Aplikacja

Aplikacje mobilne dla rodziców, które warto mieć – urządzenia powiązane

Aplikacje mobilne pozwalają na sprawdzanie poczty, robienie wygodnie zakupów w serwisach aukcyjnych, a także pomagają nam w codziennym wypełnianiu obowiązków rodzicielskich. Nie brakuje bowiem i takich programów, które pozwalają monitorować sen dziecka, ułatwiają organizację opieki nad nim, podpowiadają, jakie umiejętności powinno mieć na danym etapie życia, a także zapewniają maksimum bezpieczeństwa naszym pociechom. Sprawdźmy, jakie aplikacje mobilne warto zastosować i z jakimi urządzeniami mogą być one powiązane.

Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu

Po co czytać strony internetowe lub książki dotyczące właściwych etapów rozwoju dziecka, skoro można mieć wszystkie informacje w ramach jednej aplikacji mobilnej, która zawsze będzie pod ręką. Tak działa m.in. aplikacja „Moje dziecko”, przeznaczona dla rodziców dzieci w wieku do 2 lat. Przygotowana przez polskich pediatrów, zawiera informacje o rozwoju i zdrowiu dziecka. Można w niej zapisywać daty szczepień albo wagę i wzrost małego dziecka. Aplikacja naniesie te dane na siatki centylowe i można będzie sprawdzić, gdzie plasuje się na nich nasze dziecko.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Zamiast niani elektronicznej

Bardzo użyteczną aplikacją mobilną jest program do monitorowania dziecka. Zastępuje on nianie elektroniczne. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfona wystarczy, że zostawimy telefon w sypialni dziecka, a w momencie, gdy dziecko obudzi się i zapłacze, aplikacja wyłapie takie dźwięki i telefon zadzwoni na wcześniej zdefiniowany numer telefonu komórkowego.

Nieco bardziej zaawansowane aplikacje niani elektronicznych w smartfonie po zidentyfikowaniu płaczu dziecka mogą odtwarzać tzw. biały szum, jak popularne „Misie Szumisie”, kołysankę albo głos dziecka.

Wadą aplikacji niani elektronicznych jest to, że zwykle potrzebne są dwa telefony, aby móc z nich poprawnie korzystać.

Mama przytulająca dziecko w parku

Monitorowanie miejsca pobytu dziecka

Dla starszych dzieci, które same wychodzą na podwórko, chodzą na dodatkowe zajęcia i do szkoły, przydatne są aplikacje pozwalające w jednym momencie ustalić ich miejsce pobytu na podstawie wskazań GPS-u.

Konieczne staje się przy tym wyposażenie syna lub córki w nadajnik GPS. Może mieć on konwencjonalną postać nadajnika, np. w breloku, albo korzystać z telefonu z GPS-em. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie kupienie mu zegarka z GPS-em dla dziecka, takiego, jaki oferuje np. firma Locon. Z pozoru wygląda on jak nowoczesny smartwatch, ale jest o wiele bardziej funkcjonalny.

Dziecku daje on swobodę zabawy, pozwala na wykonywanie połączeń głosowych czy wzywanie rodziców wtedy, gdy jest to konieczne. Z perspektywy opiekunów jest to urządzenie doskonałe do monitorowania tego, gdzie w danym momencie przebywa ich dziecko.

Smartwatch tego typu powiązany może i powinien być z aplikacją mobilną w telefonie rodzica. Można korzystać z pełnej funkcjonalności zegarka GPS także za pośrednictwem strony internetowej. Rodzic może wybrać zegarki dla chłopców, jak i zegarki dla dziewczyn z bogatej oferty Locon. Co potrafią takie smartwatche dla najmłodszych?

Aplikacja do lokalizacji dziecka

Dzięki temu, że wyposażymy swoje dziecko w zegarek z GPS, otrzymamy narzędzie pozwalające na natychmiastową lokalizację naszej pociechy w każdej sytuacji. To pomoże ustalić miejsce pobytu dziecka, które przebywa samo na podwórku, jest w szkole, wraca z niej lub z zajęć dodatkowych albo poszło do kolegi lub koleżanki.

W życiu naszej pociechy w końcu przychodzi czas, gdy chce mieć więcej swobody i móc się bawić na boisku lub placu zabaw bez asysty rodzica. Jest to rzeczą całkowicie naturalną – my też tak mieliśmy, z tym że nasi rodzice nie dysponowali takimi narzędziami jak my teraz, aby w możliwie jak najpełniejszy sposób zadbać o bezpieczeństwo swojego syna lub córki.

Dziś smartwatch dla dzieci na ręce naszej pociechy odejmie nam strachu o to, czy z dzieckiem nie dzieje się nic złego.

