Monitoring zdrowia

Bezpieczne Święta Wielkanocne z Teleopieką

Babcia z wnukami w święta Wielkanocne

Wszyscy życzymy sobie tego, aby każde święta przeżywać w dobrej atmosferze wśród najbliższych sobie osób. Nawet jeśli codziennie staramy się dbać o zdrowie swoje i jak najlepsze samopoczucie członków naszej rodziny, często chcielibyśmy móc zrobić coś więcej. Znaleźć sposób na to, aby nasi starsi już rodzice czy dziadkowie czuli się zawsze zaopiekowani i nigdy nie martwili się o swoje bezpieczeństwo. Tu z pomocą przychodzi usługa Teleopieki, która idealnie wpisuje się w potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Spokój o bliskie osoby

O kwestiach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem należy mówić jak najczęściej, nie tylko od święta. Niemniej to właśnie  świąteczny czas, kiedy spotykamy się z całą rodziną najczęściej uświadamia nam, jak wiele zawdzięczamy naszym rodzicom, czy dziadkom i to właśnie wtedy, mocniej niż w inne dni uzmysławiamy sobie, że chcielibyśmy mieć ich przy sobie jak najdłużej.

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Spokój o bliskie osoby jest bezcenny, a dzięki rozwijającej się technologii mamy go dzisiaj na wyciągnięcie ręki, a właściwie na nadgarstku tych, o których chcemy się troszczyć. 

Telefon w opasce SOS dla seniora na ręku starszego mężczyznyTeleopieka — bezpieczeństwo nie tylko na święta

Chcesz, aby osoby, które kochasz czuły się bezpiecznie? A czy wiesz, że jeśli Twój bliski nosić będzie na swoim nadgarstku opaskę SOS dla seniora Locon Life Plus lub prostszy w obsłudze model urządzenia, opaskę Locon Life, a Ty wykupisz mu do urządzenia usługę teleopieki, będzie pod stałym monitoringiem centrum ratownictwa medycznego? Teleopieka to doskonały sposób na zadbanie o codzienny komfort starszych już rodziców, dziadków, czy nawet cierpiących na przewlekłe schorzenia partnerów.

Jeśli bliskiej Ci osobie przydarzy się nagły wypadek, upadek, czy wyniki pomiaru ciśnienia będą bardzo niepokojące, informacja na temat konkretnego zdarzenia zostanie dostarczona do wykwalifikowanej osoby w centrum ratownictwa, która będzie mogła natychmiast wezwać karetkę.

Taki zdalny monitoring zdrowia to doskonałe wsparcie bezpieczeństwa na każdy dzień, zwłaszcza dla osób, które mieszkają same, czy przewlekle chorują.

Teleopieka gwarantująca stały monitoring zdrowiaKiedy przydaje się Teleopieka?

Odpowiedź jest prosta, bo teleopieka przydaje się zawsze! Nigdy nie wiemy, kiedy może zdarzyć się coś złego — sytuacja, która będzie wymagać udzielenia nam, czy naszym bliskim natychmiastowej pomocy. Warto mieć więc przy sobie coś nawet na wszelki wypadek!

Są jednak osoby, które z opaski SOS i usługi Teleopieki powinny skorzystać na pewno. Jeśli Twój bliski cierpi na nadciśnienie, jest po poważnej operacji, która utrudnia mu poruszanie się, ma Parkinsona, demencję, Alzheimera, nowotwór, czy mieszka sam i obawia się, że w nagłej sytuacji nie miałby kogo prosić o pomoc — tu Teleopieka będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Babcia z wnukami w święta WielkanocneDlaczego opaski Locon?

Opaska SOS dla seniora Locon Life Plus i opaska SOS Locon Life są doskonale przystosowane dla starszych osób — zarówno tych wymagających stałej opieki, jak i tych bardziej samodzielnych. Obie posiadają wbudowany telefon umożliwiający kontakt aż z 10 osobami, czujnik upadku alarmujący w razie np. zasłabnięcia, czy upadku ze schodów, czy przycisk SOS, który pozwala starszej osobie na samodzielne wezwanie wsparcia w kryzysowej sytuacji. 

Co więcej, wyposażona w ekran opaska SOS Locon Life Plus daje możliwość samodzielnego zmierzenia sobie ciśnienia, pulsu, saturacji i temperatury przez właściciela urządzenia. Te same pomiary z powodzeniem może wykonać także opiekun — wszystko odbywa się wtedy zdalnie z poziomu naszej autorskiej, polskiej aplikacji.

W przypadku opaski SOS Locon Life dostępne są dwa pomiary — ciśnienia i pulsu. Można je wykonać wyłącznie zdalnie za pomocą naszej usługi. 

Syn ze starszym ojcemTeleopieka z lokalizacją — zawsze wiesz, co dzieje się z Twoim bliskim

Teleopieka to jeden z kluczowych elementów w zdalnym monitoringu zdrowia. Nie można jednak zapominać o tym, że nasze urządzenia wyposażone w moduły GPS, co pozwala opiekunowi na uzyskanie bardzo dokładnej informacji o tym, gdzie w danym czasie znajduje się jego rodzic, babcia, czy dziadek. Precyzyjna lokalizacja jest kluczowa zwłaszcza dla osób, które chcą zatroszczyć się o bliskich cierpiących na Alzheimera, czy zaniki pamięci. Aby każde wyjście z domu chorego seniora zakończyło się jego szczęśliwym powrotem, warto wyposażyć go w wygodną i praktyczną opaskę SOS. 

Wielkanoc pod znakiem Teleopieki

Nasza usługa Teleopieki działa niezależnie od pory — na wsparcie profesjonalnego centrum ratownictwa medycznego można liczyć zarówno w dzień, jak i w nocy, w weekendy, święta, czy dni powszednie. Jeśli jednak chcesz, aby zbliżająca się Wielkanoc upłynęła w atmosferze spokoju, beztroski i w poczuciu bezpieczeństwa, warto z okazji świąt podarować bliskim, o których się martwisz opaskę SOS z usługą Teleopieki. Będzie to prezent na lata, który na pewno ucieszy obdarowaną osobę.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)