Monitoring zdrowia

Dzwonienie i odbieranie połączeń z opaską Locon Life – jak to działa?

Opaski Locon Life to urządzenia, które poprawiają komfort życia i dają poczucie bezpieczeństwa zarówno osobom, które je użytkują, jak i ich opiekunom — na wiele różnych sposobów. Jedną z funkcjonalności jest możliwość dzwonienia i odbierania połączeń. Umożliwia to zainstalowana w urządzeniu karta SIM. Jak to działa?

Jak działa telefon w opasce Locon Life?

Opaska SOS dla seniora tu urządzenie, które zapewnia bezpieczeństwo i spokój nie tylko poprzez monitorowanie stanu zdrowia i możliwość szybkiej reakcji w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu. Oznacza także możliwość skontaktowania się ze starszą osobą w każdej chwili. Jak to możliwe?

Dowiedz się, jak pokonać nadciśnienie tętnicze
Zapisz się i otrzymaj najnowszy raport

Opaski SOS Locon Life i Locon Life Plus posiadają wbudowaną kartę SIM z nielimitowanymi minutami na rozmowy bez konieczności podpisywania dodatkowych umów. Dzięki temu odbierają połączenia przychodzące i wykonują połączenia głosowe dokładnie tak, jak telefon komórkowy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Przede wszystkim jest bezpieczne. Do seniora mogą bowiem dzwonić wyłącznie osoby zapisane w książce telefonicznej w aplikacji (10 zaufanych kontaktów). Nie ma obaw, że będą go nękać telemarketerzy, oszuści czy obce osoby. 

Ponadto telefon w opasce SOS to rozwiązanie bardzo wygodne. Dzięki niej można pozostawać ze sobą w stałym kontakcie bez stresu, że telefon się zgubi, będzie rozładowany czy wyciszony. 

Trzeba też pamiętać, że smartfony są często duże i nieporęczne, często także trudne dla osoby starszej w obsłudze. Opaska z telefonem działa w sposób prosty i intuicyjny, można ją mieć zawsze przy sobie — na nadgarstku. Urządzenie nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności: jest wodoodporne, lekkie, komfortowe w użytkowaniu i noszeniu. 

Uwaga! Opaska SOS dla seniora nie ma możliwości wysyłania krótkich wiadomości tekstowych (SMS) i odbierania ich. Opaska Locon Life nie pozwala też na wysyłanie krótkich wiadomości głosowych.

jak odbierac polaczenia opaska locon life plus opaska sos

locon life plus opaska sos

Jak dzwonić i odbierać połączenia z opaski Locon Life?

Opaska Locon Life nie posiada wyświetlacza, a dwa duże i widoczne przyciski: guzik SOS, dzięki któremu senior będzie mógł natychmiast wezwać na pomoc opiekuna oraz przycisk z symbolem mikrofonu, który służy do odbierania i wykonywania połączeń głosowych.

Funkcja telefonu w opasce Locon Life została uproszczona do minimum. Za pomocą jednego przycisku senior wybierze numer telefonu zdefiniowany w pamięci zegarka i wykona połączenie. Odebranie połączenia wymaga naciśnięcia jednego przycisku. Urządzenie samo dzwoni jedynie w momencie wywoływania SOS.

Jak dzwonić i odbierać połączenia z opaski Locon Life Plus?

W przypadku opaski z wyświetlaczem Locon Life Plus, by zadzwonić do bliskiej osoby, należy wybudzić opaskę, naciskając przycisk z sercem i klikać na guzik do momentu pojawienia się nazwy kontaktu osoby, z którą chce się nawiązać połączenie głosowe. Następnie wystarczy przytrzymać przycisk z sercem i poczekać na nawiązanie połączenia. Aby zakończyć połączenie, guzik z sercem trzeba nacisnąć po raz kolejny. I gotowe.

Połączenie przychodzące na opaskę można odebrać przy pomocy jednego guzika — wystarczy jedynie nacisnąć przycisk z ikoną serca. 

Dla kogo opaska SOS z funkcją odbierania i wykonywania połączeń głosowych?

