny czas, co jest dla nich ważne. W roli doskonałego prezentu sprawdzi się bowiem zarówno świetna planszówka, jak i stylowy grill, tak nowa płyta ulubionego wykonawcy, jak i projektor, dzięki któremu na dużym ekranie można oglądać filmy czy mecze. Świetnym pomysłem jest także elegancki prezent dla rodziców w postaci kosza ze smakołykami czy zestaw finezyjnych mebli ogrodowych. Możliwości jest mnóstwo!

4. Doskonały prezent dla rodziców: akcesoria sportowe

Aby zachęcić rodziców do aktywnego trybu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w długi weekend sierpniowy, ale przez cały rok, warto podarować im sprzęt i akcesoria sportowe. Te mogą być różne. Zależy to od tego, jaką formę ruchu preferują rodzice, w jakim są wieku, a i na jaki wysiłek pozwala im kondycja oraz stan zdrowia.

W roli bezpiecznego prezentu sprawdzą się kijki nordic walking, ale także rower dla seniora (także elektryczny).  Z kolei wielbicieli wody, pływania i innych sportów wodnych ucieszy bojka asekuracyjna, wygodny materac plażowy czy maska do snorkelingu, ale i kajak czy łódka. Wszystko zależy od preferencji rodziców, ale i zasobów finansowych darczyńcy.

5. Wyjątkowy prezent dla rodziców: opaska SOS

Chcąc podarować rodzicom prezent, który sprawdzi się nie tylko w długi weekend sierpniowy, można zdecydować się na zakup czegoś wyjątkowego i praktycznego. Mowa o opasce SOS, na przykład Locon Life (prosta opaska, która posiada zalewie 2 przyciski) czy Locon Life Plus (bardziej zaawansowana opaska z wyświetlaczem). Dlaczego warto?

Obydwie opaski SOS Locon to inteligentne urządzenia, które są niezwykle funkcjonalne i użyteczne. Posiadają wbudowany telefon, co pozwala na bycie w kontakcie z bliskimi, mierzą ciśnienie i puls, dzięki czemu pozwalają kontrolować zdrowie. Zapewniają też poczucie bezpieczeństwa i komfort, ponieważ pozwalają na lokalizację użytkownika 24/7, posiadają czujnik upadku i przycisk SOS. Dzięki nim powiadomienia o sytuacji zagrożenia i zdrowia są wysyłane do opiekuna (upoważnionej bliskiej osoby. Wykupienie usługi teleopieki, dostępnej dla użytkowników opaski SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus, pozwala na wysłanie alertu także do ratownika medycznego.

Opaska SOS przyda się każdemu seniorowi, bez względu na wiek i stan zdrowia (choć najbardziej docenią go ci, którzy chorują przewlekle lub borykają się z jakimiś kłopotami zdrowotnymi). To gadżet, który naprawdę warto mieć.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)