Smartwatche dla dzieci

Lokalizator dziecka – jaki wybrać?

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze dla każdego rodzica. We wczesnym dzieciństwie mama czy tata mogą sprawować nad dzieckiem całkowity nadzór. Maluch zawsze znajduje się pod czujnym okiem rodzica lub innego opiekuna. Z czasem jednak nasze pociechy zaczynają się usamodzielniać i coraz częściej zostają na kilka minut lub dłuższy czas np. na placu zabaw przed domem. Im dziecko starsze, tym więcej wolności oczekuje. Zaczyna samodzielnie chodzić do koleżanek i kolegów, na plac zabaw, boisko szkolne, do szkoły albo na dodatkowe zajęcia. Jak my, rodzice, mamy mieć pewność, gdzie w danym momencie znajduje się nasze dziecko? Można to łatwo sprawdzać z zastosowaniem lokalizatora dziecka GPS. Jak wybrać odpowiedni lokalizator?

Typy lokalizatorów GPS dla dzieci

GPS to system nawigacji satelitarnej, który został opracowany i przetestowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Pozwala na zlokalizowanie pozycji danej osoby lub rzeczy, np. samochodu, na podstawie wskazań satelity i odbioru sygnału wysyłanego przez urządzenie z GPS-em.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

W przypadku lokalizatora dzieci, moduł GPS może być umieszczony w zegarku, breloczku, albo w smartfonie. Telefon wyposażony w odpowiednią aplikację wskaże, gdzie dziecko znajduje się w danej chwili.

Dużą popularnością w przypadku elektronicznych lokalizatorów dziecka cieszą się zegarki z GPS-em. To tzw. smartwatch lub prościej mówiąc inteligentny zegarek na kartę SIM. Urządzenia łączą w sobie zalety zegarka i telefonu komórkowego. Z pozoru urządzenie to może przypominać zegarek elektroniczny, ale ma specjalne układy elektroniczne, które zapewniają mu wiele funkcji dodatkowych.

Wśród nich wymienić należy:

  • Lokalizator dziecka GPS – smartwatch dla dziecka ma wbudowany nadajnik GPS, co pozwala na śledzenie naszej pociechy – w dobrym tego słowa znaczeniu. Rodzic zawsze może dowiedzieć się, gdzie znajduje się jego dziecko.
  • Funkcja dzwonienia – bardzo przydatna opcja, ponieważ wyposażenie zegarka w funkcję telefonu pozwoli na utrzymywanie stałego kontaktu z pociechą. Istnieje również mniejsze ryzyko zagubienia sprzętu niż w przypadku smartfona – smartwatch dziecko nosi na ręce.
  • Wbudowany alarm – zegarek dla dziecka z alarmem pozwala na ustawienie budzika zawsze wtedy, gdy jest to konieczne, np. przy porannych pobudkach do szkoły.

 

Dodatkowe funkcje smartwatchy dla dzieci

Wspomniane funkcje lokalizatorów GPS dla dzieci w postaci smartwatcha to tylko niektóre z opcji, w jakie są wyposażone tego typu urządzenia. Smartwatch dla dziecka z lokalizatorem może mieć też funkcję SOS. Jest to bardzo ważne, ponieważ nasza pociecha może jednym przyciskiem powiadomić rodzica o zagrożeniu i o tym, gdzie w danym momencie znajduje. Powiadomienie o użyciu przycisku SOS może pojawiać się także u wszystkich zdefiniowanych uprzednio osób.

W parze z przyciskiem awaryjnym może iść możliwość nasłuchu w otoczeniu dziecka. Jeśli chcemy sprawdzić, gdzie dziecko się znajduje, np. czy jest na lekcjach w szkole i nie wagaruje, uruchamiamy w zegarku dyskretną opcję nasłuchu za pomocą aplikacji w naszym telefonie i sprawdzamy, co się u niego dzieje.

Z pomocą lokalizatora GPS w smartwatchu można także wysyłać i odbierać wiadomości głosowe, bez potrzeby wykonywania połączenia. Dlatego dziecko i rodzic mogą nagrywać wiadomości i wysyłać je między sobą. W wysokiej klasy rozwiązaniach wszystkie wiadomości głosowe zostaną zapisane na koncie użytkownika, dzięki czemu będzie można je odsłuchać w dowolnej chwili.

 

Jak wybrać odpowiedni smartwatch dla dziecka?

Jeśli jesteś przekonany, że gadżet w postaci smartwatcha dla dziecka, wyposażonego w lokalizator GPS jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, sprawdź co też należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiego urządzenia.

