Smartwatche dla dzieci

10 powodów, dla których warto zakupić dziecku zegarek z GPS

10 powodów, dla których warto zakupić dziecku zegarek z GPS

Zegarek, który nie tylko odmierza czas. Jest jak telefon, dzięki któremu dziecko zawsze jest pod opieką i dyskretną kontrolą rodzica. Ciekawy gadżet z dotykowym ekranem. Wszystkie najważniejsze informacje w jednej aplikacji. Wiele funkcji w jednym urządzeniu… Nadajnik GPS może się dzisiaj bardzo przydać, a powodów, dla których warto kupić dziecku inteligentny zegarek jest naprawdę wiele. Najważniejsze przedstawiamy w artykule poniżej.

Zegarek GPS dla dziecka – czy warto? Przedstawiamy 10 najważniejszych powodów!

Dla każdego rodzica, bezpieczeństwo dziecka jest sprawą priorytetową. Wraz z postępem technicznym słyszymy o nowych aplikacjach lub urządzeniach, których celem jest ochrona najmłodszych przed niebezpieczeństwami. Takim urządzeniem jest m.in. zegarek z GPS. Jednakże czy jest to rzeczywiście przydatny gadżet czy zbędna fanaberia? O zaletach zegarków dla dzieci z GPS, przeczytasz w poniższym artykule.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

1. Jest idealnym lokalizatorem dla dziecka

Dzięki wbudowanemu w zegarek nadajnikowi GPS zawsze wiesz gdzie przebywa Twoje dziecko. O ile malucha starasz się mieć zawsze na oku, to dziecko starsze, które uczy się samodzielności trudniej upilnować.

Pomyśl, ile razy martwiłeś się, gdy Twój kilkulatek spóźniał się ze szkoły lub zniknął z pola widzenia na plaży? Teraz lokalizację dziecka możesz mieć zawsze w swoim telefonie, w dedykowanej aplikacji. Inteligentne zegarki rewelacyjnie sprawdzają się jako urządzenia, dzięki którym bez trudu ustalisz aktualne miejsce pobytu dziecka.

2. Można z niego dzwonić i odbierać połączenia

Zegarek to także zminiaturyzowany telefon. Możesz zadzwonić do dziecka oraz zapisać w pamięci zegarka numery bliskich osób, pod które może telefonować Twoje dziecko. Zarówno wykonywanie, jak i odbieranie połączeń jest bardzo proste i intuicyjne, poradzi sobie z tym nawet przedszkolak. Przy wyborze zegarka zwracaj uwagę, czy producent oferuje w zestawie kartę SIM.

3. Posiada przycisk S.O.S.

Kolejnym powodem, dla którego warto kupić inteligentny zegarek jest jedna z jego przydatnych funkcji wysyłania powiadomień. Naciskając jeden przycisk, Twoje dziecko da Ci znać, że czuję się zagrożone. Dostaniesz wtedy SMS-a z informacją oraz dokładną lokalizacją dziecka i informacją o pilnej potrzebie pomocy. Da Ci to czas na reakcję, powiadomienie odpowiednich służb, czy dyrekcji szkoły. Zegarek GPS codziennie pomaga Ci chronić Twoje dziecko przed nieprzewidzianymi i niebezpiecznymi sytuacjami.

4. Zegarek GPS z możliwość nasłuchu otoczenia dziecka

Inteligentny smartwatch GPS ma wbudowaną funkcję, dzięki której dyskretnie podsłuchasz dźwięki, które wydobywają się w pobliżu sprzętu. Możesz dowiedzieć się jak nowa niania zajmuje się maluchem lub skontrolować inne sytuacje, podczas których dziecko jest pod opieką niepewnej osoby. Uspokoisz się, kiedy telefon kilkulatka za długo milczy i nie ma z nim kontaktu. Posłuchasz, czy w otoczeniu dziecka nie dzieje się nic niepokojącego – czy nie jest przy ruchliwej ulicy lub nie padł ofiarą napaści. Taki inteligentny zegarek nie musi oznaczać nadopiekuńczej kontroli. Dyskretnie opiekujesz się dzieckiem, dając mu jednocześnie tak ważne poczucie niezależności i wolności.

5. Sprzęt nie zgubi się

Zegarek z GPS posiada specjalny mechanizm, powiadamiający o zdjęciu go z nadgarstka. Dlatego zegarek nie zgubi się, a każde ściągnięcie z ręki Twojego dziecka będzie kontrolowane. Warto wybrać model, który pozwoli nam kontrolować to, czy urządzenie z pewnością jest ręku kilkulatka. Dzieci często zdejmują zegarki aby umyć ręce, czy kiedy udają się na zajęcia gimnastyczne. Dzięki wyżej wymienionej funkcji wiemy, co dzieje się z naszą pociechą.