Opaska Locon z funkcją telefonu jest urządzeniem, która pozwala na komfortowe funkcjonowanie osobom o różnym stanie zdrowia, potrzebach czy wieku. Jest pomocna szczególnie w przypadku seniorów, którzy zmagają się z:

 • chorobami neurodegeneracyjnymi (np. demencja starcza, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona), ale i innymi chorobami neurologicznymi czy wielu starczego,
 • chorobami układu krążenia (np. choroba wieńcowa, nadciśnienie, niedociśnienie, niewydolność serca, arytmia, wady serca, przebyty zawał czy udar mózgu), 
 • chorobami układu oddechowego (np. astma, POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc), 
 • chorobami metabolicznymi (np. dna moczanowa, cukrzyca, neuropatia cukrzycowa), 
 • chorobami wzroku (np. niedowidzenie, zaćma, jaskra), 
 • chorobami kości i stawów (np. osteoporoza, artretyzm), 
 • chorobami psychicznymi (np. zaburzenia lękowe, depresja, nerwica, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia psychotyczne),
 • niepełnosprawnością (bądź są unieruchomione w łóżku).

Opaska dla seniora z telefonem to urządzenie, które docenią także osoby starsze, wciąż samodzielne i zdrowe, ale mieszkające z dala od bliskich. Urządzenie pozwala być w stałym kontakcie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy osobami pełniącymi funkcje wspierające i opiekuńcze (np. opiekun, pomoc domowa, pielęgniarka, fizjoterapeuta).

Dlaczego warto mieć opaskę SOS Locon z telefonem?

Opaski SOS dla seniora Locon Life i Locon Life Plus mają wiele zalet, daleko wykraczających poza możliwość dzwonienia i wykonywania połączeń. Są bardzo pomocne, a i poprawiają komfort życia zarówno osoby, która je nosi, jak i jej opiekunów. Co to znaczy?

Opaska Locon nie tylko pełni funkcję telefonu, który można mieć zawsze przy sobie, nosząc urządzenie na nadgarstku, ale i:

 • monitoruje tętno i inne parametry życiowe,

Opaska Locon Life umożliwia zdalne wykonanie pomiaru ciśnienia i pulsu, zaś opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus wykonanie pomiarów zdalnie w aplikacji oraz bezpośrednio z urządzenia. Ponadto mierzy nie tylko puls i ciśnienie, ale również saturację i temperaturę,

 • umożliwia lokalizację 24/7 oraz ustalenie stref bezpieczeństwa, takich jak dom, przychodnia, park czy sklep. Zawsze, gdy użytkownik opaski dotrze do danego miejsca lub je opuści, informacja pojawia się na telefonie opiekuna,
 • ma przycisk SOS do wzywania pomocy. Jeśli senior się przewróci czy zasłabnie, urządzenie wysyła natychmiastowy alarm SOS i wiadomość SMS na telefon opiekuna lub opiekuna i ratownika medycznego,
 • posiada czujnik upadku. Dzięki niemu urządzenie wykrywa ruch i automatycznie powiadamia wyznaczoną osobę lub numer alarmowy, kiedy jej użytkownik upadnie i potrzebuje pomocy.  

Osoby korzystające z usługi Teleopieka zyskują wsparcie nie tylko opiekuna, ale i ratownika medycznego, który jest informowany przez system o wypadku i podejmuje kontakt z seniorem, dzwoniąc na opaskę SOS. Gdy osoba ją nosząca nie odbierze połączenia, ratownik włącza do akcji pogotowie, straż pożarną czy policję. 

Opaska dla seniora Locon Life działa z aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym. Do prawidłowego działania urządzenia niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji.  

Opaska jest gotowa do użycia po wyjęciu z pudełka i przypisaniu jej do aplikacji Bezpieczna Rodzina. Nie trzeba p odpisywać żadnej umowy. 

Polecają nas
Kupiłem opaskę na prezent dla mojego taty, który ma 85 lat, i sprawdza się świetnie. Duże przyciski i głośne sygnały.
Magdalena
(4.8)
Tato jest naprawdę zadowolony z niej i szybko nauczył się obsługi.
K.
(4.6)
Mama nie ogarnia smartfona ta opaska to nasz ratunek. Wreszcie mogę się z nią skontaktować
@andyy
(4.9)