Lokalizatory dla zwierząt, Monitoring zdrowia, Opieka nad seniorem, Smartwatche dla dzieci

Jak zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny podczas wyjazdów

Bezpieczeństwo rodziny wakacje wyjazdy rodzinne opieka

Jak zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny podczas wyjazdów

Planując familijną podróż trzeba zadbać nie tylko o komfort, ale i bezpieczeństwo całej rodziny. Warto wziąć pod uwagę specjalne potrzeby dzieci i seniorów, ale i pomyśleć o czworonożnych pupilach. Co robić? Pomóc może dobry plan, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i kilka nowoczesnych gadżetów. Dzięki temu urlop może być nie tylko spokojny, ale i przyjemny dla wszystkich uczestników eskapady.

Bezpieczeństwo rodziny podczas wyjazdów — przygotowania

Aby zapewnić bezpieczeństwo całej rodziny podczas wyjazdów, działania należy podjąć jeszcze przed podróżą. Co robić?

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport
 • Zabrać niezbędne dokumenty: dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną bądź studencką, ale i kartę EKUZ.
 • Wykupić ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje koszty leczenia, nieszczęśliwe wypadki, ubezpieczenie bagażu i ewentualne odwołanie podróży.
 • Zadbać o konieczne szczepienia, kupić potrzebne medykamenty i zorganizować apteczkę pierwszej pomocy. Dobrze też zrobić listę stosowanych leków, a i zanotować numery do lekarza, który prowadzi leczenie, na przykład choroby przewlekłej (lub pediatry — tak na wszelki wypadek).
 • Zebrać informacje o miejscu pobytu (dobra praktyką jest sprawdzenie opinii o miejscu zakwaterowania jeszcze przed rezerwacją) oraz podróży (trzeba się zapoznać zarówno z lokalnymi zwyczajami i kulturą, jeśli to egzotyczna wyprawa, ale także przepisami i potencjalnymi zagrożeniami).
 • Podzielić się swoim planem podróży z bliskimi lub znajomymi. Warto opracować listę ważnych numerów telefonów (lokalne służby ratunkowe, ambasada, ubezpieczyciel).

Bezpieczeństwo rodziny podczas wyjazdów — pomocne gadżety

OW dbaniu o bezpieczeństwo całej rodziny podczas wyjazdów pomagają również gadżety. To na przykład smartfon, smartwatch (smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia, ale i smartwatch męski czy smartwatch damski), alarm osobisty czy opaska SOS. W jaki sposób?

Smartwatch dla dzieci (np. Locon Watch Lite, Locon Watch Video czy Locon Watch Health):

 • zapewnia stały kontakt dziecka i rodziców,
 • umożliwia ustalenie lokalizacji dziecka i śledzenie jej w czasie rzeczywistym (co może być pomocne w przypadku zaginięcia),
 • pozwala na poinformowanie rodziców o potrzebie pomocy czy wsparcia, gdy dziecko go potrzebuje (wystarczy, że młody użytkownik wciśnie przycisk SOS).

Dodatkowo smartwatch Locon Watch Health mierzy także parametry życiowe: ciśnienie krwi, tętno, saturację oraz temperaturę ciała. Pozwala także na przechowywanie historii pomiarów zdrowotnych i udostępnienie danych lekarzowi, jak i powiadamianie o nietypowych parametrach zdrowotnych. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które mają kłopoty ze zdrowiem.

Osobom dorosłym, także seniorom, przydać się może opaska SOS (np. Locon Life, Locon Life Plus czy Locon Life Premium), która także posiada:

 • wbudowany telefon, dzięki czemu można być w stałym kontakcie z najbliższymi (dzięki wbudowanej karcie SIM i nieograniczonym minutom na rozmowy w pakiecie),
 • przycisk SOS,
 • opcję lokalizacji GPS 24/7,
 • czujnik upadku.

To jednak nie wszystko. Fantastycznym kołem ratunkowym, który dba o komfort wypoczynku, jest także alarm osobisty (np. Locon Safe Call czy Locon Safe Call Pro), który również:

 • zapewnia kontakt z bliskimi bez konieczności używania telefonu,
 • umożliwia ustalenie lokalizacji w przypadku utraty przytomności czy stresującej bądź niebezpiecznej sytuacji,
 • ma wbudowany przycisk SOS, który służy do wezwania pomocy w przypadku nagłego zachorowania, wypadku, kradzieży,
 • wysyła powiadomienia o zagrożeniu do upoważnionych osób lub służb ratunkowych (pozwala na to czujnik upadku, który wykrywa zasłabnięcie, utratę przytomności czy upadek),

Mówiąc o bezpieczeństwie całej rodziny, nie można zapomnieć o czworonogach, to jest podróżujących psach i kotach. W ich przypadku warto rozważyć zakup gadżetu, takiego jak:

Lokalizatory Locon sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, gdy zwierzak ucieknie bądź się zgubi. Wówczas urządzenie umożliwia ustalenie miejsca jego pobytu, ale i odnalezienie przyjaciela. Wystarczy, że osoba, która znalazła psa wciśnie przycisk SOS na urządzeniu.

Pomocna jest także możliwość ustalenia strefy bezpieczeństwa i funkcja wirtualnego ogrodzenia, co sprawdza się w przypadku czworonoga, który lubi samotne spacery. Realnym wsparciem jest także funkcja zdalnego wydawania komend oraz nasłuch otoczenia (dzięki nim można kontrolować zwierzę, gdy nie ma go w zasięgu wzroku).

Co ważne, lokalizatory GPS Locon są odporne na deszcz i zachlapanie, a przy tym nieduże oraz bardzo lekkie. Posiadają wbudowaną kartę SIM (bez umowy) oraz baterię, która na jednym ładowaniu działa do 10 dn.

Bezpieczeństwo rodziny podczas wyjazdów — zasady bezpieczeństwa

Na każdym etapie podróży bardzo ważne jest, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa — tak uniwersalnych, jak i ustalonych z pozostałymi członkami rodziny. Tych jest całkiem sporo, a i są bardzo różne. Najważniejsze to:

 • unikanie samotnych spacerów w nieznanych miejscach, które są uznawane za niebezpieczne,
 • nieoddalanie się dzieci bez poinformowania o tym rodziców,
 • zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie (oraz korzystanie z fotelików w przypadku małych dzieci),
 • zachowanie ostrożności w zakresie jedzenia i picia surowych produktów, zwłaszcza w krajach o niższym standardzie sanitarnym,
 • unikanie noszenia przy sobie dużych sum pieniędzy i cennych przedmiotów.

Przed wyjazdem warto zwołać rodzinną naradę i porozmawiać na temat zasad bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci. Nie wolno ich przeceniać i iść na żywioł, to jest liczyć na ich intuicję czy doświadczenie. Za bezpieczeństwo małoletnich uczestników wyjazdu zawsze odpowiedzialni są rodzice — zawsze trzeba o tym pamiętać.

 

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)