6. Pokazuje aktualny czas

Choć urządzenie zwane jest „zegarkiem”, to wyświetlanie czasu jest jedną z wielu jego funkcji, traktowaną marginalnie. Zupełnie nie wiadomo dlaczego, bo prędzej czy później i tak będziesz musiał kupić swojemu dziecku zegarek, więc dlaczego nie taki który ma dodatkowe zalety? Oprócz czasu, inteligentne zegarki pokazują także aktualną datę.

7. Zegarek może być wodoodporny

Kąpiele w basenie, szaleństwa w płytkim jeziorze czy też zwykłe mycie twarzy i rąk w umywalce nie jest mu straszne. Wodoodporność przydaje się, gdy dziecko jest w takim wieku, że jeździ na kolonie lub samo chodzi na pływalnię. Możesz wybrać także model odporny na zachlapania.

8. Zegarek GPS wyśle sygnał dźwiękowy

Ta funkcja umożliwia zdalne wywołanie alarmu pochodzącego z urządzenia. Bez trudu znajdziesz zegarek w dziecięcym pokoju lub w łazience. Dzieci często odkładają swoje zabawki, czy gadżety w miejsca, o których później zapominają. Dzięki wyżej wymienionej funkcji masz pewność, że zawsze uda Ci się zlokalizować zegarek kilkulatka.

9. Zegarek to fajny gadżet dla każdego dziecka

Wszyscy wiemy, że dzieci lubią sprzęty naszpikowane elektroniką. Chętnie je noszą, chwalą się i pokazują rówieśnikom. Zegarek z GPS dla dziecka to świetny prezent, którym Twoja latorośl zrobi wrażenie na podwórku. Dziecięce zegarki wybrać można w kolorach typowo chłopięcych, dla dziewczynek lub neutralne. Przed zakupem upewnij się więc, że wybierasz model w ulubionym kolorze swojego dziecka.

10. Przystępna cena

Wysokiej klasy zegarek dla dziecka z GPS możesz zakupić już za mniej niż 200 zł. To zdecydowanie niższa kwota, niż łączna cena wszystkich urządzeń, których funkcje łączy w sobie.

Kiedy jest najlepszy czas na pierwszy zegarek dla dziecka?

Inteligentne zegarki dedykowane są już dzieciom, które ukończyły 3 lata. Są to oczywiście proste modele, nie wymagające od najmłodszych skomplikowanych umiejętności. Dlaczego tego typu urządzenie warto kupić tak małemu dziecku? Dzięki technologii nasz kilkulatek nigdy nie zniknie nam z oczu podczas spaceru, zabawy na placu zabaw, czy wakacji w obcym mieście. Będziemy mogli dyskretnie sprawdzać pracę osób, które zajmują się nim, kiedy jesteśmy zajęci obowiązkami zawodowymi.

Wbudowany nadajnik GPS dla dziecka nie musi być żadnym ograniczeniem. Najlepszy smartwatch to taki, z lokalizacją GPS i wszelkimi ciekawymi udogodnieniami dla najmłodszych. Warto więc wybierać go wspólnie z kilkulatkiem.

Jak wybrać odpowiedni model zegarka

Na rynku dostępnych jest wiele modeli takich jak chociażby Locon Watch Lite, jak wybrać jeden? Pierwsze, o czym powinieneś pomyśleć, kiedy będziesz planował kupić zegarek z gps, to wiek Twojego dziecka. Trzylatek z pewnością potrzebować będzie innego modelu zegarka, niż starsze dziecko. Postaraj się więc wybrać model idealnie dopasowany do wieku Twojej pociechy.

Kolejną kwestią są połączenia wychodzące i przychodzące. Zegarki, które są jak telefon i umożliwiają stały kontakt z dzieckiem w każdej chwili to prawdziwa wygoda. Zwróć uwagę na jakość lokalizacji i inne udogodnienia, które oferuje producent, takie jak możliwość wyznaczania własnych stref bezpieczeństwa, sprawdzanie historii miejsc, w których przebywało dziecko, czy nasłuch otoczenia.

Zegarek telefon z systemem GPS

Najlepszy smartwatch charakteryzuje się nie tylko tym, że ma wbudowany aparat, gry, czy krokomierz. Ten pierwszy zegarek dla dziecka przede wszystkim musi wysyłać sygnał GPS do dedykowanej aplikacji na telefonie rodzica. To wtedy o urządzeniu możemy powiedzieć, że jest także mini lokalizatorem GPS. Nie powinieneś mieć żadnych trudności z określeniem miejsca pobytu dziecka — to klucz w odpowiedzialnej, zdalnej opiece.

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)