Smartwatche dla dzieci

Back to school – bezpieczny powrót dziecka do szkoły

Od pierwszych dni życia troszczymy się o nasze pociechy i chcemy dla nich jak najlepiej. Martwimy się o ich bezpieczeństwo i zdrowie. Z upływem czasu dzieci coraz bardziej się usamodzielniają, idą do szkoły, wyjeżdżają na wycieczki, czy wychodzą ze znajomymi. Przed nami ostatnie dni wakacji. Czas kompletowania szkolnej wyprawki – zakupu książek i wszystkich niezbędnych akcesoriów. Przed nami szalony czas back to school. Czy Ty jako rodzic jesteś na niego gotowy? 

Czy powrót do szkoły musi być trudny?

Jak sprawić, by powrót do szkolnej ławki, przez dzieci często nazywany back to school, był przyjemny i nie wywoływał napięcia i nerwów? Przede wszystkim odpowiednio wcześniej warto zaopatrzyć swoją pociechę we wszystkie niezbędne do nauki rzeczy. Książki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, nowy piórnik, to tylko niektóre akcesoria, które powinny znaleźć się w dziecięcej wyprawce. Często rodzice zapominają jednak o tym, co najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie swojego syna lub córki. W ferworze zakupów pomijają przedmioty i urządzenia, które zapewniają dziecku bezpieczny powrót do domu, czy spokojne dotarcie do szkoły.

Otrzymaj 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się i odbierz rabat

Back to school – czyli najlepsze gadżety dla dzieci na nowy rok szkolny 

Back to school to nie tylko okres kompletowania podstawowej szkolnej wyprawki. To także moment, kiedy rodzice (ku uciesze najmłodszych) postanawiają podarować swoim dzieciom dodatkowe urządzenia i przedmioty, które mogą pomóc uczniom w nauce. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja pociecha osiągała coraz lepsze wyniki, z całą pewnością sam zastanawiasz się, w jaki sposób możesz jej to umożliwić. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Plecak na kółkach

Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko męczy się z wielokilogramową torbą, którą musi nosić na plecach, a szkoła nie zapewnia jeszcze specjalnych, zamykanych na kłódkę szafek, w których można trzymać akurat niepotrzebne do nauki książki, koniecznie pomyśl o zmianie standardowego plecaka na bardziej wygodny, wyposażony w kółka. Taka torba ma dodatkowo wbudowaną rączkę, która umożliwia prowadzenie jej za sobą. Dostępne w sklepach i w internecie plecaki oczywiście można odpowiednio dopasować do preferencji malucha – pozwól swojemu synowi lub córce wybrać kolor, fason i motyw, jaki znajduje się na torbie. Może Twoje dziecko marzy o plecaku z superbohaterem lub znaną postacią z bajki? Jeżeli samodzielnie wybierze model, który najbardziej przypadnie mu do gustu, możesz mieć pewność, że z jeszcze większą przyjemnością będzie chodził do szkoły.

Elektronika

Jako rodzic zapewne wiesz, że chociaż czasem elektroniczne gadżety potrafią skutecznie odwrócić uwagę dziecka od lekcji, to jednak nie należy ich demonizować. Wśród nich są bowiem takie, które mogą okazać się bardzo cenną pomocą dla młodszych i starszych uczniów na każdym poziomie nauki. Praktycznym szkolnym przyborem jest np. tablet, na którym można zainstalować wiele aplikacji ukierunkowanych na edukację (np. do nauki języka angielskiego, gramatyki, czy liczenia), dobry kalkulator (tu jednak weźmy pod uwagę, by ewentualnie taki sprzęt podarować dzieciom, które znają już podstawowe zasady matematyki), czy zegarek z GPS i wbudowanym telefonem, który umożliwia lepszą kontrolę rodzicielską.

Tabliczka mnożenia

Back to school nieodzownie kojarzy się ze sprawdzianami i czasem ponownie spędzanym na nauce. Aby uprzyjemnić córce lub synowi przyswajanie wiedzy, radzimy postawić na proste i pomocne gadżety, takie jak chociażby kubek, czy poduszka z tabliczką mnożenia. Niezależnie od tego, jak Twojemu kilkulatkowi idzie nauka matematyki, coś, co umożliwi mu bieżące powtarzanie zasad mnożenia, na pewno się przyda i zaprocentuje dobrą oceną na klasówce.

