Bezpieczne Zwierzę, Lokalizatory dla zwierząt

Jak zadbać o pupila podczas gorących letnich dni?

Bezpieczne zwierze pies kot bezpieczeństwo lokalizatory dla zwierząt wakacje

Jak zadbać o pupila podczas gorących letnich dni?

Upalne dni są wyzwaniem nie tylko dla ludzi, ale również zwierząt. Ryzyko udaru cieplnego czy odwodnienia stanowi realne zagrożenie także dla nich. To dlatego trzeba wiedzieć, jak im zapobiegać, a i co robić, gdy mimo wszystko będą miały miejsce. Czy wiesz, jak zadbać o pupila podczas gorących letnich dni?

Dlaczego trzeba wiedzieć, jak zadbać o pupila podczas upału?

Letnie, upalne dni dokuczają niemal wszystkim. Wysokie temperatury stanowią realne zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci i seniorów oraz osób zmagających się z różnymi schorzeniami, ale i zwierząt domowych (szczególnie psów, które często przebywają na zewnątrz).

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Podczas upałów szczególną opieką trzeba otoczyć psy starsze i szczeniaki, ale i te z krótkimi kufami (np. mops, buldog, bokser) oraz bez sierści (np. grzywacz chiński). Latem w niebezpieczeństwie znajdują się także te psy, które lubią wybierać się na samotne spacery bądź się zgubią. To z zasady niebezpieczne (tak dla zwierząt, jak i ludzi), podczas upałów zdecydowanie bardziej. Dlaczego? Błąkający się, niemogący znaleźć drogi do domu pies może się szybko odwodnić czy doznać udaru cieplnego.

Aby chronić zwierzę i zapobiegać wypadkom, trzeba uniemożliwić zwierzęciu ucieczkę. Pomóc w tym może nie tylko obroża i smycz czy szelki czy zabezpieczenie dziur w ogrodzeniu posesji. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku psów, które lubią samotne wyprawy, jest wodoodporny lokalizator GPS dla psa (np. lokalizator GPS dla psa Locon Dog Max czy wodoodporny Lokalizator GPS dla psa Locon Dog Mini). Dlaczego warto je mieć?

Dzięki temu, że urządzenia Locon mają wbudowaną kartę SIM (bez umowy) oraz baterię, która na jednym ładowaniu działa do 10 dni, umożliwiają:

  • ustanowienie strefy bezpieczeństwa (funkcja wirtualnego ogrodzenia),
  • ustalenie miejsca przebywania psa,
  • odnalezienie psa (wystarczy, że osoba, która go znajdzie, wciśnie przycisk SOS na urządzeniu),
  • zdalne wydawanie komend oraz nasłuch otoczenia.

Lokalizator GPS dla psa jest niezastąpiony w sytuacjach kryzysowych. Na co dzień dba o komfort właścicieli i ich spokojne głowy. W przypadku kociaków, które lubią chodzić swoimi ścieżkami, sprawdzi się lokalizator GPS dla kota Locon Cat czy wodoodporny Lokalizator GPS dla kota Locon Cat Mini.

Jak pomóc psu w upalne dni?

Psy w walce z upałem dysponują ograniczonymi środkami, takimi jak dyszenie i odprowadzanie ciepła przez łapy i uszy. Jednak gdy temperatura powietrza jest bardzo wysoka, a zwierzę przebywa poza domem, owe naturalne sposoby mogą nie wystarczać. Oznacza to groźbę udaru i przegrzania, także odwodnienia i poparzenia, na przykład łap. To dlatego trzeba zwierzętom pomagać.

Co zrobić, żeby psu było chłodniej? Jak schłodzić psa domowym sposobem? Z pomocą przychodzą różne rozwiązania, takie jak:

  • miejsce chroniące przed upałem (np. zacieniony pokój z rozłożonym mokrym ręcznikiem),
  • stały dostęp do miski z wodą. Gdy nikogo nie ma w domu, zwierzę powinno mieć co przynajmniej dwie,
  • mata chłodząca dla psa,
  • basen dla psa,
  • kamizelka chłodząca dla psa,
  • lody dla psa.

Podczas upalnych dni konieczne jest także unikanie długich spacerów, zwłaszcza pomiędzy godziną 11 a 16, kiedy słońce operuje najmocniej. Wychodząc z psem na dwór, trzeba pamiętać o tym, by wybierać trasy zacienione oraz unikać powierzchni nasłonecznionych. Trzeba szczególnie uważać na asfalt. W gorące dni jego temperatura może wynosić nawet 60°C (psie łapy potrzebują specjalnej ochrony nie tylko zimą, ale i latem).

To jednak nie wszystko. Zwłaszcza latem, ale i wiosną oraz jesienią, trzeba zabezpieczyć psa przed kleszczami (służą do tego różne środki chemiczne oraz odstraszacze ultradźwiękowe na kleszcze) oraz alergią (jeśli pies ma problem z nadwrażliwością, na przykład na pyłki roślin, trzeba porozmawiać z lekarzem o lekach przeciwalergicznych). Po zmroku niezmiennie przydają się obroże LED, zawieszki z diodami czy kamizelki odblaskowe, dzięki którym pies będzie widoczny również dla innych.

Udar cieplny — pierwsza pomoc

Podczas gorących letnich dni największym zagrożeniem, obok odwodnienia, jest udar cieplny. Mając tego świadomość trzeba wiedzieć, jak mu zapobiegać, ale i co robić, gdy mimo wszystko wystąpi.

O udarze cieplnym u psa mówi się, gdy temperatura jego ciała dochodzi do 40,5°C. Wówczas obserwuje się dyszenie, problemy z oddychaniem i omdlenie. Gdy przez dłuższy czas przekracza 42°C, psie życie jest zagrożone.

Co robić, gdy sytuacja staje się groźna? Przenieść psa w chłodne miejsce i stopniowo schładzać jego ciało. Można go położyć na mokrym ręczniku, użyć kostek lodu owiniętych materiałem, wentylatora lub klimatyzacji, aby schłodzić powietrze wokół niego, podać do picia chłodną wodę. Nie wolno jednak polewać zwierzęcia zimną wodą. Może to wywołać szok termiczny. Wskazany jest kontakt z weterynarzem.

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)