1. Funkcje smartwatcha GPS dla dziecka

Smartwatch nie jest tylko zegarkiem wyświetlającym aktualną godzinę i datę czy też pozwalającym na ustawienie budzika. To gadżet o znacznie szerszej funkcjonalności, którą jako kupujący powinniśmy dostosować do własnych wymagań.

Taki lokalizator GPS powinien pozwalać na natychmiastowe sprawdzenie na mapie w aplikacji wykorzystywanej przez rodzica, gdzie jest dziecko. Lokalizator musi działać zawsze. Najczęściej oznaczenie miejsca, w którym jest nasze dziecko, możliwe będzie za pomocą smartfona z odpowiednią aplikacją mobilną lub przy użyciu konta WWW.

Smartwatch dla dziecka może również pełnić funkcję telefonu komórkowego. Dzięki karcie SIM umieszczonej w lokalizatorze, maluch będzie mógł odebrać telefon za pomocą jednego guzika i samemu wykonać połączenie głosowe, choć w ograniczonym zakresie – tylko do zdefiniowanych wcześniej numerów.

Rodzic za pomocą aplikacji mobilnej może: dowolnie nazwać kontakt wyświetlany na zegarku GPS dziecka, czasowo blokować połączenia np. na czas lekcji w szkole oraz otrzymywać w aplikacji powiadomienia, czy dany kontakt może dzwonić do dziecka.

Poznaj zegarek wodoodporny GPS dla dzieci LocoWatch Video!

2. Wytrzymałość smartwatcha dla dziecka

Dzieci miewają szalone pomysły i mogą nawet nie pamiętać o tym, że należy chronić smartwatcha na ręku przed uderzeniami czy zalaniem wodą. Dlatego trzeba mieć to na uwadze przy wyborze takiego elektronicznego gadżetu dla naszej pociechy. Zegarek z GPS dla dziecka musi być wodoodporny, pyłoodporny i bardzo wytrzymały, aby działał w szerokim zakresie temperatur – zarówno w upalne lato, jak i podczas zabawy dziecka na sankach.

3. Komfort użytkowania

Lokalizator GPS w formie zegarka na rękę dziecka musi być wygodny w użyciu. Nie może być zbyt ciężki, ani za bardzo uciskać nadgarstka. Pasek zegarka powinien być nie tylko estetyczny i podobać się dziecku, ale także wytrzymały i miły w dotyku.

4. Powiadomienia dla rodziców

Aplikacja mobilna czy aplikacja dostępna na stronie WWW, zsynchronizowana z zegarkiem GPS dziecka, powinna dawać rodzicom wiele możliwości konfiguracji. Mogą oni ustawić, do kogo może dzwonić dziecko i od kogo odbierać połączenia. W aplikacji powinny wyświetlać się alerty o wciśnięciu przez dziecko przycisku alarmowego SOS, o niskim poziomie baterii w smartwatchu, o ściągnięciu zegarka z ręki oraz powiadomienia o zmianie miejsca położenia pociechy.

Kierując się naszymi wskazówkami, łatwiej będzie Ci wybrać elektroniczny lokalizator GPS dziecka. Masz dalsze wątpliwości? Zachęcamy do zadawania pytań.

 

Funkcjonalny smartwatch — jakie powinny mieć lokalizatory GPS? Podsumowanie

Inteligentny zegarek, który pełni funkcję lokalizatora GPS powinien:

  • mieć wbudowany moduł GPS. Pamiętajmy, że to właśnie moduł GPS umożliwia precyzyjne podanie lokalizacji dziecka;
  • wysyłać na telefon rodzica alerty SOS i inne ważne powiadomienia, w tym te dotyczące strefy bezpieczeństwa;
  • umożliwiać dziecku wysyłanie wiadomości głosowych;
  • mieć wbudowany aparat fotograficzny i/lub kamerę video;
  • mieć wbudowaną kartę SIM z dostępem do minut na połączenia wychodzące.

Bezpieczne dziecko z lokalizatorem GPS

Pamiętaj! Najlepszy smartwatch to taki, który nie tylko pomaga Ci chronić Twoje dziecko, ale też podoba się kilkulatkowi! Niemniej, w dedykowanej do niego aplikacji powinny znaleźć się funkcje, dzięki którym w wielu sytuacjach zachowasz spokój. Urządzenie i usługa mają Wam pomóc w codziennym życiu, umożliwić dziecku naukę samodzielności i poznawanie świata.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)