Powerbank

Jeżeli Twoje dziecko nosi ze sobą telefon komórkowy i często narzeka na szybko rozładowującą się baterię, warto pomyśleć o dobrym powerbanku. Wrzucając takie urządzenie do plecaka swojej pociechy, na zawsze pożegnasz się z wymówkami o wyłączonym smartfonie.

Gadżety, które rozwijają zainteresowania

Z całą pewnością wiesz, jakie szkolne przedmioty Twoje dziecko lubi najbardziej. Znasz jego zainteresowania na tyle, aby podarować mu coś, co pozwoli na rozwijanie jego pasji i wyobraźni. Jeżeli Twoja pociecha szczególnie interesuje się geografią, podróżujecie wspólnie i chcesz zaszczepić w niej jeszcze większą miłość do poznawania najdalszych zakątków świata, pomyśl o zakupie interaktywnego, podświetlanego globusa, który posiada funkcję głosowego przedstawiania najciekawszych informacji o danym państwie. Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko ma talent do malowania, koniecznie zainwestuj w duży zestaw plastyczny lub spełnij jego marzenie o własnej sztaludze.

Back to school, czyli wszystko na swoim miejscu

Oczywistym wydaje się fakt, że dziecko powinno mieć własne miejsce do nauki. Biurko, przy którym odrabiać będzie lekcje i przygotowywać się będzie do zajęć, powinno zachęcać Twoją pociechę do spędzania przy nim czasu. Zadbaj więc o to, aby panował tam ład i porządek. Pomogą Ci w tym segregatory, pojemniki na kartki i dokumenty oraz wygodny organizer, który pomieści wszystkie niezbędne przedmioty. Nie zapominaj także o wygodnym krześle, dopasowanym do wzrostu Twojego syna lub córki. Wygoda i komfort z pewnością pozytywnie wpłyną na ilość i jakość przyswajanej przez dziecko wiedzy.

Smartwatch GPS – back to school staje się przyjemnością

Jeżeli chcesz zapewnić kilkulatkowi bezpieczeństwo, jednocześnie sprawiając mu prezent z okazji back to school, koniecznie pomyśl o nowym zegarku. A właściwie o czymś więcej niż zwykły czasomierz. Wybierz smartwatch z GPS, który będzie świetnym gadżetem dla Twojego syna lub córki, a dla Ciebie urządzeniem gwarantującym jeszcze lepsze sprawowanie rodzicielskiej opieki. Tego typu narzędzie dokładnie określa miejsce pobytu dziecka, a także wykonuje oraz odbiera połączenia. Zainstalowana w telefonie opiekuna aplikacja daje możliwość sprawdzenia historii lokalizacji i wyznaczenia stref bezpieczeństwa. Funkcje smartwatchy są wyjątkowo przydatne, a różnorodność kolorów i ciekawy design sprawiają, że dzieci z dumą zakładają je codziennie do szkoły. Co ważne, rodzic ma wszystkie najważniejsze informacje dotyczące swojego dziecka zawsze pod ręką, w swoim telefonie komórkowym.

Lokalizator z GPS – funkcje i zadania

Główną i najważniejszą funkcją smartwatcha jest lokalizacja. Informacje o bieżącym miejscu pobytu dzieci mogą umożliwić rodzicom natychmiastową pomoc w przypadku zagrożenia. Po zainstalowaniu aplikacji Gdzie Jest Dziecko, na Twój telefon przyjdzie powiadomienie jeżeli:

– dziecko przekroczy, wcześniej ustaloną bezpieczną strefę;

– Twój syn lub córka zdejmą urządzenie z ręki;

– zostanie uruchomiony alarm, przy użyciu przycisku SOS.

Wiesz Gdzie Jest Dziecko

Niezależnie od tego czy, dziecko będzie na placu zabaw, w sklepie, na koloniach czy w szkole, rodzic ma wszystkie informacje o miejscu jego pobytu. W dowolnym momencie ma także wgląd do historii przebytych przez swoją pociechę tras i stały kontakt dzięki funkcji dzwonienia i nasłuchu.

