Bezpieczne Zwierzę

Czipowanie kota a lokalizacja GPS. Jak to połączyć?

Mówi się, że koty są niezależne, wredne i chadzają swoimi drogami. Nie wszystko jest tu prawdą. Koty, podobnie jak i psy, potrafią mocno przywiązać się do właściciela, okazywać mu miłość i lojalność za dobre traktowanie. Stają się przy tym częścią rodziny, a niekiedy jedynym towarzyszem dla swojego pana. Koty jednak nigdy nie wyzbędą się do końca swojej prawdziwej natury i będą chadzać tam, gdzie chcą.

Może się więc okazać, że kot wyjdzie z domu – przez okno, przez balkon lub taras – i pójdzie w siną dal. Teoretycznie nie powinien mieć problemu z powrotem do swojego domu dzięki doskonałemu powonieniu, ale nie zawsze tak się dzieje. Na wolności czyha poza tym na niego sporo niebezpieczeństw, dlatego każdemu właścicielowi zależy na tym, aby po zaginięciu zwierzęcia móc je szybko znaleźć. Z tego powodu chipowanie kota jest dobrym pomysłem, zwłaszcza z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń GPS – nieinwazyjnych, a działających tak samo skutecznie jak tradycyjny chip dla kota.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Kot w kołnierzu u weterynarza

Jak działa technologia GPS?

Technologia GPS znajduje zastosowanie w wielu różnych sytuacjach życiowych. Najczęściej korzystamy z niej przy okazji jazdy samochodem. W pojazdach mamy zainstalowaną fabrycznie nawigację GPS w komputerze pokładowym lub kupujemy oddzielne urządzenia oferujące nam nawigację samochodową. Działają one na tej samej zasadzie. Najpierw wysyłają sygnał GPS do satelity na orbicie ziemskiej, która zwraca do urządzenia informacje o położeniu geograficznym obiektu. Później nanoszone są one na mapę i wyznaczana jest droga do wskazanego przez kierowcę punktu. Brane są przy tym pod uwagę najkrótsze, najszybsze i najbardziej bezpieczne trasy, jakimi można dotrzeć z punktu A do punktu B.

Nawigacja przydaje się biegaczom i innym sportowcom podczas treningów, osobom uprawiającym turystykę pieszą i oczywiście żołnierzom na froncie i podczas działań w terenie. Technologia GPS została pierwotnie stworzona właśnie dla wojska. Jej zakres wykorzystywania jest jednak znacznie większy i może być używana do lokalizowania ludzi i zwierząt, o ile takie „obiekty” będą miały przy sobie działające nadajniki GPS. Nadajnik GPS dla zwierzaka zmieści się w obroży, którą bez trudu założymy nie tylko psom, ale i kotom.

Jak działa lokalizator GPS dla zwierząt?

W sklepie marki Locon można znaleźć chip dla kota  i lokalizator dla psa Locon Dog w postaci nadajnika GPS dla zwierzaka, który działa jako minilokalizator GPS. Będzie on pokazywał właścicielowi pupila, gdzie się on znajduje w danym momencie. To duże ułatwienie zwłaszcza dla posiadaczy niezależnych z natury kotów, które lubią robić sobie dalekie wycieczki po okolicy, szczególnie jeśli są kotami wychodzącymi na zewnątrz.

Podskórne chipowanie kota wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, inwazyjnego. Natomiast lokalizator GPS Locon Cat może być umieszczony w obroży kota, noszonej przez niego każdego dnia. Takie urządzenie ma własną baterię, która działa do 10 dni na pełnym ładowaniu. Później należy zadbać o jej ponowne naładowanie lub wymianę, aby zawsze zasilała urządzenie lokalizacyjne. Im częściej wysyłamy do niego zapytanie o lokalizację kota, tym szybciej bateria się rozładuje.

Kot z lokalizatorem GPS u weterynarza

Funkcje chipa dla kota

Jeśli wyposażamy naszego kota w pluskwę GPS Locon, zyskujemy wiele ważnych funkcji. To nie tylko lokalizator GPS, który w dowolnym momencie pomoże nam znaleźć naszego kochanego czworonoga, niezależnie od tego, gdzie ucieknie lub gdzie się zgubi. Lokalizator daje możliwość nasłuchu tego, co dzieje się w otoczeniu kota. Możemy usłyszeć, czy znajduje się on w lesie, sam czy też na przykład wcale nie uciekł ze swojego domu, ale został skradziony.

Takie ryzyko dotyczy przede wszystkim pięknych, rasowych kotów, które są cennymi zwierzętami. Na czarnym rynku taki kot może zostać sprzedany za niemałe pieniądze, dlatego stanowi cel złodziei. Minilokalizator GPS ukryty w pozornie zwyczajnej obroży dla kota ułatwi znalezienie zwierzęcia nawet wtedy, gdy zostanie ono ukradzione przez przestępców. Usłyszymy ich, wydając odpowiednie polecenie lokalizatorowi.

