Smartwatche dla dzieci

Bezpieczne wakacje: jak dbać o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży

wakacje lokalizacja smartwatch dla dziecka dziecko bezpieczeństwo

Bezpieczne wakacje: jak dbać o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży

Bezpieczne wakacje dla młodzieży, dzieci i dorosłych oznaczają konieczność odpowiedniego przygotowania się, ale i przestrzegania różnych zasad. Dzięki temu wypoczynek będzie nie tylko przyjemny i komfortowy, ale i bezstresowy. Co robić, aby uniknąć nieprzyjemnych czy groźnych sytuacji w czasie podróży i urlopu?

Bezpieczne wakacje — zasady dla dzieci i dorosłych. Czy są konieczne?

Aby wakacje były bezpieczne, nie warto iść na żywioł. Oznacza to, że do urlopowej eskapady należy się odpowiednio przygotować, a i podjąć stosowne środki ostrożności. Czy to konieczne? Odpowiedź jest oczywista.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Przestrzeganie zasad w zakresie tak przygotowań do wakacji, jak i samego wypoczynku, umożliwia zorganizowanie bezpiecznych wakacji i pozwala:

  • zadbać o komfort, odpoczynek i piękne wspomnienia,
  • uniknąć nieprzyjemnych, stresujących czy niebezpiecznych sytuacji,
  • właściwie zareagować, gdy mimo wszystko będą miały miejsce.

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży, ale i na wakacjach jest absolutnie konieczne, by zapewnić im komfort i ochronę w różnych sytuacjach.

Jak dbać o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży i na wakacjach?

Jak zadbać o bezpieczne wakacje za granicą i w Polsce? Kluczowe jest skupienie się na takich kwestiach jak planowanie, przygotowania i pakowanie, bezpieczeństwo dzieci i dorosłych w podróży, ale i w miejscu pobytu.

Na co zwrócić uwagę, co robić, a czego uniknąć, by z urlopu przywieźć wyłącznie pozytywne wrażenia i miłe pamiątki? Otóż nie jest to specjalnie skomplikowane.

Planowanie i przygotowania do podróży

Planując bezpieczne wakacje zadbaj o dokumenty, takie jak dowód osobisty, legitymacja szkolna czy studencka, karta EKUZ, ubezpieczenie turystyczne, paszport, wiza (jeśli jest wymagana), bilety, voucher na pobyt, ale i dokumenty dotyczące zdrowia. Upewnij się, że macie aktualne szczepienia, zwłaszcza jeśli podróżujecie za granicę.

Przed wyjazdem zadbaj o bezpieczeństwo domu: sprawdź instalacje gazowe, wodne i elektryczne. Upewnij się, że drzwi i okna są zamknięte.

Zabezpiecz odpowiednią ilość gotówki i kart płatniczych. Wyszukaj informacje o najbliższych bankomatach i kantorach.

Miej przy sobie podstawowe środki pierwszej pomocy, takie jak bandaże, plastry na otarcia, środki do dezynfekcji ran, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, preparaty na ukąszenia owadów.

Ważny jest także sprzęt medyczny: glukometr, ciśnieniomierz, pulsometr czy pulsoksymetr, jeśli są potrzebne. Fantastycznie sprawdzają się także nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, takie jak:

Ich niewątpliwą zaletą, oprócz tego, że są bardzo pomocne i funkcjonalne, jest to, że można mieć zawsze przy sobie, co pozwala zadbać nie tylko o komfort funkcjonowania na wakacjach, ale i ich bezpieczeństwo.

Dzięki nim — w zależności od modelu — można na przykład kontaktować się z bliskimi (zastępują telefon komórkowy), zmierzyć ciśnienie krwi i puls, saturację czy temperaturę ciała, ale i poprosić bliskich o wsparcie lub wezwać pomoc (np. ratowników medycznych). Pozwala na to przycisk SOS, czujnik upadku czy lokalizator GPS.

Bezpieczne podróżowanie samochodem z dziećmi

Bardzo ważne jest także przygotowanie się do podróży. Aby zrobić to najlepiej, zabierz optymalną ilość wody i przekąski. Jeśli trasa jest długa, zaplanuj odpoczynek i postój na większy posiłek. W bagażu podręcznym miej nie tylko jedzenie i napoje, ale i inne niezbędne przedmioty, takie jak zabawki i książki (lub audiobooki), także mokre chusteczki do rąk czy lekarstwa dla dzieci (oraz woreczki na wypadek choroby lokomocyjnej).

Upewnij się, że dzieci siedzą w fotelikach samochodowych odpowiednich do ich wieku, wagi i wzrostu. Pamiętaj, że wszyscy powinno mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, niezależnie od długości podróży. Nigdy nie zostawiaj też dzieci w samochodzie, nawet na chwilę, niezależnie od warunków pogodowych.

Bezpieczeństwo dzieci na wakacjach

Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach, maluchy można wyposażyć w opaski z informacjami kontaktowymi rodziców lub numerami telefonów w razie zgubienia się, starszaki zaś w smartwatche, które pozwolą skontaktować się z rodzicami, a opiekunom ustalić lokalizację dziecka w przypadku zagubienia się.

Upominaj dzieci, aby nie oddalały się samowolnie, a i nie rozmawiały z nieznajomymi. Rozmawiaj o różnych zasadach bezpieczeństwa, by były świadome zagrożeń, ale i  wiedziały, jak reagować w różnych sytuacjach.

Bezpieczne wakacje nad wodą

Przebywając nad wodą:

  • chlapcie się w wodzie i pływajcie wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych: wybieraj plaże strzeżone, gdzie są ratownicy,
  • nie pozostawiaj dzieci bez nadzoru nad wodą, nawet na płytkich basenach,
  • nadzoruj dzieci podczas zabaw w wodzie,
  • nie pływajcie na czczo lub bezpośrednio po posiłku,
  • nie skaczcie ani nie nurkujcie w niezbadanych wodach,
  • na łódce czy kajaku zawsze miejcie na sobie zapięte kamizelki ratunkowe.

Spędzając wakacje nad wodą, ale i w górach, zadbaj o ochronę przed słońcem. Konieczne jest noszenie nakrycia głowy i okularów słonecznych, także stosowanie kremów z filtrem, ale i przebywanie w cieniu w godzinach największego nasłonecznienia (pomiędzy 11:00 a 15:00).

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)