Gadżet idealny, czyli najważniejsze informacje dotyczące dziecka zawsze w jednym miejscu

Smartwatche oprócz pomocy w sprawowaniu rodzicielskiej opieki, są idealnym gadżetem dla dzieci i nastolatków. Nie muszą być zdejmowane do mycia rąk. Niektóre modele mają dotykowe, kolorowe ekrany i wbudowaną grę logiczną. Zegarki z gps dla dzieci wyposażone są w budzik, licznik kroków, czy przycisk SOS. Jeżeli Twoja pociecha poczuje się zagrożona, wystarczy, że naciśnie jeden guzik, a Ty natychmiast otrzymasz powiadomienie o niebezpieczeństwie na swój telefon komórkowy. Informacje o lokalizacji, historii tras, czy nasłuch otoczenia pomogą w zdalnej opiece z dowolnego miejsca na świecie.

Modnie i wygodnie. Zegarek zamiast telefonu

Lokalizator z GPS nie tylko wskaże dokładne położenie kilkulatka. Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoja pociecha potrzebuje nowego smartwatcha, pomyśl, że dzieci nie zawsze mogą mieć przy sobie telefon. Lekcje w szkole, zajęcia dodatkowe, spotkania ze znajomymi – są sytuacje, w których smartfon bywa bezużyteczny. Co innego zegarek, który ma wbudowany telefon. Dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina, rodzic samodzielnie decyduje o tym, kto może zadzwonić i od kogo dziecko może odebrać połączenie głosowe. Martwi Cię brak odzewu ze strony Twojej pociechy? Smartwatche dają Ci możliwość dyskretnego podsłuchania tego, co dzieje się w otoczeniu użytkownika zegarka i są doskonałym pomysłem na prezent.

Back to school, czyli dlaczego warto pomyśleć o smartwatchu dla swojego dziecka

Jeżeli wydaje Ci się, że smartwatch z GPS jest po prostu ciekawym i modnym gadżetem dla kilkulatka, po części masz rację. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki uwielbiają przecież nowoczesne dodatki, którymi mogą pochwalić się w szkole. W przypadku inteligentnego zegarka i dedykowanej aplikacji wiele zyskuje jednak także sam rodzic. Brak zmartwień o to, gdzie przebywa syn lub córka, lepsza kontrola rodzicielska, czy pewność, że w razie potrzeby zawsze zdołamy pomóc dziecku, które wzywa pomocy.

Jak się ma to wszystko do rzeczywistości? Nie martwisz się, czy Twoja pociecha wagaruje. Wiesz, że dziecko bezpiecznie dotarło lub wróciło ze szkoły i czeka na Ciebie w mieszkaniu. Jesteś w stanie odpowiednio szybko zareagować, kiedy Twój syn lub córka doświadczają nękania, lub agresji ze strony innych uczniów w szkole. Wszystko masz pod kontrolą i oszczędzasz sobie niepotrzebnych nerwów. Back to school nie musi być stresujące ani dla dziecka, ani dla rodzica. Wystarczy zawczasu odpowiednio zadbać o komfort i bezpieczeństwo.

Bezpieczne back to school

Dobrze wyposażona szkolna wyprawka oprócz książek, przyborów szkolnych i zegarka z gps, zawiera również odblaski. Chociaż niektórym mogą wydawać się one drobnym szczegółem, są nieocenione podczas powrotów dzieci do domu po zmierzchu. Dobrze widziany młody człowiek na drodze może uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. W szkołach coraz częściej przeprowadza się akcje mające na celu uświadomienie młodzieży, jak ważne jest to, by byli oni widoczni dla kierowców.

Daj dzieciom odblaski!

Podczas takich spotkań z policjantami, czy innymi przedstawicielami służb miejskich, rozdawane są ulotki, maskotki i oczywiście odblaski. Pamiętaj jednak, by samemu zadbać o odpowiednie wyposażenie Twojego syna lub córki. Przymocuj odblaski do szelek od jego plecaka. Wybierz kurtkę, czapkę, czy buty ze specjalnym, widocznym z daleka odbijającym światło oznakowaniem. Ten drobny gest może okazać się w przyszłości nieoceniony. Zadbaj o to, aby powrót Twojej pociechy do szkoły był bezpieczny i przyjemny!

Polecają nas
Kupiłam smartwatch dla córki jakiś czas temu, a teraz mogę podzielić się opinią - rewelacyjny! Jest naprawdę przydatny
Łucja
(4.5)
Syn używał ostatnio na wyjeździe - zadowolony bardzo! Dzwonił co godzinę się zameldować :)
Kacper
(4.6)
Polecam wszystkim, działa bez problemów- córka zakochana w kolorze
nino
(4.9)