Bardzo istotne jest i to, że chip dla kota w postaci urządzenia GPS w jego obroży umieszczony jest w solidnej, wodoodpornej obudowie. Dlatego nie ulegnie zepsuciu nawet przy zachlapaniu lub zamoczeniu, ani w wyniku działania sił zewnętrznych. Jest solidny i trwały.

Obsługa lokalizatora GPS dla zwierzaka

Właściciel kota z nadajnikiem GPS dla zwierzaka może obsługiwać takie urządzenie w prosty sposób. Dzięki specjalnej aplikacji na telefon komórkowy lub inne urządzenie mobilne lub z wykorzystaniem konta w serwisie www. Bezpieczna Rodzina to aplikacja łatwa w obsłudze, którą bez problemu zsynchronizujemy z lokalizatorem GPS w obroży naszego kota. Później wystarczy wysyłać zapytania o lokalizację zwierzęcia, a nadajnik wskaże ją w czasie rzeczywistym. Można będzie śledzić kota na mapie i zobaczyć, gdzie się znajduje i w jakim kierunku podąża. To bezcenne wskazówki dla właściciela, który będzie chciał złapać pupila i sprowadzić go do domu.

W urządzeniu GPS w postaci chipa dla kota można ustawić częstotliwość lokalizowania zwierzęcia. Pomoże to w wyznaczeniu historii lokalizacji i pokazaniu na mapie trasy, jaką pupil przebył w danym czasie. Dowiemy się, w jakich miejscach przebywał.

Poza tym obroża z GPS dla kota ma przycisk SOS. Jeśli ktoś znajdzie naszego kota, może nacisnąć przycisk na obroży i wysłać zawiadomienie z lokalizacją zwierzęcia na naszą aplikację mobilną, za pomocą SMS-a lub wiadomości mailowej.

Kolejną ważną funkcją nadajnika GPS dla kota jest ustawienie alertów.  Uaktywnią się one w momencie opuszczenia przez zwierzę bezpiecznej strefy, którą sami zdefiniujemy. Może być to np. posesja naszego domu. Jeśli kot ją opuści, od razu zostaniemy o tym powiadomieni w aplikacji i przez SMS. Ta sama wiadomość dotrze do zdefiniowanych wcześniej numerów. Więcej o ochronie swojego pupila dowiesz się z naszego artykułu Lokalizator dla kota – praktyczny tropiciel GPS.

Czipowanie kota a lokalizacja czyli kot u weterynarza

Poznaj lokalizator GPS dla zwierząt w naszym sklepie!

Z całą pewnością każdemu właścicielowi, leży na sercu to, by jego zwierzę jak najdłużej cieszyło się dobrym zdrowiem i pozostawało w świetnej kondycji. Dbasz o to, co Twój kot je, chodzisz z nim do weterynarza, głaszczesz i okazujesz troskę. Lokalizator GPS dla kota to również sposób na lepszą opiekę. Czasem zagubione zwierze nie wie, którędy wrócić do domu. Koty, w takich sytuacjach, najczęściej szukają bezpiecznego miejsca. Może być to wysokie drzewo, piwnica, a często także… silnik samochodowy. W takich sytuacjach liczy się czas. Twoje zwierzę długo nie wraca do domu, a jest wyposażone w chip dla kota zamontowany do jego obroży? Wtedy zawsze jesteś w stanie szybko pomóc swojemu przyjacielowi i bezpiecznie zabrać go do domu. Pamiętaj! Twoje zwierzę na Ciebie liczy!

Ile kosztuje chipowanie kota?

Czipowanie kota to szybki zabieg, który wykonuje lekarz weterynarii. Robi się to raz na całe życie zwierzęcia i kosztuje od 50 do 200 zł. Cena zależy od producenta czipa oraz cennika w danej przychodni dla zwierząt.

Dlaczego czipowanie kota jest tak istotne? Ponieważ jeśli pupil w chwili nieuwagi opiekuna zaginie, dużo łatwiej będzie o identyfikację zwierzęcia. Wystarczy, że osoba, która znajdzie kota, przyniesie je do weterynarza. Każdy właściciel czworonoga wychodzącego na spacery powinien skorzystać z takiej możliwości!

Co istotne, na czipie nie znajdują się dane opiekuna zwierzęcia. Aby urządzenie spełniło swoją rolę, numer identyfikacyjny urządzenia i dane właściciela muszą zostać wprowadzone do specjalnej bazy danych.

Polecają nas
Świetne rozwiązanie dla mojego kota! Wreszcie nie muszę go szukać godzinami. Dzięki aplikacji krok po kroku dojdę za nim. Polecam
Ola
(4.5)
Przyjaciółka mi poleciła, wcześniej nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest - fajny i praktyczny
Lucy
(4.6)
Dla mojego Nera kupiłam lokalizator, czasem ucieka i nie można się jej dowołać. Dzięki karcie sim w obroży zawsze wiem gdzie się chowa.
Patryk
(4.9)