Dlaczego warto mieć alarm osobisty: kluczowe powody dla bezpieczeństwa
Dlaczego warto mieć alarm osobisty? To oczywiste: by czuć się komfortowo, spokojnie i bezpiecznie. Owo niewielkie urządzenie, które można mieć zawsze przy sobie, sprawdza się w wielu sytuacjach, w których potrzebne jest wsparcie lub pomoc. Jakie są kluczowe powody dla bezpieczeństwa, by go mieć?
Dlaczego warto mieć alarm osobisty?
Alarm osobisty, inaczej alarm bezpieczeństwa czy alarm antynapadowy, to niewielki i przenośny oraz dyskretny gadżet, który wspiera w sytuacjach zagrożenia, ale i umożliwia wezwanie pomoc.
Urządzenie pełni rolę osobistego koła ratunkowego — można mieć je zawsze przy sobie: w torebce czy w plecaku, na pasku czy w kieszeni, przy kluczach czy na szyi (dostępne są gadżety w formie breloka czy wisiorka), a i aktywować w razie potrzeby.
Alarm osobisty to inwestycja w spokój i bezpieczeństwo — w szerokim zakresie. Sprawdza się nie tylko podczas napaści czy kradzieży, ale i upadku, kontuzji czy wypadku komunikacyjnego, także utraty orientacji w terenie czy nagłego zaostrzenia choroby przewlekłej bądź innych problemów ze zdrowiem (to np. incydent kardiologiczny, napad padaczki czy astmy, wstrząs anafilaktyczny, zasłabnięcie czy omdlenie, gwałtowny spadek bądź wzrost ciśnienia tętniczego krwi).
Alarm osobisty — kluczowe powody dla bezpieczeństwa
Mechanizm działania alarmu osobistego opiera się na kilku kluczowych funkcjach, jakie oferuje i różni się w zależności od modelu. I tak alarm osobisty dźwiękowy po naciśnięciu przycisku wydaje głośny dźwięk, co może przyciągnąć uwagę osób znajdujących się w pobliżu bądź zniechęcić potencjalnego napastnika.
Inne alarmy bezpieczeństwa — na przykład alarm osobisty Locon Safe Call czy Locon Safe Call Pro — są bardziej funkcjonalne, ponieważ:
- zapewniają kontakt z bliskimi bez konieczności sięgania po telefon. Jest to możliwe dzięki wbudowanej karcie SIM i nieograniczonym minutom na rozmowy w pakiecie,
- umożliwiają szybkie ustalenie położenia osoby w przypadku zagrożenia czy utraty przytomności, co znacznie ułatwia udzielenie pomocy. Umożliwia to alarm osobisty z GPS,
- automatycznie wysyłają powiadomienia o zagrożeniu do wybranych osób lub służb ratunkowych. Dzieje się tak, gdy wbudowany czujnik upadku zarejestruje omdlenie, utratę przytomności czy upadek. Szybka reakcja może być kluczowa sytuacjach, gdy liczy się każda sekunda,
- umożliwiają natychmiastowe wezwanie pomocy w sytuacjach nagłych dzięki temu, że posiadają przycisk SOS. Oznacza to, że pomoc może przybyć nie tylko szybciej, ale i wtedy, gdy wokół poszkodowanej osoby nie znajdują się inni ludzie.
Dla kogo alarm osobisty?
Alarm osobisty sprawdza się w sytuacjach stresujących czy niebezpiecznych, stąd szczególnie docenią go osoby, które są narażone na większe ryzyko ich wystąpienia. Mowa o osobach:
- w podeszłym wieku,
- zmagających się z różnymi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego czy oddechowego, ale i chorobami neurodegeneracyjnymi bądź wieku starczego,
- borykające się z ograniczeniami (tak i fizycznymi, jak i czy psychicznymi),
- podróżujących samotnie (bądź wracające z pracy bez towarzystwa, zwłaszcza przez niebezpieczne okolice, późną porą),
- mieszkające samotnie, często przebywające same w domu,
- aktywne sportowo, uprawiające sporty ekstremalne (wędrują po górach, żeglują, biegają w lasach).
Ponieważ alarm osobisty dba o spokój i komfort oraz bezpieczeństwo w różnych sytuacjach życiowych, ułatwia funkcjonowanie nie tylko użytkownikom, ale ich bliskim. Zdecydowanie trudno go przecenić i nie potraktować jego zakupu jako mądrą inwestycję.