Monitoring zdrowia

Teleopieka jako alternatywa dla tradycyjnej formy profilaktyki

Ratownik medyczny jadący do pacjenta

Czy wiesz, że rozwój nowoczesnych technologii pozwala nam dzisiaj wszystkim lepiej dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich? Czy wiesz, że istnieją już rozwiązania, dzięki którym profesjonalne centrum medyczne może otrzymywać alarm z opaski , którą na nadgarstku ma poszkodowany i dzięki temu szybko wysłać do niego pomoc? Teleopieka jest dzisiaj wygodną i bardzo praktyczną alternatywą dla tradycyjnej formy profilaktyki. Dlaczego? O tym dowiesz się z naszego tekstu!

Sposób na to, by czuć się bezpiecznie

Zapewne niejednokrotnie Ty lub ktoś z Twoich bliskich wyszliście od lekarza wyposażeni w receptę na leki i najróżniejsze zalecenia, w tym, by w razie problemu dzwonić po pogotowie lub udać się na najbliższy SOR. Często po powrocie do domu choremu towarzyszy strach — co będzie, jeśli nie zdążę wezwać wsparcia? Co jeśli będę sam w domu i nikt mi nie pomoże? Na tego typu obawy wreszcie jest rozwiązanie! 

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Teleopieka, bo o tej usłudze mowa,  polega na udzielaniu profesjonalnej pomocy osobom, które potrzebują natychmiastowego wsparcia. Senior jest monitorowany poprzez inteligentną opaskę Locon Life lub Locon Life Plus, którą nosi na nadgarstku. W przypadku alarmu wezwania pomocy SOS czy upadku,  natychmiast zostaje powiadomione dedykowane Centrum Ratownictwa Medycznego Locon. Opaska dodatkowo mierzy parametry takie jak saturacja, ciśnienie krwi czy temperatura, dzięki czemu ratownik medyczny ma możliwość pełnej oceny stanu zdrowia pacjenta.

O zdarzeniu zostają powiadomione upoważnione przez pacjenta osoby, a dyżurujący ratownik w razie konieczności podejmuje decyzję o natychmiastowym wysłaniu karetki pogotowia w celu udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Teleopieka jako alternatywa dla tradycyjnej formy profilaktyki

Teleopieka jako alternatywa dla tradycyjnej formy profilaktyki leczenia osób z chorobami współistniejącymi, czy nadciśnieniem

Bardzo wiele uwagi poświęca się dzisiaj profilaktyce chorób. I dobrze! Warto wiedzieć, że wiele wcześnie wykrytych schorzeń można całkowicie wyleczyć lub odpowiednio szybko wdrożyć leczenie po to, aby choremu żyło się jak najbardziej komfortowo. Niestety my sami często o tej profilaktyce zapominamy. Wpływ na to ma tempo życia, obowiązki, problemy, czy praca. Należy jednak pamiętać, że zdrowie powinno być zawsze naszym priorytetem! 

Już dziś, dzięki nowoczesnym technologiom możemy monitorować swoje zdrowie, czy bacznie przyglądać się wynikom naszych najbliższych. Wystarczy założyć sobie lub członkowi naszej rodziny opaskę na nadgarstek, pobrać dedykowaną do niej aplikację… i to wszystko! W usłudze możemy lokalizować bliskiego, sprawdzać jego tętno, ciśnienie, saturację, czy temperaturę, a nawet odbierać powiadomienia o upadku!

Nadciśnienie

Jeśli Ty lub Twój bliski cierpicie na nadciśnienie, opaska będzie wykonywać pomiary z Waszego nadgarstka, a wynik będzie można odczytać w aplikacji. To, o czym warto wspomnieć to to, że jeśli wynik badania okaże się niebezpieczny dla zdrowia, przy wykupionej usłudze Teleopieki, o tym fakcie zostanie powiadomione profesjonalne centrum medyczne, które ma możliwość wezwania do chorego karetki pogotowia. Sam fakt tego typu zdalnej obserwacji daje pacjentowi ogromne poczucie bezpieczeństwa.  

