Smartwatche dla dzieci

10 powodów, dla których warto kupić dziecku zegarek GPS

10 powodów, dla których warto kupić dziecku zegarek GPS?

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka wymaga zastanowienia się, jaki prezent byłby odpowiedni dla naszej pociechy lub dla bliskiego nam dziecka. Nie tylko na taką okazję kupujemy prezenty najmłodszym, ale również w związku z ich urodzinami, imieninami, gwiazdką czy pierwszą komunią. Bez względu na powód, warto jest rozważyć zainwestowanie pieniędzy w prezent, który nie tylko spodoba się dziecku, ale również będzie użyteczny dla niego i dla rodzica lub opiekuna. Takim gadżetem będzie smartwatch GPS. Jakie są jego zalety i najważniejsze cechy?

1. Technologia GPS w lokalizacji

Technologię lokalizacji GPS wykorzystuje się w różnych dziedzinach życia społecznego, w wojsku i w gospodarce. Na co dzień możemy spotkać się z lokalizatorami GPS w postaci nawigacji samochodowej. Urządzenie odczytuje miejsce położenia samochodu, umieszcza go na mapie i wyznacza drogę z punktu, w którym się znajduje, do punktu wskazanego przez kierowcę. Tę samą technologię wykorzystuje się obecnie w zegarkach GPS, które można podarować chociażby dziecku. Zegarek posiada nadajnik GPS, którego sygnał rodzic może odczytać dzięki odpowiedniej aplikacji – np. w przypadku zegarków GPS Locon np. Locon Watch Video z lokalizacją będzie to aplikacja Gdzie Jest Dziecko. Jeden prosty element umieszczony na nadgarstku dziecka zastępuje lokalizatory innego rodzaju, wykorzystujące w praktyce także technologię GPS do lokalizacji.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

 

2. Lokalizacja użytkownika w każdej sytuacji

Lokalizacja dziecka przydaje się na przykład wtedy, gdy nasza pociecha się usamodzielnia – chodzi sama do szkoły, do kolegów i koleżanek, na podwórko i na rower. Trudno towarzyszyć dziecku na każdym kroku. Zresztą z czasem ono samo nie chce obecności rodzica u swojego boku. Dylemat opiekuńczych rodziców można rozwiązać poprzez lokalizację GPS w zegarku. Wtedy w dowolnym momencie w aplikacji mobilnej w swoim smartfonie lub za pośrednictwem konta w serwisie WWW będzie można zobaczyć, gdzie znajduje się dziecko na mapie, i dotrzeć do niego, jeśli zajdzie taka konieczność. To także sposób kontrolowania dziecka – czy dotarło do szkoły, czy poszło ze szkoły prosto do domu, czy nie znajdowało się w miejscach, w których absolutnie nie powinno przebywać. Lokalizacja jest bardzo dokładna – wskazuje położenie nadajnika GPS z dokładnością do 5 metrów.

3. Zegarek i telefon w jednym

Nowoczesny zegarek GPS Locon dla dzieci nie tylko lokalizuje użytkownika, ale i dzwoni. To hybrydowy gadżet, połączenie zegarka z telefonem, stanowiące doskonały wybór dla naszych dzieci. O ile telefon można stosunkowo łatwo zgubić, chociażby podczas zabawy na podwórku czy na boisku, albo zostawić w plecaku w szkolnej szatni, o tyle zegarek z modułem GPS wyposażony w kartę SIM w zestawie, ważną bezterminowo, pozostanie na nadgarstku dziecka. Dzięki opcji odbierania i wykonywania połączeń głosowych zawsze będzie można zadzwonić do swojej pociechy, a maluch nie przeoczy połączenia. Będzie mógł je odbierać w prosty sposób, naciskając tylko jeden przycisk. Obsługa telefonu w smartwatchu GPS jest więc dziecinnie prosta. Dziecko będzie mogło dzwonić za pomocą zegarka wyłącznie do zdefiniowanych wcześniej i zapisanych w pamięci telefonu kontaktów.

4. Bezpieczeństwo dziecka

Zegarek GPS w prezencie dla dziecka to nie tylko gadżet dla niego, ale i bonus dla rodziców, którzy zyskają możliwość skontaktowania się z dzieckiem w dowolnym momencie i zlokalizowania go, jeśli stracą je z pola widzenia. Dzięki temu nasza pociecha nie zginie w tłumie w galerii handlowej – szybko ją znajdziemy. Ponadto można skorzystać z opcji nasłuchu otoczenia – dyskretnie, aby wiedzieć, co dzieje się w miejscu, w którym przebywa dziecko.

5. Sygnał SOS

Elementem zapewniającym dziecku maksimum bezpieczeństwa, nawet w obliczu poważnego zagrożenia, jest przycisk SOS znajdujący się na zegarku z lokalizacją GPS. Dziecko po jego naciśnięciu wysyła alert w aplikacji mobilnej i SMS-em oraz na konto w serwisie www, że potrzebuje pomocy. Sygnał ten trafia do rodzica czy opiekuna oraz zdefiniowanych wcześniej osób. Dziecko może więc liczyć na szybką interwencję dorosłego.

6. Informacja o zdjęciu zegarka z ręki

Kolejnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w przypadku zegarka GPS jest powiadomienie, które dostaje rodzi, jeśli dziecko zgubi zegarek bądź zdejmie go z ręki – samo lub pod przymusem. Dzięki temu rodzic ma pewność, że jego dziecko powinno znajdować się tam, gdzie znajduje się zegarek.

7. Łatwość w komunikacji między rodzicem a dzieckiem

Zegarek GPS pozwala dziecku wysyłać i odbierać wiadomości głosowe dzięki zsynchronizowanej z nim aplikacji mobilnej od Bezpiecznej Rodziny. Nie trzeba więc dzwonić do swojej pociechy, aby się z nią skontaktować. Wiadomości głosowe są zapisywane na koncie użytkownika i można je odtworzyć w dowolnym momencie.

8. Nowoczesny gadżet

Nasze pociechy uwielbiają nowoczesne gadżety, a żaden nie jest tak użyteczny jak zegarek GPS. Nowe technologie i elektroniczne cuda zewsząd otaczają najmłodszych, dlatego chcą być one posiadaczem takich gadżetów. Smartwatch GPS Locon Watch Lite występuje w kilku kolorach do wyboru, dlatego każdy znajdzie taki, który będzie mu odpowiadał.

 

9. Nauka orientacji w czasie

Podstawową funkcją i mechanizmem zegarka GPS jest, rzecz jasna, odmierzanie czasu. Zwłaszcza małe dzieci mogą więc skorzystać z tej funkcji i za pośrednictwem zegarka uczyć się orientacji w czasie. Urządzenie posiada elektroniczny wyświetlacz, dlatego odczytanie aktualnej godziny nie jest kłopotem. Dla starszych użytkowników smartwatch GPS będzie podstawą do nauki punktualności.

10. Zegarek GPS stworzony do zabawy

Przekonaliśmy się już, że zegarek na rękę to coś więcej niż czasomierz czy nawet nadajnik GPS. To także telefon umożliwiający szybką komunikację w razie zagrożenia. To jednak nie wszystko. Wyposażony jest też w budzik, który ułatwi poranne wstawanie do szkoły. Wszystko zamknięte w szczelnej, wodoodpornej obudowie, dlatego nawet z zegarkiem GPS np. LocoWatch Lite na ręku dziecko może się swobodnie bawić na dworze, przy każdej pogodzie.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)