Aplikacja

Dlaczego lepiej nie korzystać z chińskiej aplikacji? Wybierz odpowiedzialnie!

Pojawienie się nowych technologii miało ogromny wpływ na nasze życie codzienne. Coraz częściej nie wyobrażamy sobie dnia bez uruchomienia Internetu, czy sprawdzenia aktualności w kanałach Social Media. Nie potrafimy też już zrezygnować z korzystania z telefonu komórkowego — zainstalowane w nim aplikacje przydają się przecież właściwie w każdej chwili. Musimy jednak pamiętać, by z tego typu usług korzystać mądrze i wybierać je odpowiedzialnie. Mnogość aplikacji, ich funkcjonalność i możliwości, które nam dają, często mogą powodować, że nie przyglądamy im się tak, jak powinniśmy. Nie zwracamy uwagi na szczegóły, które później mogą być kluczowe dla bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich.

"Dlaczego

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

W kwestii bezpieczeństwa nie powinniśmy iść na żadne ustępstwa. Dane, które przekazujemy zarówno operatorom sieci komórkowych, jak i te, które podajemy podczas instalowania aplikacji na swoich smartfonach, zawsze powinny być odpowiednio zabezpieczone i chronione. Jeśli więc stajesz przed wyborem zakupu urządzenia, do korzystania z którego niezbędne jest pobranie aplikacji, zawsze dokładnie sprawdź usługę, którą wybierasz.

 

Dlaczego polska aplikacja jest bezpieczniejsza od chińskiej?

Kiedy podejmujesz decyzję o zakupie smartwatcha dla dzieckaopaski SOS dla senioralokalizatora do samochodu czy innego urządzenia, które ma za zadanie wspomóc Cię w opiece nad tymi, na których bezpieczeństwie Ci zależy, pamiętaj, aby dokonać odpowiedzialnego wyboru. Decydując się na polskądedykowaną i autorską aplikację Bezpieczna Rodzina wiesz, że zarówno Twoje dane, jak i dane Twoich bliskich są przechowywane wyłącznie na polskich serwerach, bez możliwości dostania się ich w niepowołane ręce. Poniżej znajdziesz argumenty świadczące o tym, że chińskie zamienniki nigdy w pełni nie zagwarantują Ci spokoju i komfortu, na którym przecież bardzo Ci zależy.

"Zmartwiona

Czym ryzykujesz kupując zegarek z darmową aplikacją SeTracker, a nie z naszą, polską aplikacją Bezpieczna Rodzina?

 1. Niedokładna lokalizacja

  w przypadku chińskich aplikacji, lokalizacja bliskiego jest często mniej dokładna lub nawet całkowicie niemożliwa do określenia. Nie masz więc pewności, czy miejsce określone na mapie faktycznie jest tym, w którym znajduje się Twoje dziecko, rodzice lub dziadkowie. Dzięki źródłom takim jak GPS, GSM i Wi-Fi, polska aplikacja Bezpieczna Rodzina gwarantuje precyzyjną lokalizację, a miejsce pobytu bliskiego w czasie rzeczywistym sprawdzisz zawsze wygodnie na mapie w naszej usłudze.

 2. Brak karty SIM

  w zestawie — samodzielnie musisz zatroszczyć się o jej zakup oraz  wykupić pakiet internetu i minuty na rozmowy. Na taką kartę mogą zadzwonić telemarketerzy lub inne niepowołane osoby. Nie masz więc kontroli nad tym, kto może kontaktować się z Twoimi bliskimi. Wybierając Bezpieczną Rodzinę, otrzymujesz kartę SIM zainstalowaną w urządzeniu. Jest ona już zarejestrowana i nie musisz podpisywać dodatkowych umów. Na urządzenie dziecka lub seniora mogą dodzwonić się wyłącznie osoby, które samodzielnie wpisujesz w książce telefonicznej w aplikacji. To Ty więc decydujesz o tym, kto może zadzwonić na numer Twojego bliskiego i z kim bliski może się kontaktować.

 3. Niezabezpieczone dane osobowe

  Chińskie firmy mogą swobodnie wykorzystywać Twoje dane do własnych celów.

 4. Częste awarie

  i problemy z połączeniem z serwerem.

 5. Inny język i nieczytelne komunikaty

  Treści (najczęściej w języku angielskim) w chińskich aplikacjach tłumaczone za pomocą translatora. Są one nieczytelne i niespójne. W aplikacji Bezpieczna Rodzina wszystkie komunikaty tworzone są i wyświetlane w języku polskim.

 6. Brak możliwości kontaktu z chińskim producentem

  W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, pojawienia się dodatkowych pytań z Twojej strony, czy chęci uściślenia pewnych funkcjonalności, kontakt z producentem chińskiej aplikacji jest bardzo utrudniony. Wybierając aplikację Bezpieczna Rodzina, zawsze możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub przy pomocy wiadomości e-mail. Chińska aplikacja rzadko daje taką możliwość.

 7. Często pojawiające się reklamy

  Np. w momencie odbierania SOS — wyobraź sobie sytuację, kiedy sprawdzasz lokalizację dziecka, lub odbierasz ważne powiadomienie SOS i nagle na Twoim wyświetlaczu zamiast szczegółowej informacji, pojawia się reklama — to niedopuszczalne! W aplikacji Bezpieczna Rodzina nie będziesz miał tego typu problemu.

Wybierz polską aplikację Bezpieczna Rodzina — z jej pomocą wszystkie informacje zawsze będziesz miał przy sobie. Postaw na wygodę, bezpieczeństwo i pewność, że odpowiedzialnie chronisz tych, którzy są dla Ciebie najważniejsi. 

Dlaczego chińska aplikacja nie jest bezpieczna?

Pamiętaj, że nawet pobierając aplikację w Google Play, czy App Store, nie możesz mieć pewności, że usługa pozbawiona jest wad. Występujące w niej reklamy to jedno, najważniejsze jest bezpieczeństwo danych. Kiedy korzystasz z mediów społecznościowych, zostawiasz po sobie w sieci duży ślad. W niektórych przypadkach może on trafić w nieodpowiednie ręce. Chińska aplikacja często nie ma dodatkowych zabezpieczeń. Inny język często ogranicza nasze możliwości zapoznania się z regulaminem, dlatego nie do końca wiemy, na co się godzimy. Korzystanie z takiej usługi nie do końca jest więc odpowiedzialne.

Czy inny język aplikacji jest dużym problemem? Nie jeśli za jej pomocą nie masz zamiaru chronić swoich bliskich. Wybierając usługi stworzone w państwie środka musisz się liczyć z tym, że nie wszystkie Twoje problemy z działaniem aplikacji zostaną szybko naprawione lub rozwiązane. Z Bezpieczną Rodziną nie będziesz musiał się o to martwić!