Kobieta z bólem głowy nosząca opaskę Locon Life Plus z usługą teleopiekiPrzy jakich chorobach przydaje się Teleopieka?

Tak naprawdę usługa Teleopieki przydaje się przy każdym schorzeniu. Korzystać z niej mogą także ludzie w pełni zdrowi, chcący stale monitorować swoje zdrowie i mieć zabezpieczenie na „wszelki wypadek”. Jeśli jednak ktoś z Twoich bliskich jest niepełnosprawny, czy ze względu na choroby jego możliwości ruchowe są ograniczone i wiesz, że w każdej chwili może się przewrócić, Teleopieka na pewno mu się przyda. 

Osoby cierpiące na Alzheimera, demencję, Parkinsona czy nowotwory, także powinny być pod stałym nadzorem opiekuna lub mieć możliwość natychmiastowego wezwania do siebie pomocy. 

Teleopieka, a profilaktyka prozdrowotna

W jaki sposób teleopieka wspiera profilaktykę? Właśnie poprzez możliwość wykonywania najważniejszych pomiarów niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się pacjent. Twoja babcia chorująca na nadciśnienie może wykonać pomiar podczas spaceru, kiedy usiądzie w parku na ławce. Twój starszy tato może sprawdzać sobie puls, kiedy uprawia delikatny jogging, czy nordlic walking. Wreszcie Twoja bliska osoba, która nie może się poruszać, wezwie na pomoc służby medyczne w kilka sekund jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko to są działania profilaktyczne, mające na celu zapobieganie rozwojowi wielu chorób i schorzeń. 

Upadek starszego mężczyzny z wózka inwalidzkiegoOpaski SOS — historie z życia wzięte

Poniżej przedstawiamy kilka opinii nadesłanych przez naszych klientów. To tylko ułamek historii, które na co dzień możemy usłyszeć od osób, które korzystają z naszych usług.

Historia pani Małgosi

„Moja babcia Józia choruje na nadciśnienie, ma ponad 80 lat. Żebym była o nią spokojniejsza, kupiłam jej opaskę Locon. I całe szczęście, że tę opaskę jej dałam! Kilka dni temu babcia zasłabła, a była sama w domu. Powiadomienie o upadku szybko przyszło na mój telefon i telefon mojego taty. Natychmiast zadzwoniłam do sąsiadki, żeby poszła zobaczyć, co się stało. Mojemu tacie udało się dojechać do babci w 20 minut. Okazało się, że babci spadł cukier i ma początki cukrzycy!! Od razu wzięliśmy ją do lekarza na badania, ustawiłam też w aplikacji przypomnienie o lekach żeby nie zapomniała ich brać. Dziś już czuje się lepiej, ale nie chcę nawet myśleć, co by było, gdyby nie miała tego zegarka. Dziękuję za to co robicie, opaska jest świetna! Małgosia z Kielc” 

Historia Pana Adriana

„Mój tata, Andrzej, ma 69 lat. Nigdy nie chorował przewlekle, ale zauważyłem, że od pewnego czasu skarży się na bóle głowy, problemy ze snem i zmęczenie. Kupiłem mu zegarek GPS Locon Life Plus, bo jego funkcje pozwalają na mierzenie pulsu i ciśnienia zdalnie. Wiedziałem, że przycisk SOS może się przydać na tzw. wszelki wypadek. Zacząłem systematycznie mierzyć tacie ciśnienie, czy to będąc w pracy, na zakupach, czy wieczorem bawiąc się z córką. Przejrzałem później historię pomiarów w aplikacji i zauważyłem, że tata ma nadciśnienie! Idąc do lekarza, mieliśmy ze sobą już całą dokumentację medyczną. Wdrożone leki sprawiły, że tata czuje się znacznie lepiej. Adrian ze Szczecina”

Karetka jadąca do pacjentaJak widać opaski SOS pozwalają na wykrycie wielu schorzeń, a co za tym idzie, umożliwiają choremu szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dbanie o profilaktykę i zdrowie naszych już starszych bliskich osób to najlepsze, co możemy dzisiaj dla nich zrobić.

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)