Wystarczy powiązać z zegarkiem GPS aplikację mobilną, np. Bezpieczna Rodzina z firmy Locon, aby móc za każdym razem, kiedy tylko tego potrzebujemy, zlokalizować dziecko. Na mapie wyświetli się pozycja dziecka, dlatego będziemy mogli do niego szybko dotrzeć. Zegarek jest niewielki, lekki i wytrzymały – dziecko go nie zgubi, ponieważ jest stabilnie zapięty na nadgarstku. Zresztą, jeśli ktoś zdjąłby zegarek z GPS-em z ręki dziecka albo jeśli ono samo by to zrobiło, w aplikacji mobilnej rodzic od razu otrzyma o tym stosowną informację.

Co ciekawe lokalizacja dziecka za pomocą zegarka dla dzieci z GPS-em odbywa się bez wiedzy użytkownika. Dziecko nie wie zatem, że rodzic sprawdza jego położenie. Nie ma więc wrażenia, że jest kontrolowane.

Można zatem dyskretnie sprawdzić, czy np. nasze dziecko jest rzeczywiście w szkole albo na boisku i czy nie poszło gdzieś, gdzie nie powinno się znajdować. W aplikacji możemy ustawić sobie bezpieczny obszar, którego dziecko nie powinno opuszczać, np. plac szkolny lub podwórko przed domem. Jeśli jednak syn lub córka zanadto oddalą się od domu, w aplikacji mobilnej od razu otrzymamy alert z danymi lokalizacyjnymi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do naszego artykułu Geolokalizacja ,czyli zdalna ochrona dziecka.

Smartwatch gps z aplikacją mobilną

Zegarek z telefonem

Nie należy zapominać o tym, że smartwatch Locon to także telefon w zegarku. Ma uproszczoną funkcję wykonywania i odbierania połączeń głosowych. Wystarczy zdefiniować kilka numerów, do których dziecko będzie mogło dzwonić oraz jakie do niego będą mogły zatelefonować. Ograniczamy w ten sposób ryzyko nawiązania telefonicznego kontaktu naszego dziecka z nieznajomymi dla nas osobami.

Zegarek z telefonem przyda się do nasłuchu otoczenia, w jakim znajduje się dziecko. To z kolei jest przydatne np. przy zatrudnianiu nowej niani w domu. Możemy usłyszeć przy użyciu aplikacji mobilnej, co mówi taka osoba. Ona nie będzie świadoma tego faktu, zatem będzie zachowywać się całkowicie naturalnie.

Smartwatch dla dzieci powiązany z aplikacją mobilną rodzica ma jeszcze jedną ważną funkcję – przycisk SOS, który po naciśnięciu uruchamia alert w aplikacji, a także wysyła odpowiednie informacje z miejscem położenia dziecka pod zdefiniowane numery telefonów w zegarku z GPS-em.

Istnieje wiele użytecznych aplikacji kierowanych do rodziców i ich dzieci. Większość ma za zadanie zwiększać bezpieczeństwo dziecka oraz ułatwiać rodzicom sprawowanie nad nim należytej opieki.

Dbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci z aplikacją Bezpieczna Rodzina

Usług, dzięki którym możesz zdalnie opiekować się swoją pociechą jest dziś naprawdę wiele. Dlaczego nasza jest wyjątkowa? Ponieważ jest tworzona w Polsce. Ma wszelkie zabezpieczenia, Twoje dane są odpowiednio chronione. Cały zespół specjalistów codziennie dba o to, aby ją rozwijać i wprowadzać nowe, przydatne funkcjonalności.

Nasza aplikacja pozwala na ustalenie precyzyjnej lokalizacji dziecka 24/7. Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha jest w szkole, na koloniach, czy w kinie z przyjaciółmi — jeśli cokolwiek będzie Cię martwić, możesz zweryfikować jej miejsce pobytu w czasie rzeczywistym. Zdalne, dyskretne kontrolowanie aktywności dziecka to nic złego, wręcz przeciwnie. Dobrze jest wiedzieć, że naszemu kilkulatkowi nic nie grozi.

Aplikacja do blokowania stron internetowych na telefonie dziecka

Masz starsze dziecko, które korzysta z własnego telefonu komórkowego? Warto mieć usługę, która pozwoli na zdalne blokowanie aplikacji i podejrzanych stron internetowych. Przykładem takiej usługi jest Qustodio.

Warto trzymać rękę i mieć świadomość tego, jakie strony internetowe odwiedzane przez najmłodszych mogą być dla nich zagrożeniem.

Podsumowanie

Możliwość śledzenia lokalizacji w czasie rzeczywistym. Natychmiastowe powiadomienie o zagrożeniu. Blokowanie stron… może się wydawać, że nasze życie pomału przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Chcąc jednak chronić swojego kilkulatka przed niebezpieczeństwami, trzeba być z technologiami na bieżąco. A aplikacje mobilne zdecydowanie nam to ułatwiają.